piątek, 27 września 2024 21:22

Weszło rozmontowało Wilgę

Po pierwszej dobrej połowie, w drugiej było już gorzej. Wilga Garwolin przegrała z KTS Weszło 0:4 (0:1) w 14. kolejce IV ligi mazowieckiej, doznając najwyższej porażki w sezonie. Gospodarze już na początku zagrozili bramce GKS. W 4. minucie Szymon Wiejak znalazł się przed bramką Wilgi, ale uderzył nieczysto. 120 sekund później odpowiedziała Wilga. Filip Gac główkował obok bramki po rzucie rożnym. Podobnie zakończyła się próba z 10. minuty. Na woleja z linii pola karnego zdecydował się Sebastian Grzegorczyk. Wilga nie dawała zepchnąć się do defensywy. W 14. minucie dobrze w polu karnym urwał się Sebastian Papiernik, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką.

Niestety dla gości, KTS objął prowadzenie w 19. minucie. Z prawej strony urwał się skrzydłowy Mikołaj Neuman i wyłożył piłkę Wiejakowi. Dobrą okazję do wyrównania GKS miał w 27. minucie. Filip Gac mocno uderzył z rzutu wolnego z kilkunastu metrów. Futbolówkę odbił bramkarz ze stolicy. Środkowy obrońca chwilę później nieczysto uderzył z główki po kolejnym kornerze przyjezdnych. Pięć minut później Kacper Wieczorek wyłuskał piłkę od obrońcy KTS i stanął oko w oko z Jakubem Mielcarzem. Górą w tym pojedynku był bramkarz gospodarzy. Przed przerwą goście odważnie próbowali wyrównać. Blisko był S. Papiernik, którego uderzenie zza „16” obronił Mielcarz. Niewiele zabrakło także Sebastianowi Kaczyńskiemu po kolejnym strzale Wilgi. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić, bo w doliczonym czasie pierwszej połowy Neuman przestrzelił.

Druga część gry była dużo słabsza w wykonaniu Wilgi niż pierwsze 45 minut. W 53. minucie niepewność Kaczyńskiego wykorzystał rywal, który dał się sfaulować na granicy pola karnego. Jedenastkę wykorzystał poszkodowany w tej sytuacji Cezary Sauczek. Po godzinie gry było już 3:0. Drugą bramkę zaliczył Wiejak, który wykorzystał pechową interwencję Damiana Papiernika. Wynik podwyższył 10 minut później Sauczek, który wykorzystał kontrę swojej drużyny.

W drugiej połowie na boisku w barwach KTS pojawili się m.in. Łukasz Gikewicz i Marcin Burkhardt, a od pierwszej minut grał Igor Lewczuk. Była to najwyższa wygrana zespołu z Warszawy w tym sezonie, które zakończyło serię czterech spotkań bez porażki.

- W pierwszej połowie przeważaliśmy i to na tle takiego rywala. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy żadnej sytuacji. Druga część gry pokazała, że KTS aspiruje do awansu. Przeciwnicy wykorzystali nasze błędy - skomentował trener GKS Karol Zawadka.

4 listopada Wilga zagra w Uninie z Ząbkovią Ząbki (godz.13).

KTS Weszło – Wilga Garwolin 4:0 (1:0)
Bramki: Szymon Wiejak 19`, 60`, Cezary Sauczek 54` (rzut karny), 64`
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac, D. Papiernik, Szulc (64` Shakurau), Kaczyński (55` Domarecki), Piesio (73` Mangke), Kowalski (68` Wojtaś), Wieczorek, S . Papiernik (73` Alot), Obi (68` Paszkowski).

Wojtek63 31.10.2023 20:13
A jak to było wcześniej ? Po sezonie 2007/08 Start uzyskał promocję do nowopowstałej II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy) po meczach barażowych ze Stalą Niewiadów. 1:2 (0:0) w Niewiadowie i 2:0 (1:0) w Otwocku. Po trzech sezonach w II lidze Start pomimo zajętego ostatniego miejsca z tragicznym bilansem 5-9-20, br. 37-69 utrzymał się przy ,,zielonym stoliku’’ (braki licencyjne i rezygnacje innych zespołów), ale zrezygnował z licencji na dalszą grę (czytaj; pompowanie kasy w najemników). Potem nastąpił postępujący bezlitosny upadek Startu. Tym sposobem po wycofaniu się otwockiego zespołu z rozgrywek po 18 kolejce A klasy ubiegłego sezonu mamy w Otwocku piłkarską klasę B i ,,walkę’’ o przysłowiową czerwoną latarnię grupy. KS Puznówka do sezonu 2018/19 grała osiem kolejnych sezonów w A klasie zajmując zazwyczaj bardzo przyzwoite miejsca. Niestety w sezonie 2018/19 to się nie udało i bilans 1-0-25, br.17-141 przesądził o tym, że zespół z Puznówki gra piąty kolejny sezon w B klasie. Powyższy tekst ma na celu pokazanie, że piłkarskie hity są również w Ligach Niższych, a nie tylko w skorumpowanych rozgrywkach europejskich pucharów, czy tych prowadzonych przez skorumpowany do granic bólu PZPN.

Wojtek63 31.10.2023 20:10
W najbliższą niedzielę 5-tego listopada będzie miał miejsce B- klasowy hit, czyli pojedynek upadłego piłkarsko do granic bólu Start Otwock z upadłym piłkarsko KS Puznówka 1996 z powiatu garwolińskiego. Bilans Startu przed tym pojedynkiem to 9 meczów, 0 pkt. (0-0-9), br.14-35. Bilans KS Puznówka to 10 meczów, 0 pkt. (0-0-10), br. 7-52

Wojtek63 30.10.2023 09:46
Klub 100 Wisła Sandomierz jest pierwszym gościem czwartoligowego Klubu 100 w obecnym sezonie. Ubiegłoroczny spadkowicz z III ligi grający w zasadzie młodzieżowym składem w grupie świętokrzyskiej stracił już ponad 100 bramek. Stało się to w minionym weekendzie po domowej porażce 0:17 (0:5) z Koroną II Kielce. Obecny bilans Wisły to 13 meczów, 0 pkt. (0-0-13), br. 2-115. Dla przypomnienia: Klub 100 gości czwarto ligowe zespoły, które w sezonie zdobędą lub stracą 100 i więcej bramek

Wojtek63 30.10.2023 07:33
LO Warszawa I KS Halinów- Wilga II Garwolin 0:1 (…) (7) Promnik Łaskarzew- KS Łomianki 0:3 (0:2). (15) Bramki: 34, 35, i 49 min. LO Siedlce Orzeł Unin – Wektra Zbuczyn 3:1 (1:1) (12) Bramki: Orzeł- 3 (k), (?), (?). Wektra- 34 min. Czerwona kartka (druga żółta): Wektra 60 min. Kolektyw Oleśnica - Hutnik Huta Czechy 2:5 (2:3) (6) Promnik Gończyce – Zryw Sobolew 2:2 (2:0). Miejsce Promnika 15. Miejsce Zrywu 9 . Bramki: Promnik- 12, 27 Zryw- 58 i 90+ (k) Podlasie II Sokołów Podlaski- Sęp Żelechów 0:2 (0:1). (14) Bramki: Sęp- 27 i 89 min.Czerwona kartka: Sęp- 90+min. (druga żółta) A Klasa Siedlce Kosovia Kosów Lacki- Wilga Miastków Kościelny 2:2 (…) (9) A Klasa Warszawa II Orzeł Parysów- Wisła Dziecinów 6:1 (4:1) (13). Bramki: Orzeł- 8, 17, 18, 31, 52 i 68 (k). Wisła- 14 (k) B Klasa Warszawa II KS Sobienie Jeziory- Wisła Maciejowice 5:2 (…) (6) KS Puznówka 1996- Amur Wilga 0:2 (0:2). Miejsce KS Puznówka- 12. Miejsce Amura- 4. Bramki: 1 (k) i 13 min.,

Konio 29.10.2023 05:52
Tak jak.pisalem tydzień temu ,nie ma się co spinać i łapać glupie kartki ,albo co gorsza kontuzje.Wilga i tak pokazała bardzo dobrą pierwszą połowę, gdzie prowadzenie gospodarzy co podkreśla nawet ich trener było niezasłużone.Druga połowa to byl w wykonaniu Weszło GALAKTYCZNY futbol jak na warunki czwartoligowe, tak grające KTS rozwaliło by beż problemu każdy zespół obojętnie czy to z czuba tabeli czy z dolnej połówki ,jest tam kilku piłkarzy z przeszłością w ekstraklasie ,to już na dziś zespół który spokojnie zajął by miejsce w górnej połowie grupy I trzeciej ligi. Pozostaje tylko pytanie, czy Wisła II Płock odpuści na wiosnę ,bo to ,że Weszło już mało kiedy straci punkty tego jestem.pewien ,szczęśliwi którzy grali z tym zespołem na początku rundy kiedy jeszcze można było mu urwac punkty,teraz to było nierealne,ale gloria victis bo to się pomimo wyniku naszym chłopakom należy, przed nami ostatnie bardzo ciężkie mecze przydało by się zapunktowac tak ,żeby była 2 z przodu i spokojnie czekać na wiosnę. Mazowia zremisowała u siebie z Hutnikiem co jest wynikiem dla niej dobrym ale " utwardzajacym" brak szans na awans.Oscar byl bliski sensacji w Płocku, Marcowia kolejny raz zawiodła tym razem z Blonianka ,reszta wyników beż niespodzianki faworyci wygrali swoje mecze acha ..Karczew doznal upokarzającej porażki z Jozefowia która o dziwo prezentuje się jak na beniaminka bardzo dobrze.Pozdrawiam !!!!konio