piątek, 27 września 2024 21:22

Emilia Mazek najszybsza w Biegu Niepodległości

Wychowanka Wilgi Garwolin Emilia Mazek była najszybsza na 10-kilometrowej trasie 33. Biegu Niepodległości w Warszawie. Do mety biegu głównego dobiegło ponad 14 tys. osób. Za nami ostatnia z imprez Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” – 33. Bieg Niepodległości. W sumie prawie 14 tysięcy osób ukończyło bieg główny na dystansie 10 kilometrów, nordic walking na 6,5 kilometra i Milę Niepodległości dla dzieci i  młodzieży na trasie o symbolicznej długości 1918 metrów. To tegoroczna najliczniejsza impreza biegowa w Polsce!

Radośnie, patriotycznie i w dużym gronie – tak biegacze spędzili Święto Niepodległości. Zgodnie z tradycją, po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski biało-czerwona fala wyruszyła na ulice Warszawy, by wspólnie celebrować jedno z najważniejszych dni w roku.

33. Bieg Niepodległości ukończyło ponad 13 tysięcy osób uczestników – to najliczniejsza impreza biegowa w tym roku w Polsce. Znakomita część uczestników walczyła o życiówki na prostej i szybkiej trasie wiodącej Alejami Jana Pawła II – start i meta na wysokości Stawki, nawrotka przy Rakowieckiej. Równie duża część biegaczy traktuje to wydarzenie jako pretekst do aktywnego spotkania z bliskimi i patriotycznego, radosnego świętowania.

Najszybszy na trasie był Szymon Gumkowski (30:56). Pierwsze miejsce wśród kobiet zdobyła Emilia Mazek. Wychowanka Wilgi Garwolin ukończyła rywalizację z czasem 34:12.