piątek, 27 września 2024 21:19

Zacięty bój Wilgi z MKS [wideo]

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Wilgi Garwolin z MKS Piaseczno w ramach 13. kolejki IV ligi mazowieckiej. Wszystkie gole GKS strzelał go rzutach rożnych. Oba zespoły stworzyły dzisiaj dobre widowisko, które mogło podobać się kibicom, którzy zasiedli na trybunach w Uninie. W spotkaniu sąsiadów z tabeli najwięcej działo się w pierwszej połowie.

W 13. minucie goście objęli prowadzenie po tym jak Patryk Zych dobrze obrócił się z piłką w „16” i posłał mocny strzał. Sześć minut później był remis. Damian Papiernik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Grzegorza Piesio. Po 25 minutach ponownie na prowadzeniu był MKS. Dośrodkowanie Kamila Ziemnickiego głową przeciął Tymoteusz Barwiński, który ubiegł wychodzącego z bramki Jakuba Bielińskiego. Gospodarze ponownie wyrównali, stało się znowu po piłce bitej z narożnika boiska. Ponownie stałym fragment gry bił Piesio, a na piłkę nabiegał Kacper Wieczorek. Do przerwy drużyna z Piaseczna zdołała strzelić trzeciego gola. Ponownie Zych dobrze odnalazł się w polu karnym.

Po zmianie stron Wilga miała optyczną przewagę, a gra toczyła się w głównie w środku pola. Warto odnotować strzał gości z 62. minuty, który był minimalnie niecelny. W 85. minucie tylko bardzo dobra interwencja Jakuba Kordela zapobiegła golowi Filipa Wojtasia z rzutu wolnego.

Wilga rzutem na taśmę zremisowała. W doliczonym czasie gry do rzutu rożnego podszedł Piesio. Po jego wrzutce zakotłowało się na linii bramkowej. Piłka ostatecznie spadła pod nogi Sebastiana Papiernika, który posłał ją pod poprzeczkę. Goście domagali się odgwizdania w tej sytuacji faulu Emmanuela Obiego na bramkarzu.

W następnej kolejce Wilga jedzie na boisko KTS Weszło.

Wilga Garwolin – MKS Piaseczno 3:3 (2:3)
Bramki: Damian Papiernik 19` (as. Grzegorz Piesio), Kacper Wieczorek 19` (as. Grzegorz Piesio), Sebastian Papiernik 90` - Patryk Zych 13` (as. Sebastian Folwarski), 41` (as. Sebastian Folwarski), Tymoteusz Barwiński 25` (as. Kamil Ziemnicki)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, D. Papiernik (78` Paszkowski), Gac, Szulc (63` Shakurau), Kaczyński (54` Domarecki), Kowalski, Piesio, Wieczorek (74` Wojtaś), S. Papiernik, Obi.

Wojtek63 23.10.2023 07:38
B Klasa Warszawa II Vctoria Zerzeń- Wisła Maciejowice 5:3 (2:3) (3) Bramki: Victoria- 19, 45+, 54, 86 i 90 min. Wisła- 10, 41 i 45+ min. Czerwone kartki:Wisła- 72 i 81 (dwa razy po dwóch żółtych) Amur Wilga- PKS II Radość 2:3 (1:1) (5). Bramki: Amur- 45+, 75. PKS II – 7, 54 i 79 min. KS Puznówka 1996- AON Rembertów 3:6 (3:2). (12). Bramki: KS Puznówka- 28, 34 i 44. AON- 12, 24, 51, 62, 66 i 81 min.

Wojtek63 23.10.2023 07:37
LO Warszawa I Wilga II Garwolin - Promnik Łaskarzew 5:1 (3:1). Wilga II miejsce 7. Promnik miejsce 15. Bramki: Wilga II- 5, 15, 42, 65 i 67. Promnik- 22 (k). LO Siedlce Zryw Sobolew- Pogoń II Siedlce 3:8 (2:4) (6) Bramki: Zryw- 39, 42 i 67. Pogoń II- 10, 18, 27 (k), 30, 57, 78, 80 i 83. Feniks Siennica- Orzeł Unin 7:3 (2:2). (13). Bramki: Feniks- 33, 41, 51, 56, 81, 85 i 89 min. Orzeł- 13 i 29 min. Hutnik Huta Czechy- Czarni Węgrów 3:2 (2:2). (7). Bramki: Hutnik- 10. 24 i 60. Czarni- 32 i 37. Wektra Zbuczyn- Promnik Gończyce 6:0 (1:0) (14). Bramki: 43 (k), 46, 57, 74, 80 i 85 min. Sęp Żelechów- Kolektyw Oleśnica 7:3 (4:3) (15) Bramki: Sęp- 28, 30, 39, 42, 48, 66 i 79 min. Kolektyw- 18, 33 i 45+1. A Klasa Siedlce Wilga Miastków Kościelny- Tęcza Stanisławów 4:5 (2:2) (8) Bramki: Wilga M.K.- 27, 43, 78 i 86. Tęcza- 18, 21, 54, 64 i 90+ min. A Klasa Warszawa II Orzeł Parysów- Advit Wiązowna 2:4 (2:1) (12). Bramki: Orzeł- 28 i 42. Advit- 37, 53, 64 i 90+.

konio 22.10.2023 06:04
Brawo za walkę do końca to kształtuje charakter zespołu ,gdyby nie "drobny" błąd Bielińskiego przy drugiej bramce były by trzy punkty, ale mnie jeden też cieszy. Obydwa zespoły miały ostatnio dobrą passę ,ale nie oszukujmy się cele przed sezonem były inne MKS był wymieniany w gronie faworytów do wygrania grupy my byliśmy skazywani na spadek, więc dotrzymywanie kroku Piasecznu w tabeli mówi samo za siebie. Piesio jak zwykle mistrz dośrodkowań bez niego nie było by tego remisu, cieszy bramka Wieczorka to duży talent mający papiery na granie BARDZO WYSOKO ,musi być jednak dobrze prowadzony i musi tak jak w Wildze grać bo progres z meczu na mecz postępuje ,od tego jednak są rodzice i oni podejmą decyzję o dalszym kierunku jego kariery ,na razie jest dobrze. Dobre wejście Wojtasia ,brawo i jeszcze raz brawo dla zespołu i TRENERA ZAWADKI (celowo z dużej ,to przytyk dla tych którzy go zmieniali po zeszłym sezonie).Teraz jedziemy na mecz z milionerami z Weszło i grajmy swoje i nie przejmujmy się wynikiem ,nie kartkujmy zespołu dla głupiej statystyki żeby pięknie przegrać Que sera sera co będzie czas pokaże .Mazovia ostatnim tchnieniem rozprawiła się z Drogowcem ,remis Hutnika w meczu na szczycie ,Troszyn odzyskał równowagę po "wywrotce " w Płocku, Mazur umęczył jednobramkowe zwycięstwo w serocku a Józefowia niespodziewanie zremisowała z solidnym Ursusem. Oscar sensacyjnie odebrał punkty Zabkovii a Weszło pokonało Raszyn ..dzieje się zobaczymy jak Wisła Płock II.Pozdrawiam!!!!konio