piątek, 27 września 2024 21:23

Przełamanie Promnika. Kanonada Wilgi II

Kibice Promnika Łaskarzew mają wreszcie powody do zadowolenia. ŁKS przerwał passę siedmiu porażek z rzędu. Strzelecką kanonadę urządzili sobie po raz drugi w sezonie zawodnicy Wilgi II Garwolin. Do przerwy meczu Wilga II – Legionovia II padły „tylko” dwa gole. Wynik otworzył w 35. minucie Szymon Rękawek, który wykorzystał rzut karny za faul na Jakubie Wągrodzkim. Goście wyrównali tuż przed końcem pierwszej części gry.

Po zmianie stron kibice zobaczyli aż 7 goli. Zaczęło się do samobójczego trafienia przyjezdnych po akcji Przemysława Alota. Na 3:1 podwyższył pięknym uderzeniem z dystansu Wągrodzki. Po 65 minutach było 4:1, kiedy do siatki zza pola karnego trafił Marceli Woroszył. Po niespełna 10 minutach gola zdobył Mucui Cedric, który pojawił się na boisku 120 sekund wcześniej. Piłkarz Wilgi dobił strzał Alota. Legionovia odpowiedziała trafieniem w 80. minucie. Na tym jednak nie koniec strzelania w Trąbkach. W ostatnich minutach meczu dublet ustrzelił Tomasz Paszkowski, któremu asystowali Woroszył oraz Alot.

Wilga II po raz drugi w sezonie strzeliła w jednym meczu siedem goli (poprzednio 7:2 z Orłami Zielonka). Co ciekawe po trzech kolejkach sezonu GKS był bez punktu i z bilansem bramkowym 4:18 (obecnie 20 punktów i 32:32).

Wilga II:  Makulec, Rudzki (75` Kotlarski), Tracz, Sello, Pyra, Wojtaś (70' Cedric), Rękawek (46' Woroszył),Wągrodzki (75' Agi), Paszkowski, Alot, Płatek (60' K.Winek).

- Po rozegraniu bardzo dobrego meczu odnosimy zwycięstwo, szczególnie druga połowa w naszym wykonaniu stała na bardzo wysokim poziomie sportowym. Drużyna grała konsekwentnie i była dobrze zorganizowana w obronie natomiast  fazie ataku jakość naszych  zawodników pozwoliła stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwnika, które zamienialiśmy na bramki. Dziękuję zespołowi za mecz i zdobycie trzech punktów – skomentował trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Licznik kolejnych porażek Promnika w ubiegłym tygodniu wzrósł do siedmiu. ŁKS przegrał 31 października w zaległym meczu z Deltą w Warszawie 0:3 (0:1). Promnik: Gałkowski, Faye, Jasiński (67` Pałasz), Jaworski, Bogucki, Kondej, Grabowiec (61` A. Korycki), Siembora, Sadowski, Piętka, H. Świder (85` R. Świder).

Po weekendowej kolejce zawodnicy Rafała Głąbickiego mają wreszcie powody do zadowolenia. ŁKS wygrał na wyjeździe z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (1:1). Wynik już w 4. minucie otworzył Jakub Bogucki, który wykorzystał podanie Alberta Siembory). Asystujący 10 minut po przerwie dał prowadzenie gościom. W 62. minucie rolę z pierwszej części gry odwróciły się – podawał Bogucki, a do siatki trafił Siembora.

Promnik: Gałkowski, Kaczyński, Jaworski, Bogucki, Jasiński (79` A. Korycki), Kondej, Grabowiec (71` Pałasz), Siembora (89` Szczypek), Faye, Piętka (90` M. Korycki), H. Świder.

Do końca rundy jesiennej zostały dwie kolejki. 11 listopada Promnik podejmie Bug Wyszków (godz. 13), a Wilga na wyjeździe zagra z Gromem Warszawa (godz. 12:30).