piątek, 27 września 2024 15:26

Kolejne sukcesy badmintonistów MKS

Ostatnie dni to kolejne udane starty zawodników MKS Garwolin. W dniach 15-17 marca w Częstochowie odbył się - II Polish Open Seniors 2024 w międzynarodowej odsłonie. Zawodnicy MKS'u wywalczyli wiele medali. Jolanta Brzeźnicka wygrała rywalizację w deblu kat. 55+ (razem z Ewą Młynarską) oraz była trzecia w singlu kat. 45+. Złoto i srebro spod Jasnej Góry przywiózł Krzysztof Walenda. Zawodnik MKS wygrał singla kat. 50+ i był drugi w mikście kat. 50+ (razem z Magdaleną Kobą).

Także dwa krążki przywiozła Magdalena Nogal, która była dwukrotnie trzecia – w deblu kat. 25+ (razem z Karoliną Jelińską) i mikście kat. 30+ z Mariuszem Nogalem. Zawodnik MKS zdobył ponadto brąz w deblu kat. 30+ (razem ze Szczepanem Rubczyńskim).  Srebro w singlu kat. 55+ wywalczył Jacek Prędki, którego dorobek powiększa brąz w deblu tej kategorii (razem z Dariuszem Nehrebeckim).

Dwukrotnie na najniższym stopniu podium w kat. 40+ stawał Radosław Tukendorf (w deblu z Maciejem Piekło i mikście z Karoliną Olejarz. Dwa medale także dla Andrzeja Dadasa (w deblu kat. 50+ z Krzysztofem Gontarskim oraz mikście kat. 45+ z Justyną Grzybek).

W najstarszej kategorii (75+) drugie i trzecie miejsce zajął Przemysław Grześkowiak (brąz w singlu oraz srebro w singlu z Andrzejem Kowalskim). Dorobek MKS w Częstochowie uzupełnia brąz Jerzego Rybickiego w deblu kat. 65+ (z Andrzejem Antosiewicz).

17 marca w Warszawie odbył się Rodzinny Turniej o Złotą Lotkę. Tu wystąpił Oliwer Jarząbek, który w kategorii chłopcy 2009-2011 uplasował się na drugim miejscu, nieznacznie przegrywając finał.

Tego samego dnia w Józefosławiu został rozegrany kolejny turniej z cyklu TELNAP TELECOM CUP. Tu zawodnicy MKS również zaznaczyli swoją obecność: Anna Arczyńska - II miejsce w kat. WS B, Andrzej Winek - III miejsce w kat. MS B, Szymon Włastowski - III miejsce w kat. MS C.