sobota, 28 września 2024 07:18

Bezradna Wilga w starciu z Hutnikiem [wideo]

Hutnik Warszawa z nawiązką zrewanżował się za jesienną porażkę z Wilgą Garwolin. Goście wygrali przy Sportowej 4:0. GKS kończył mecz w dziewiątkę. Drugi mecz z rzędu czerwoną kartkę zobaczył Filip Gac. Dzisiejszy mecz mógł rozpocząć się po myśli gospodarzy. W 5. minucie strzał Filipa Gaca w światło bramki zablokował niefortunnie… Kacper Kozikowski. W odpowiedzi bliski szczęścia u gości był wychowanek zespołu z Garwolina Piotr Wielgosz.

Przełomowa dla losów spotkania była końcówka pierwszej połowy. Goście objęli prowadzenie w 37. minucie. Po dwóch minutach Filip Gac przewrócił w polu karnym rywala. Sędzia wskazał na 11. metr oraz uznał, że zagranie było na tyle agresywne, że pokazał obrońcy Wilgi czerwoną kartkę. Tydzień temu Gac także nie dotrwał do przerwy. W spotkaniu z Raszynem zobaczył dwie żółte kartki. Jedenastkę na gola zamienił Erwin Nowik.

W drugiej połowie Hutnik cierpliwie rozgrywał piłkę. Osłabiona Wilga była bezradna. Po niespełna godzinie gry było już 0:3. Patryk Piasecki wykończył składną akcję z lewego skrzydła. Koronkowo w polu karnym rywala akcję na 4:0 rozegrali gracze z Warszawy. Sebastianowi Ignacakowi pozostało skierować piłkę głową do pustek bramki.

Na domiar złego w 86. minucie sędzia wyrzucił z boiska drugiego zawodnika GKS. Wprowadzony w przerwie Szymon Rudzki faulował przed polem karnym przeciwnika, który wychodził na czystą pozycję.

W przerwie spotkania przed kibicami zaprezentowały się wszystkie drużyny Akademii Piłkarskiej Wilga Garwolin. Najbardziej wytrwali w treningu otrzymali z rąk m.in. burmistrz Marzeny Świeczak i przewodniczącego rady miasta Andrzeja Ostolskiego drobny upominek.

Wypowiedź trener GKS Karola Zawadki

W środę 17 maja Wilga zagra na wyjeździe z Wisłą II Płock, z którą przegrała w pierwszym meczu 3:4. 21 maja (niedziela, godz. 13) GKS podejmie na własnym boisku Narew Ostrołęka, którą prowadzi były trener Wilgi Damian Milewski. W Ostrołęce Narew przegrała 2:5.

Wilga Garwolin – Hutnik Warszawa 0:4 (0:2)
Bramki: 37` Dominik Bartnik, 40` Erwin Nowik (rzut karny za faul na Pawle Gielo), 57` Patryk Piasecki, 84` Sebastian Ignacak
Czerwone kartki dla Wilgi: 39` Filip Gac, 86` Szymon Rudzki (obie bezpośrednio za faule)
Wilga: Bieliński, Gac, Kozikowski, Szulc (60` Shakurau), Grzegorczyk, Wójcik (60` Trukhan), Kowalski (60` Wągrodzki), Piesio, S. Papiernik, Jarek (46` Rudzki), Paszkowski (46` Obi).

Wojtek63 14.05.2023 18:04
LO Siedlce Feniks Siennica- Orzeł Unin 2:1 (0:1). (2) Bramki: Feniks- 48, 57. Orzeł- 28 (k). Czerwona kartka: Feniks – 28 min. ŁDK Łosice- Sęp Żelechów 4:1 (3:0). (5) Bramki: 12, 32, 35, 84. Sęp- 69. ULKS Gołąbek- Hutnik Huta Czechy 3:3 (3:3). (10) Bramki: ULKS- 20, 21, 45. Hutnik- 4, 26, 34. Kolektyw Oleśnica- Zryw Sobolew 4:4 (3:3). (11). Bramki: b.d. Wilga Miastków Kość.- Watra Mrozy 3:7 (1:2). (14) Bramki: Wilga M.K.- 5, 67 i 77 (k). Watra- 13, 37, 47, 51, 55 (s), 84 i 90 min. A klasa Warszawa gr. II Promnik Łaskarzew- Drukarz II Warszawa 5:1 (4:0). (2) Bramki: Promnik- 20, 23, 36, 40 i 90+ minuta. Drukarz II- 57. AP EsKadra Warszawa- Orzeł Parysów 9:0 (…). (11). Bramki: b.d. Delta II Warszawa- Wisła Maciejowice 3:0 w.o. (Wisła nie pojechała na mecz). (14) A klasa Siedlce Promnik Gończyce- Grodzisk Krzymosze 4:0 (…) (2). Bramki: b.d. B klasa Warszawa gr. II. Victoria Zerzeń- Amur Wilga 3:2 (…). (8) Bramki: b.d. KS Puznówka 1996- PKS II Radość 0:5 (0:1). (12) Bramki: 2, 48, 71, 72, 90+

Wojtek63 14.05.2023 18:03
Oto wyniki i miejsce w tabeli Wilgi II Garwolin i drużyn powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie: LO Warszawa gr. I KS Halinów- Wilga II Garwolin 6:4 (2:3). (12) Bramki: KS Halinów- 13 (k), 37, 46, 81, 85, 89. Wilga II- 1 (s), 27, 30 i 59 (k). Skład Wilgi II: skandaliczny B.D. Mamy kolejny blamaż rezerw garwolińskiej Wilgi ! Sześć kolejnych przegranych meczów i 35 straconych bramek !!! Co prawda Wilga zdobyła w tych meczach 16 bramek ale… to były mecze przegrane ! Inna bajka to meczowe relacje, które były do niedawna (miesiąc temu) bardzo przyzwoite. Mam na myśli przede wszystkim wyjściowy skład Wilgi i zmiany w trakcie meczu. Po za tym kartki i okoliczności zdobytych lub straconych bramek. Teraz ? Te relacje, a raczej informacje są na poziomie beznadziejnych nic nie wnoszących informacji z ,,piłkarskiego powiatu’’. Katastrofa ! Za 10- 20 lat przekonacie się sami (wiem z autopsji), że zaniedbanie obecnych czasowo pewnych szczegółów meczowych okaże bardzo dokuczliwe i trudne do ustalenia. To obecne zaniedbanie jest tym bardziej ważne i warte uwagi, że mamy bardzo przyjazną internetową epokę cyfrową.Teraz można zapisać wszystko łatwo i szybko. Taki zapis zostanie na długie, długie lata i jeszcze dłużej. Dla kogo ta uwaga? Szczególnie do Szanownych Administratorów strony https://www.facebook.com/people/GKS-Wilga-Garwolin-II/100044708934688/?fref=tag

Wojtek63 14.05.2023 17:58
Do Klubu 100 dołączyły: Sparta Grębocice po domowej porażce 1:6 (1:1) z Iskrą Kochlice, Skałki Stolec po domowej porażce 3:5 (2:2) z Foto Higiena Gać oraz Star Starachowice po wyjazdowej wygranej 2:0 (0:0) z Moravią Morawica. Klub 100 na dzień 10.05.2023. Budowlani Lubsko 25-123 (Lubuskie) Sokół Jerzmanowa 42-123 (Dolny Śląsk Zachód) Karkonosze Jelenia Góra 122-22 (Dolny Śląsk Zachód) Jantar Ustka 25-114 (Pomorze) GKS Bełchatów 110-19 (Łódzkie) Polonia Środa Śląska 107-31 (Dolny Śląsk Zachód) Sparta Grębocice 28-105 (Dolny Śląsk Zachód) Skałki Stolec 30-101 (Dolny Śląsk Wschód) Star Starachowice 100-14 (Świętokrzyskie) Dla przypomnienia- do IV-ligowego „Klubu 100” należą zespoły, które w sezonie strzeliły lub straciły 100 i więcej goli. Jest to mój autorski pomysł, ale bez praw autorskich.

Konio 14.05.2023 09:34
Przepraszam za liczne błędy ale tekst pisany nie pod "wplywem" ale z mojego " przedwojennego" telefonu ,ale inteligentni czytelnicy i kibice dadzą radę przeczytać moje"wypociny" I wyciągną z tego sens bo on jest najważniejszy.Sprawa jest prosta powstała jedna "polzawodowa " grupa czwartej ligi mazowieckiej a u nas mamy piękne obiekty na terenie stadionu, za chwilę będziemy mieli trybuny z prawdziwego zdarzenia i zespół w ...V lidze.Poniewaz organizacyjnie wszystko opiera się na czasie wolnym a pewnie i pieniądzach jednego człowieka, którego podziwiam ,że mu się jeszcze chce, niestety ale ta formuła się kończy.Pewnie można by to ciągnąć gdyby z tej silnej przecież ligi spadały dwa zespoły.Niestety geniusze z MZPN nie przewidzieli, że z III ligi mogą spaść także zespoły z Mazowsza i poleci piątka czwartoligowcow czyli coś pomiędzy 1/4 a 1/3 całości,zaiste jeszcze dwa takie sezony i z tej Forbes czwartej ligi mazowieckiej zrobi się ekskluzywny klub fla bogatych ,bo żaden zespół z normalnym powiedzmy 300 - 400 tysięcy złotych budżetem nie będzie w stanie tam grać.Nalezy pamiętać, że poziom bierze się z wytrenowania trzeba pamiętać o tym ,że trening cztery razy w tygodniu vidd Karczew ,Troszyn ,Hutnik jest osiągalny kosztem pracy ,szkoły wolnego czasu.Nie dziwi więc,że osoba podejmująca się tego liczy na gratyfikację j monetyzacje swojego wysiłku ale do tego potrzebni są SPONSORZY jak jest w Garwolinie wsxyxcy kibice wiedza jak jedt gdzie indziej też wiemy rozmawiając z kibicami przyjezdnych, oczywiście nie wszystkie zespoły są polzawodowe ktoś powie ,racja choćby Starozreby, tylko za sezon już ich w czwartej lidze nie będzie, dlatego nawet nie chcę narzekać na piłkarzy bo wiem jakie są realia.Partyzantka się skończyła, nie ma już Skurcow, Płomieni i Hutnika Czechy w tej lidze dawcy organów się skończyli czasami ktoś wykończy bo przelicytuje jak Orzeł Baniocha.Ale kasyno ma swoje prawa beż rzetonow nie ma gry.Pozdrawiam!!!!konio

Konio 13.05.2023 19:41
Wystawianie Gaca na bocznej obronie gdzie nie nadąża za szybkimi zawodnikami gości to proszenie się o nieszczęście,a jak mówi stara biblijna maksyma pościel a będzie wam dane i ...trener Zawsdka dostał.Nie wiem co się dzieje zzedpolem ,ale degrenholada jest widoczna i yo co po meczu z Mszcconowianka wydawało się nierealne czuli spadek obecnie jest eielcd prawdopodobne a w trzeciej lidze nie jedt dobrze I spadek 5 druzyn z czwartej ligi jest prawie pewny.Nie będę już kopał leżącego, szkoda tu cokolwiek komentować, był to najgorszy mecz w Garwolinie od lat w czwartolijowych zmaganiach naszego klubu.Problem jedt głębszy (moje indywidualne odczucie), należy sobie postawić pytanie czy wśród decydentów zarówno z ponad stuletniego budynku z ulicy Staszica jak i nowego przeszklonego w okolicach cmentarza jest jakakolwiek wola głębszej pomocy ,czy tylko raz do roku jak chociażby dxidisn ogrzac die w blasku fleszy bo wybory idą i parę głosów może się przydać.Tajemnica poliszynela jest ,że wszystko xpoczywa na prezesie Mrugała, ale ile ten wielki ale jednak nie coraz młodszy człowiek będzie dźwigał na swoich barkach te kłodę a Szymonów co by pomogli na vhoryzoncie nie widać raczej Judaszow ci u nas dostatek.Nie ma vo się oszukiwać frustrujące dla chłopaków jest jak sie dowiadują ole płacą w innych klubach czwartej ligi nawet na takich wioskach jak Troszyn.Nawet nasz dzisiejszy rywal Hutnik wzmocnił się połowa zespołu z Bzniochy i...sponsorem z tejże który przeszedł do zespołu z Bielan. Gorzkie i smutne to refleksje, ślę ktoś musi to napisać w GARWOLINIE NIE ATMOSFERY na dobrą piłkę, za którą trzeba płacić nie ma sponsorów choć to miasto mające spora ilość milionerów niestety niezainteresowanych garwolinskim klubem i trzeba to sobie jasno powiedzieć z go..a bata nie ukręcisz du..y szkłem nie utrzesz ,jeśli nawet w tym sezonie utrzymamy się jakimś cudem to będzie to odłożenie egzekucji na przyszły sezon.Pozdrawism!!!!konio

Wojtek63 13.05.2023 19:19
Okazuje się, że wbity do głowy piłką żółty nadmorski piasek nie jest idealnym środkiem na dobrą formę zawodników próbujących przełożyć piaskowe igraszki i ten niby piaskowy futbol na czwartoligowe zmagania grupy warszawskiej. Dwie czerwone kartki w dwóch kolejnych meczach ? Zaiste Piłkarski Fenomen !!!