środa, 2 października 2024 06:18

Pewne 3:0 Wilgi [wideo]

Zdecydowanym zwycięstwem Wilgi Garwolin 3:0 (2:0) nad Sokołem Serock zakończył się mecz 6. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Od początku spotkania częściej przy piłce byli gospodarze, ale to goście jako pierwsi zagrozili bramce rywala. W 5. i 12. minucie bliski szczęścia był Karol Pierzchalski, którego jeden ze strzałów obronił Jakub Bieliński.

W 13. minucie wynik otworzył Emmanuel Obi. W polu karnym strzał oddał Kacper Wieczorek. Po bloku obrońcy piłka szczęśliwie spadła pod nogi Nigeryjczyka i było 1:0. Goście mogli pokusić się o wyrównanie. Dwukrotnie Michał Czarnecki znalazł się w dobrej sytuacji, ale mocne strzały kapitana gości pewnie odbił Bieliński.

Tuż przed gwizdkiem na przerwę Wilga podwyższyła prowadzenie. Grzegorz Piesio, po wybiciu autu bramkowego rywala, z pierwszej piłki uruchomił na skrzydle Sebastiana Papiernika. Wymiana podań między zawodnikami zakończyła się efektowną asystą piętą lidera Wilgi i mierzonym trafieniem „Papiera”.

W drugiej połowie przewagę nadal mieli miejscowi. W 54. minucie wpadającego w pole karne Szymona Kaczyńskiego nieprzepisowo powstrzymał przeciwnik. Sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Piesio.

Rozmiary zwycięstwa mogły być większe dzięki rezerwowym. W 74. minucie strzał Tomasza Paszkowskiego obronił bramkarz, a w doliczonym czasie gry Dawid Domarecki pokusił się o lob   w sytuacji sam na sam. Uderzenie było jednak niecelne.

W następnej kolejce Wilga zmierzy się na wyjeździe z kolejnym beniaminkiem Józefovią Józefów.

Wilga Garwolin – Sokół Serock 3:0 (2:0)
Bramki: 13` Emmanuel Obi, 45` Sebastian Papiernik (as. Grzegorz Piesio), 54` Grzegorz Piesio (rzut karny za faul na Szymonie Kaczyńskim)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Żurawki (81` Mangke), D. Papiernik, Szulc, Kaczyński (62` Domarecki), Wieczorek (46` Wągrodzki), Piesio, Kowalski, S. Papiernik (75` Shakurau), Obi (70` Paszkowski).

Konio 03.09.2023 15:17
Brawo Wilga ,jestem niestety za granicą więc nie będę ściemniał bo meczu nie widziałem, ale moi " onorable corespondens " strescili mi telefonicznie przebieg tak trzymać.Wslczymy teraz w Józefowie o pełną pulę, Józefowia ma miejsce ponad stan ,to nie jest zespół lepszy od Sokola, a że na razie im idzie to już inna sprawa ,myślę, że na Wildze się wywrócą, gramy, walczymy,nie oglądamy się za siebie my nic nie musimy ,każdy wie jak.wyglada liga ,nikt mormalny nie ma nie wiadomo jakich oczekiwań. W tym sezonie trzeba szykować się na wariant z zeszłego roku, Mlawianka po stracie braki Stryjewskich to nie jest już ten sam zespół a jest jeszcze Legionowia czy Broń, także jeden zespół na pewno poleci z III ligi a perspektywa dwóch jest też realna ,nie ktoś w MZPN przejzy na oczy i powiekszy do 20 zespołów JEDNĄ JEDYNĄ grupę IV ligi w ogromnym woj. mazowieckim.,bo to są jakieś jaja żeby prawie 1/3 zespołów spadała do 5 ligi.Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 03.09.2023 08:11
Podsumowanie (upadek strony www): Przerabiam powyższy temat osobiście przygotowując notki typu ,,Futbol rezerwowy, futbol powiatowy’’. Jednak ja robię to z czystej pasji i absolutnie amatorsko i co najważniejsze tylko dla swojej przyjemności. Przy tej okazji skorzystają kibice powiatowi czytając moje informacje o powiatowym futbolu. No właśnie i tu jest pies pogrzebany ! Przecież 90% tych czytających było na meczu ! Czy to jest takie trudne zanotować w głowie, albo na kartce przebieg meczu i wysłać jednego pier…nego maila do redakcji Wirtualnego Garwolina, albo po prostu napisać w komentarzach ? Oczywiście ci powiatowi kibice mają na to wyrąbane. ,,Chodzę, oglądam… a wysłać krótką relację z meczu ? A po kiego wuja ? ‘’ Dlatego upadają takie strony jak ,,Siedlecka piłka’’ Jednak najważniejsze jest to, że fajnie się czyta o ,,swoim’’ powiatowym zespole na łamach Wirtualnego Garwolina. Nawet w komentarzach. A kliknąć parę razy w klawiaturę. Tu się powtórzę : A po kiego wuja, jak inni klikną. Przy okazji muszę pochwalić Wirtualny Garwolin za pomeczowe relacje z meczów Wilgi II Garwolin i Promnika Łaskarzew.

Wojtek63 03.09.2023 08:10
Upadła kolejna strona www zajmująca się ligami niższymi. Ta strona to niestety ,,Siedlecka piłka’’. Oficjalne zakończenie to 24 sierpnia 2023. Ktoś wykonywał mega fajną pracę i dawał mega fajne i w miarę szybkie informacje o tym, co dzieje się w lokalnym futbolu (mecze, rezultaty meczów, wyniki do przerwy, strzelcy bramek , kartki). A co najważniejsze było to na absolutnie przyzwoitym poziomie redakcyjno- reporterskim. Powód upadłości ? Brak czasu. Brzmi lakonicznie, jednak tu należy dodać wyjaśnienie. I ja to wyjaśnienie dodam: Brak czasu nie oznacza tu lenistwa administratorów upadłej strony. Tu brak czasu oznacza: 1. Brak jakiekolwiek chęci do współpracy ze strony siedleckich klubów (w miarę szybkie i przyzwoite reportersko relacje z meczów) 2. Tym samym szukanie szczegółów meczu w 10 różnych źródłach internetowych zabiera ogrom czasu. Taki jeden mecz to około 60 minut szperania w Internecie. 3. No i te tragicznie beznadziejne, wręcz debilne pomeczowe informacje na stronach klubowych typu : wygraliśmy 1:5 w… bramki zdobyli… I to wszystko. A gdzie wynik do przerwy, a gdzie minuty bramek, a gdzie info o czerwonych kartkach, a gdzie info o składach ??? Debilna merytorycznie nic nie warta informacja. A przecież Admin takiej strony musi z tego korzystać, żeby opublikować w miarę przyzwoity artykuł o piłkarskiej kolejce. Nie korzysta i marnuje swój czas, żeby przygotować temat do publikacji.

Wojtek63 02.09.2023 19:41
Piłkarskie przemyślenia (IV) Niestety w III lidze sytuacja po 6-ciu kolejkach nie wygląda kolorowo mając na względzie zespoły mazowieckie. Legionovia : 17 przedostatnie miejsce z bilansem 1-0-5, br. 5-18 Mławianka: 16 miejsce z bilansem 1-1-3, br. 7-18. I to są miejsca spadkowe. Pilica Białobrzegi: 14 miejsce z bilansem 1-2-3, br. 7-14 Broń Radom: 12 miejsce bilansem 1-3-2, br. 5-9 Na pocieszenie dodam, że różnica punktowa pomiędzy spadkowym miejscem 16-tym, a miejscem 8-mym wynosi tylko …i aż 3 punkty. Drugim pocieszeniem (mam nadzieję) jest fakt, iż to początek sezonu. Podsumowując: Na dzień dzisiejszy, czyli 2 września 2023 z IV ligi mazowieckiej spada 5 zespołów. A na sam koniec nieco statystyki: Jak wyglądał bilans Wilgi po 6- ciu kolejkach w ostatnich 5-ciu czwarto ligowych sezonach ? Wygląda to tak: 2018/19 Miejsce 8. 9 pkt. (3-0-3), br.7-8 2019/20 Miejsce 4. 11 pkt. (3-2-1), br. 17-14 2020/21 Miejsce 5. 11 punktów (3-2-1), br. 11-6 2021/22 Miejsce 6. 12 punktów (4-0-2), br. 15-9 2022/23 Miejsce 16. 2 punkty (0-2-4), br. 8-16 Dla formalności: 2023/24 Miejsce 11. 8 punktów (2-2-2), br. 9-7 Ciekawy (niski) bilans bramkowy. Podobny był właśnie pięć sezonów wstecz

Wojtek63 02.09.2023 19:37
Piłkarskie przemyślenia (III) Niewątpliwie bardzo zawodzą MKS Piaseczno, Mazur Karczew i Oskar Przysucha. Beniaminkowie, czyli Drogowiec Jedlińsk i Sokół Serock mocno oscylują w kierunku ,,degradacja’’ Józefovia, Marcovia i Raszyn będą zapewne walczyły o utrzymanie. Wilga Garwolin: raczej nieoczekiwanie bardzo przyzwoity początek sezonu. Niestety zabrakło szczęścia i umiejętności (czytaj : piłkarskiego cwaniactwa), żeby zdobyć przynajmniej po jednym punkcie w Mszczonowie (6 minut do końca) i w Warszawie (9 minut do końca). Było teraz na koncie 10 punktów i 7 miejsce w tabeli. Ciekawostką jest rzadko spotykany niski bilans bramkowy Wilgi. Czy to znaczy, że obrona Wilgi już ,,dorosła’’ piłkarskim cwaniactwem do czwartoligowych zadań ? A nawet jeśli obrona dorosła, to niestety jednocześnie atak obniżył dość znacznie swoją skuteczność. Dlatego tak ważne dla Wilgi jest przełamanie sportowe Obi’ ego, czego Jemu i Wildze z całego serca życzę.. Statystyki na końcu tej mojej notki.

Wojtek63 02.09.2023 19:35
A tam takie piłkarskie przemyślenia (II) Jak weterani najemnicy odejdą z braku ,,funduszy sportowych’’ ze strony Mazovii to będzie… B klasa. I nie byłaby to wielka sensacja. Ot, kolejny taki przypadek w piłkarskim polskim życiu lig niższych. 5. Hmmm… Szanowny Konio miał rację pisząc, że warszawski Hutnik to potęga i mocny kandydat do awansu. Nie bardzo zaakceptowałem tę opinię, ale… tak. Konio miał rację :-) 6. Wisła II Płock awansuje jak będzie chciała awansować. Dla przypomnienia: ostatni raz grała w III lidze w sezonie 2009/10. 7. Wygląda na to, że kluby Mazovia Mińsk Mazowiecki i KS CK Troszyn to takie specyficzne zabawki w rękach pseudosponsorów. 8. Mszczonowianka i Ząbkovia bardzo solidne jak co sezon, ale ich lokalne rozumne głowy słusznie mówią : III liga ? Przecież to szubienica dla naszych klubów ! :-) 9. Błonianka i Ursus… drastycznie odmłodzeni spadkowicze powoli odzyskują formę po ,,spadkowym szoku’’ i… pretendują do mocnych średniaków grupy. 10. Tym sposobem dotarłem do miejsc 10-16. Niewątpliwie bardzo zawodzą MKS Piaseczno, Mazur Karczew i Oskar Przysucha. Beniaminkowie, czyli Drogowiec Jedlińsk i Sokół Serock mocno oscylują w kierunku ,,degradacja’’ Józefovia, Marcovia i Raszyn będą zapewne walczyły o utrzymanie.

Wojtek63 02.09.2023 19:32
A tam takie piłkarskie przemyślenia (I) Gratulując ekipie Wilgi pewnego zwycięstwa nad Sokołem Serock zajmę swoimi sugestywnymi opiniami punktowo: 1. To drugi kolejny bardzo dobry mecz kolejny Bielińskiego. To, że z Hutnikiem 1:2 ? Według mnie Bieliński sprawił, że nie było 1:5. 2. Wreszcie długo wyczekiwane trafienie Obi’ego ! Oby to było przełamanie. 3. Totalna piłkarska zapaść w Piasecznie 4. KTS Weszło w końcu i w końcówce meczu weszło chyba we właściwy rytm. Chociaż z drugiej strony… Mazovia… a kto wie co tam się dzieje i organizacyjnie i finansowo. Jak weterani najemnicy odejdą z braku ,,funduszy sportowych’’ ze strony Mazovii to będzie… B klasa. I nie byłaby to wielka sensacja. Ot, kolejny taki przypadek w piłkarskim polskim życiu lig niższych. A patrzę na niższe ligi od 12 lat i wnioski nasuwają się same.