sobota, 28 września 2024 11:21

Wygrane Wilgi i Promnika

To była udana kolejka dla drużyn z powiatu garwolińskiego grających w warszawskiej Lidze Okręgowej. Zwycięstwa różnicą jednej bramki zaliczyli zawodnicy garwolińskiej Wilgi i Promnika Łaskarzew. GKS w meczu z Sokołem Serock szybko objął prowadzenie. Już w 6. minucie dośrodkowanie z prawej strony Emila Wielgosza na bramkę zamienił Jan Endzelm. ? Mieliśmy przewagę w grze. Przeciwnik zmuszony był do grania z kontry i po jednej z takich akcji sędzia podyktował rzut karny zamieniony na bramkę na 1:1. Moim zdaniem Karol Zawadka nie faulował zawodnika gości ? relacjonuje Jacek Paśnik, trener GKS.

Remisowy wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. Strzeleckie okazje marnowali m.in. dwukrotnie Jacek Kajtowski, Endzelm czy Łukasz Korgul z wolnego. Dopiero na ok. 15 minut przed końcem Wilga strzeliła decydującą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował się Arkadiusz Zalewski. ? W końcówce goście chcieli za wszelką cenę wyrównać. Na szczęście korzystny wynik udało nam się dowieść do końcowego gwizdka ? dodaje szkoleniowiec.

W barwach GKS zabrakło kontuzjowanych Pawła Trojanka i Piotra Pioruna. Pierwszy z wymienionych wróci do gry w maju. Gorzej sytuacja wygląda z urazem kolana Pioruna. Jest mało realne, aby doświadczony napastnik pojawił się jeszcze w tym sezonie na boisku.

Wilga Garwolin ? Sokół Serock 2:1
Bramki dla Wilgi: Jan Endzelm, Arkadiusz Zalewski
Wilga: Mariak, Karol Zawadka, Korgul, Grązka, Zalewski (Baranowski), Wielgosz (Mianowski), Sitarek (Bogusz), Puciłowski, Wachnicki, Kajtowski (Marcin Makulec), Endzelm.

Pierwszą wygraną na wiosnę zanotował Promnik Łaskarzew. Trzy punkty w meczu z Gwardią Warszawa przedłużają szansę ŁKS na utrzymanie w lidze. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Cezary Jóźwicki po zagraniu Grzegorza Opieki. Gospodarze już w pierwszych 10 minutach musieli przeprowadzić dwie zmiany kontuzjowanych zawodników. Z boiska zeszli Piotr Brzostowski i Daniel Paziewski.

Promnik Łaskarzew ? Gwardia Warszawa 1:0
Bramka: Cezary Jóźwicki
Promnik: Bieńko, Mikulski, Opieka, Jankowski, Michalczyk, Winek, P. Brzostowski (Kaczyński), Cichecki (Świder), Kurach (Wójcik), Paziewski, S. Brzostowski, Jóźwicki.