Pranie ręczne czy pralka?
Niemal każdy dywanik łazienkowy ma doszytą w jednym z rogów u spodu metkę, na której znajdują się informacje o metodzie czyszczenia. Przeważnie dywaniki łazienkowe, które są wykonane z materiału, można prać w temperaturze 40 stopni. Do prania nie można dodawać octu, wybielaczy, jak i również mocnych środków piorących. Biorąc pod uwagę antypoślizgowe powierzchnie, dywanik łazienkowy należy suszyć na powietrzu bez zastosowania w całym tym procesie grzejników.
W przypadku mocniejszych zabrudzeń zaleca się ręczne usuwanie plam. Zastosowanie wysokiej temperatury podczas prania dywaników lub żrących środków czystości może przyczynić się do zniszczenia struktury, lub odbarwienia materiału.
Czym skutkuje brak dbałości o dywaniki łazienkowe?
Przede wszystkim należy mieć na względzie estetykę zarówno samego pomieszczenia, jak i również samego dywanika. Nie po to wydaje się na nie pieniądze, aby odstraszały gości. To jeden z bazowych aspektów z jednak z medycznego punktu widzenia, nie jest on najistotniejszy. Stale przemoczone i zabrudzone dywaniki łazienkowe, to doskonała pożywka dla roztoczy, bakterii oraz toksycznych grzybów. Co więcej, w tego typu akcesoriach łazienkowych nieustannie zostawia się fragmenty naskórka, które nie są zbytnio zachęcające do korzystania z tego materiału. Tak więc, w trosce o higienę i komfort użytkowania, jak i o estetykę pomieszczenia, warto zadbać o właściwą pielęgnację dywanika łazienkowego.
Materiał partnera
Napisz komentarz
Komentarze