sobota, 28 września 2024 11:22

Snajper idzie jak burza

Pewnie do awansu z B-Klasy zmierza Snajper Sośninka. W swoim 15. meczu w tym sezonie drużyna z gminy Łaskarzew odniosła 12 zwycięstwo. Wysokie porażki zanotowały zespoły Orła Parysów i Amura Wilgi. Snajper na do Rzakty, gdzie spotkania rozgrywa Przelew Glinianka, jechał osłabiony brakiem czterech zawodników podstawowej jedenastki. Wspierani głośnym dopingiem kibiców goście z Sośninki szybko stracili bramkę. Już w 5. minucie Artur Krawczyka pokonał kapitan Przelewu.

W kolejnych minutach Snajper cierpliwie zdobywał pole. Kilkanaście minut po stracie bramki goście doprowadzili do wyrównania. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienia Mariusz Jóźwicki. Jeszcze przed przerwą drużyna z Sośninki strzeliła dwa gole, których nie powstydziliby się zawodnicy Ekstraklasy. Grzegorz Moczulski sprytnie zagrywa do Kamila Wasilki, który centruje w pole karne. Rozpędzony Filip Rutkowski składa się do strzału szczupakiem i pięknym uderzenie daje Snajperowi prowadzenie. Chwilę później sędzia dyktuje rzut wolny dla gości z odległości 20 metrów od bramki. Moczulski atomowym strzałem w samo okienko ustala wynik do przerwy.

Po zmianie stron drużyna z Sośniki szybko strzeliła bramkę na 4:1. Prostopadłą piłkę do Dariusza Zająca zagrał Rutkowski, a najlepszy strzelec lidera B-Klasy silnym uderzeniem trafia do bramki. Przelew ruszył do zdecydowanych ataków. Gospodarze złapali wiatr w żagle, z kolei gości dopadła lekka zadyszka, o którą nietrudno było przy upalnej niedzielnej pogodzie. Przelew najpierw w 65. minucie, a później w 80. trafiał do bramki Krawczyka. W ostatnich nerwowych minutach miejscowi mieli okazje do wyrównania, ale i Snajper mógł podwyższyć cenne wyjazdowe zwycięstwo.

Przelew Glinianka - Snajper Sośninka 3:4 (1:3)
Bramki dla Snajpera: Mariusz Jóźwicki, Filip Rutkowski, Grzegorz Moczulski, Dariusz Zając
Snajper: A. Krawczyk, Wasilka, Wiśnioch, C. Krawczyk, W. Paszkowski, Richert, A. Paszkowski, Rutkowski(Ł. Kępka), Moczulski, Zając, Jóźwicki (K. Zowczak).

Po odejściu kilku zawodników do ligi LZS nie może pozbierać się Orzeł Parysów. Tym razem porażka z Rokolą Otwock Wielki 1:4.

Orzeł Parysów - Rokola Otwock Wielki 1:4

Wicelider z Sulejówka nie dał szans Amurowi Wilga. Rezerwy IV-ligowca ograły nadwiślańską drużynę 5:2.

Victoria II Sulejówek - Amur Wilga 5:2