piątek, 27 września 2024 21:23

Pewne zwycięstwo Wilgi w Raszynie

Skutecznie w pierwszej połowie i na zero z tyłu zagrali zawodnicy Wilgi Garwolin w 11. kolejce IV ligi mazowieckiej. GKS pokonał na wyjeździe KS Raszyn 3:0. Wynik spotkania został ustalony przed przerwą. Spotkanie pod Warszawą dobrze ułożyło się dla gości. Już w 8. minucie powracający po urazie Sebastian Papiernik zagrał prostopadłą piłkę do Emmanuela Obiego, który otworzył wynik meczu. Wilga kontrolowała grę i nie dopuszczała rywala do swojej bramki.

Przed przerwą zawodnicy przyjezdnych jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. W 25. minucie Kacper Kowalski obsłużył Grzegorza Piesio. Pięć minut później Szymonowi Kaczyńskiego nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę do podania wzdłuż pola bramkowego. Asystę ponownie zanotował Papiernik.

- Szkoda sytuacji w drugiej połowie, bo mieliśmy okazję do podwyższenia rezultatu. Bardzo cieszy, że w drugim kolejnym meczu nie tracimy bramki – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W sobotę 14 październik Wilgę czeka kolejne wyjazdowe starcie. Przeciwnikiem będzie ostatni w tabeli Drogowiec Jedlińsk, który zamyka stawkę z zerowym dorobkiem punktowym.

KS Raszyn – Wilga Garwolin 0:3 (0:3)
Bramki: 8` Emmanuel Obi (as. Sebastian Papiernik), 25` Grzegorz Piesio (as. Kacper Kowalski), 30` Szymon Kaczyński (as. Sebastian Papiernik)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac (85` Mangke), D. Papiernik, Szulc (80` Toth), Kaczyński (60` Domarecki), Piesio, Kowalski (70` Wągrodzki), Wieczorek (60` Wojtaś), S. Papiernik (70` Shakurau), Obi (80` Paszkowski).

Wojtek63 09.10.2023 13:34
LO Warszawa I Wilga II Garwolin- Orły Zielonka 7:2 (3:1) (8) Bramki: Wilga II- 29, 30, 32, 46, 51, 67 i 83 min. Orły- 4 i 80 min. Legionovia II Legionowo- Promnik Łaskarzew 4:3 (3:1). (15) Bramki: Legionovia II- 20, 31, 36 i 87 min. Promnik- 27, 53 i 75 min. LO Siedlce Zryw Sobolew- ULKS Gołąbek 1:2 (0:1) Bramki: Zryw- 84 (k). ULKS- 34 i 84 min. Czerwona kartka: ULKS- 74 min. Hutnik Huta Czechy - Promnik Gończyce 2:0 (1:0). Hutnik miejsce 10. Promnik miejsce 13. Bramki: 3 i 41 min. Sęp Żelechów – Orzeł Unin 3:1 (0:1). Sęp miejsce 16. Orzeł miejsce 7. Bramki: Sęp- 57, 72 i 86 min. Orzeł- 24 min. A Klasa Siedlce Wilga Miastków Kościelny- GKS Dobre 1:1 (0:1). (6). Bramki: Wilga M.K.- 58. GKS- 19. A Klasa Warszawa II Orzeł Parysów- Józefovia II Józefów 1:2 (1:2). (13) Bramki: Orzeł- 16. Józefovia II- 35 (k) i 44 (k). Czerwona kartka: Orzeł – 90+ (druga żółta) B Klasa Warszawa II Amur Wilga- Wisła Maciejowice 4:1 (2:1). Amur miejsce 6. Wisła miejsce 2. Bramki: Amur- 18, 45+, 56 i 90 +. Wisła- 41. Czerwona kartka: Wisła – 87 min.(druga żółta) KS Puznówka 1996- Amigos Warszawa b/d (12)

ADAM 08.10.2023 09:08
To wspaniała wiadomość. Brawo cała ekipa. Kolejną przeszkodą będzie Drogowiec Jedlińsk. Drużyna ta nie tak źle gra, ale trochę fartu nie ma, więc trzeba uważać i być cały czas skoncentrowanym, aby nie być pierwszą drużyną która przegra z ostatnią drużyną tabeli. Powodzenia Panowie !!! Po kolejne zwycięstwo.!!!!!

Konio 08.10.2023 06:19
Good job !tak trzymać teraz konieczne trzy punkty w Jedlińsku, w trzeciej lidze sytuacja z zeszłego sezonu prawie pewna ,to widać po grze Pilicy ,Legionovii i Mlawianki i znowuż może spaść pięć zespołów ( co na to mędrcy z MZPN dalej to dla was normalne ,że spada 1/3 zespołów) Jak na razie zespół gra ponad stsn ,trafione transfery szczególnie Wieczorek,przesunięcie Obiego na stałego zawodnika w podstawowym składzie trafione(inna sprawa że moim zdaniem długo miejsca u nas nie zagrzeje tylko czekać jak ktoś z potentatów i to podejrzewam wyżej niż trzecia liga zainteresuje się tym chłopakiem) Śmiałe wprowadzanie młodych wychowanków utalentowanego Dawida Domareckiego czy Wojtasia to duży plus na korzyść trenera Zawadki .Pamiętajmy jednak ,że w zgodnej ocenie znawców tej grupy IV ligi ,byliśmy jednym z murowanych kandydatów do spadku ,oczywiście w formule zeszłego roku czyli degradacja pięciu dryzyn,a tu proszę na dziś niespodzianka ambitne walczaki w dodatku nie grające nawet na swoim stadionie tylko zmuszeni tułać się po sąsiadach, wielkie brawa i oby tak dalej.Pozdrawiam!!!!konio

Łukasz Zawadzki 07.10.2023 18:18