sobota, 28 września 2024 05:16
Reklama

Brama do garażu – którą wybrać? Podpowiadamy!

Odnowiłeś fasadę swojego domu, a brama garażowa nadal jest ta sama, stara i skrzypiąca? Czas to zmienić i postawić na rozwiązania nie tylko estetyczne, ale bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, a przy tym energooszczędne. Projektując nasz nowy dom lub odnawiając go, często zapominamy, że wraz z kolorem ścian zewnętrznych oraz wymianą drzwi, powinno się też zadbać o wygląd bramy garażowej. Ta w końcu powinna stanowić jego integralną część, w końcu widujemy ją przynajmniej dwa razy dziennie, gdy wyjeżdżamy rano z naszego garażu np. do pracy, a potem gdy wracamy. Niewielkim kosztem możemy zadbać, by widok ten, zamiast nas odstręczać, budził serdeczne skojarzenia.

Bezpiecznie jak w domu 

Bramy garażowe, obok funkcji estetycznej, przede wszystkim mają zapewnić bezpieczeństwo i chronić nas, przed wizytą nieproszonych gości, a nasz samochód przed kradzieżą. Garaże też często pełnią dodatkowe funkcje, np. stają się schowkami na narzędzia czy sprzęt sportowy. By te nie zardzewiały pod wpływem wilgoci, wewnątrz musi być utrzymana stała temperatura. Warto też pomyśleć o dodatkowych drzwiach łączących garaż i dom. 

Uchylne czy rolowane? 

Bez względu na to, czy nasz garaż to będzie tylko miejsce na samochód, czy będą tam też przechowywane inne przedmioty, to wejście do tego pomieszczenia musi być szczelne i bezpieczne dla użytkowników. W tej roli najlepiej sprawdzi się brama szybkobieżna. W przeciwieństwie do tradycyjnych drzwi uchylnych, które należy otwierać i zamykać ręcznie, to nowoczesne rozwiązania, wyposażone w specjalny mechanizm umożliwiający ich otwieranie i zamykanie np. za pomocą pilota. Dodatkowo posiadają też zabezpieczenie przed spadnięciem w postaci wbudowanego hamulca. 

Z przemysłu do domu

Brama szybkobieżna występuje w wielu rodzajach, od rolowanych bram PCV, które są przede wszystkim wykorzystywane w przemyśle, szczególnie chłodniczym, po bramy segmentowe. Właśnie te ostatnie najlepiej sprawdzają się w domach jako bramy garażowe. Segmenty są z reguły wykonane ze stali lub z aluminium, a przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia się poliuretanem. Cichy i niczym niezakłócony ruch bramy w obu kierunkach zapewniają zamontowane szczotkowe uszczelki. Wybierając taką bramę, warto sprawdzić, ile lat gwarancji producent oferuje na cały mechanizm oraz czy w swojej ofercie ma dodatkowe wyposażenie, jak mechanizm automatycznego otwierania i zamykania bramy, czujniki ruchu, fotokomórki etc. Wszystko to zapewni, że brama szybkobieżna będzie łatwa, komfortowa i bezpieczna w użytkowaniu. 

Stolarka jak w domu 

Ostatnim walorem takich bram jest możliwość dopasowania ich do pozostałych elementów stolarki. Uznani na rynku producenci oferują wybór nawet spośród 200 kolorów z palety RAL! Takie wybór sprawia, że dobór właściwego wykończenia jest znacznie ułatwiony, a nasza brama szybkobieżna może stać się piękny dodatkiem do reszty domu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama