sobota, 28 września 2024 15:19

Nafciarze byli do ogrania [wideo]

Wilga Garwolin była blisko sprawienia niespodzianki i pokonania drugiego zespołu Wisły Płock. W 11. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej GKS przegrał 3:4 (1:1). Po pierwszym w sezonie zwycięstwie Wilga z dużymi nadziejami przystępowała do starcia z czołową drużyną ligi. W meczu z Wisłą II Płock trener Karol Zawadka nie mógł skorzystać z filarów środka pola. Grzegorz Piesio i Kacper Kowalski pauzowali za kartki. Na domiar złego, po ostatnim spotkaniu groźnej kontuzji nabawił się Filip Gac.

Szybko kibice przy Sportowej mogli cieszyć się z prowadzenia miejscowych. W 4. minucie długie podanie trafiło do Sebastiana Papiernika, który odegrał z lewej strony do Dominika Jarka, a ten mocnym strzałem z 16. metrów pokonał bramkarza Wisły. Goście już przy pierwszej groźnej akcji zdołali wyrównać. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Janus, a głową uderzył Michał Mokrzycki. W tej sytuacji wydaje się, że lepiej mógł zachować się bramkarz GKS.

Dużo więcej emocji przyniosła druga połowa. Od początku przeważała Wilga. W 55. minucie tylko kapitalna interwencja Oskara Klona zapobiegła utracie gola przez „Nafciarzy”. Sześć minut później szybka wymiana piłki sprawiła, że zza obrońców na wolne pole wybiegł Jarek, który idealnie obsłużył Papiernika i było 2:1. Niestety po kolejnych 120 sekundach ponownie był remis. Nieporozumienie bramkarza z blokiem obronnym wykorzystał, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Marcin Więckowski. Zawodnicy GKS nie załamali rąk. W 68. micnuei rozgrywający znakomite zawody Jarek po raz kolejny wypatrzył dobrze ustawionego Papiernika, która mocnym strzałem z pola karnego dał prowadzenie gospodarzom.

Po raz kolejny w tym sezonie Wilga wypuściła punkty w ostatnich minutach. Koszmar GKS rozpoczął się w 81. minucie. Znakomicie z wolnego przymierzył w okienko Mokrzycki. Po niespełna minucie Dominik Zabiegałowski faulował rywala w „16”. Z rzutu karnego „Panu Bogu w okno” strzelił jednak Adrian Szczutowski. Zepchnięta do obrony Wilga nie ustrzegła się kolejnego błędu. Na pięć minut przed końcem sędzia ponownie wskazał na „wapno”. Tym razem po stronie gości rzut karny wykorzystał Mokrzycki.

- My ten mecz powinniśmy wygrać. Trzy razy wychodzimy na prowadzenie, gramy dobrze, prowadzimy grę. Niestety kolejny raz tracimy bramki po stałych fragmentach gry. Tak tracąc gole, tracimy cenne punkty. Dziękuję za chłopakom za walkę – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W następnej kolejce Wilga zagra na wyjeździe z Narwią Ostrołęka.

Wilga Garwolin – Wisła II Płock 3:4 (1:1)
Bramki: Dominik Jarek 4` (as. Sebastian Papiernik), Sebastian Papiernik 61` (as. Dominik Jarek), 68` (as. Dominik Jarek) –Michał Mokrzycki 19` (as. Krzysztof Janus), Marcin Więckowski 63` (as. Michał Mokrzycki), 81`, 86` (rzut karny)
W 82. minucie Adrian Szczutowski (Wisła II) przestrzelił z rzutu karnego
Wilga: Wasążnik, Grzegorczyk, Piotrowski, Szulc (90` Piętka), Rudzki (65` Alot), Wągrodzki, Wójcik, Zabiegałowski, S. Papiernik, Trukhan, Jarek (72` Paszkowski).

Wynik i tabela IV ligi

Wojtek63 10.10.2022 14:28
W 9 kolejce Wilga II Garwolin zremisowała 0:0 z bardzo solidnym piłkarsko KS Łomianki. Wbrew pozorom to dobry wynik. Nie zapominajmy, że Wilga II jest absolutnym beniaminkiem LO i po dziewięciu meczach zajmuje 4 miejsce w tabeli tracąc do drugiej w tabeli Legionovii II Legionowo 3 punkty, do trzeciego Bugu Wyszków tylko 1 pkt. Drugi beniaminek, czyli Talent Warszawa lideruje z bilansem 7-2-0, br. 27-6 i wydaje się być po za konkurencją. Trzeci beniaminek, czyli Victoria II Sulejówek zajmuje 14 miejsce z bilansem 2-0-7, br. 9-33. Czwarty beniaminek, czyli Orły Białe Warszawa zajmują przedostatnie 15 miejsce z bilansem 1-1-7, br. 12-24. W innych wybranych meczach: Bug Wyszków- Madziar Nieporęt 2:1 (1:1). Zwycięska bramka dla Bugu padła w 90+ minucie. Legionovia II Legionowo- Białe Orły Warszawa 5:3 (2:2) Bramki: Legionovia: 41, 45, 56, 64 i 74. Białe Orły: 26 (s), 32 i 50. Czerwone kartki: Legionovia- 23 (Marcin Makulec, bezpośrednia). Białe Orły- 65 ( Maciej Anusik za drugą żółtą. Pierwsza żółta była w 63. Jednocześnie pragnę uspokoić fanów Marcina Makulca ,,Magiego’’ (wychowanka Wilgi Garwolin) obecnie trenera w Józefovii. To nie ten Marcin Makulec. Ten Marcin z Legionovii ma 18 lat. Jednak sprawdzić musiałem :-), żeby nie było szoku. Garwolin, 09.10.2022. Godz. 13:00 Wilga II Garwolin- KS Łomianki 0:0 Czerwona kartka- Wilga II 66 min. (Hubert Grober) za drugą żółtą. Składy : Wilga: Kielak- Domarecki, Winek, Tracz, Pyra, Wojtaś, Khasanov, Masny, H. Grober, Płatek, K. Zalewski. Rezerwa: Kaczyński, Redka, Kisiel, Kowalczyk, Rękawek, Kęsik, Piętka Niestety b/d o zmianach w trakcie meczu. Skład KS Łomianki- b/d.

Wojtek63 10.10.2022 13:43
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie (8-9.10. 2022) : LO Siedlce Orzeł Unin wygrał na wyjeździe z Wilgą Miastków 4:1 (1:0) i po ośmiu meczach zajmuje pierwsze miejsce w grupie. 1/8 Sęp Żelechów – Czarni Węgrów 4:3 (2:2). 3/8 Hutnik Huta Czechy – Wektra Zbuczyn 1:2 (1:0). 11/8 W 64 minucie było 1:1, a w 89 Wektra zdobyła zwycięską bramkę. ULKS Gołąbek- Zryw Sobolew 1:1 (0:1). 13/8 Wilga Miastków – Orzeł Unin 1:4 (0:1). 14/8 A Klasa Warszawa Drukarz II Warszawa- Promnik Łaskarzew 1:3 (1:2). 1/8 Orzeł Parysów – EsKadra Warszawa 1:1 (0:1). 8/8 Bramki: Orzeł- 84(k). EsKadra 37 (k). Wisła Maciejowice – Delta Warszawa 0:5 (0:1) 14/8. Bilans Wisły po ośmiu meczach mówi wszystko: 0-0-8, br. 2- 36 (słownie: dwa- trzydzieści sześć) A klasa Siedlce Grodzisk Krzymosze- Promnik Gończyce 1:2 (0:2). 1/8 Bramki: Grodzisk- 68. Promnik: 31 i 43 (k). Dwie czerwone kartki dla Grodziska: 38 i 90+ minuta. Obie po drugiej żółtej. B klasa Warszawa II Urzecze Gassy- Amur Wilga 0:2 (….). 7/7 KS Puznówka 1996- Okęcie II Warszawa 2:5 (1:2). 10/7

Konio 09.10.2022 08:14
Nie mozna miec wielkich pretensji do Wilgi ale szkoda ,bo jak.sie strzela 3 bramki Widle Plock II to nie wypada przegrac meczu.To co pisze Wojtek 63 pisalem i ja wczesniej ,blok defensywny jest zbyt ofensywny to wynika z charakteru gry zawodnikow i tego ,ze to nie jest ich nominalna pozycja jedynie Piotrowski to obronca od poczatku swojej gry...od urodzenia jak to mowia w slangu.Proby wzmocnienia tej formacji byly czynione to miedzy innymi sensacyjny powrot Gaca i to czesciowo rozwiazywalo problem,niestety fatalna kontuzja w Warszawie konczy udzial tego doswiadczonego obroncy do wiosny co najmniej a pamietajmy ,ze wypadl Damian Papiernik i tak krucha formacja posypala sie niczym polskie fronty w 1939 roku.Teraz trzeba dograc runde i zdobyc jeszcze kilka punktow tak zeby strata do miejsca utrzymujacego wynosila nie wiecej niz kilka punktow ,wiosna jest korzystny uklad meczy z dolem tabeli WSZYSTKO U SIEBIE i moze wroca Papiernik i Gac a moze ktos do obrony dojdzie jeszcze z zewnatrz.Ten mecz byl specyficzny brak Piesia i Kowalskiego w pomocy nie pozwalal na sformatowanie tej formacji do zadan defensywnych gdyz i tak eksperyment byl duzy i pomimo porazki udany ,malo kto strzela druzynie z Plocka tyle bramek.Zobaczymy co bedzie w Ostrolece ,faworytem nie jestesmy ,sle pojedziemy pewnie pelnym ,na chwile obecna skladem, mam cicha nadzieje na punkty..czas pokaze.czy nadzidja jest matka wiadomo kogo.Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 09.10.2022 07:32
Górnik Wałbrzych zremisował u siebie 1:1 (0:0) ze Słowianinem Wolbórz tracąc prowadzenie 1:0 i pierwsze zwycięstwo w tym sezonie po samobójczej bramce w 90+ minucie. W grupie śmierci pozostaje nadal 10 zespołów spośród 320 IV ligi polskiej, które w obecnym sezonie 2022/23 nie zaznały smaku zwycięstwa. 5 z nich to beniaminkowie (B). Cyfry rzymskie oznaczają ilość kolejnych sezonów w IV lidze. Regiony: Dln. Śląsk 4, Lubelszczyzna 2, Lubuskie, Świętokrzyskie, Małopolskie i Podkarpackie po 1 zespole w tym nieprzynoszącym chwały zestawieniu. 1. Błękitni Obsza 3 pkt. 0-3-6, br. 5-23, B, Lubelskie 2. Górnik Wałbrzych 2 pkt. 0-2-5, br. 7-19, B Dolny Śląsk 3. Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2 pkt. (0-2-7), br. 9-28 Dolny Śląsk. 4. Kryształ Werbkowice 1 pkt. 0-1-7, br.4-21, XI, Lubelskie 5. Sparta Grębocice 1 pkt. pkt. 0-1-7, br. 7-23, VI, Dolny Śląsk 6. Orlicz Suchedniów 1 pkt. 0-1-10. br. 13-38, IV, Świętokrzyskie 7. LKS Skołoszów 1 pkt.0-1-10, br. 8-47, B, Podkarpacie 8. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 0 pkt. 0-0-12, br. 14-38, B, Małopolska 9. Kuźnia Jawor 0 pkt. 0-0-8, br. 5-29, IV, Dolny Śląsk 10. Budowlani Lubsko 0 pkt. 0-0-11, br. 7-51, B, Lubuskie

Wojtek63 08.10.2022 20:46
Ad.3 To chyba najbardziej obecnie bolesny i drażliwy temat jaki poruszę… Nie ma solidnej, doświadczonej i cwanej- wręcz wyrachowanej piłkarsko obrony. To dlatego Wilga przegrywa ostatnie minuty. Katastrofalna postawa obrońców i bramkarza sprawia, że cała krew pozostałych zawodników idzie w piach. Z powyższej relacji (to delikatna ocena gry bramkarza ze strony Wirtualnego Garwolina) wynika, że bramkarz Wilgi zawalił dwie bramki. Grzegorz Piesio sam nie da rady. Nie stanie się jednocześnie napastnikiem, pomocnikiem obrońcą i bramkarzem ! Może czas na radykalne zmiany w tej jakże kulejącej obronnej formacji ? Takie zmiany, żeby linia bramkowa Wilgi Garwolin była tak trudna do przekroczenia, jak… w ubiegłym sezonie. p.s. Żeby moja opinia była kreatywna powiem tak: Wilga Garwolin potrzebuje bramkarza !

Wojtek63 08.10.2022 20:43
Ad.2. Rywale i kandydaci do spadku bezlitośnie punktują. Co prawda teraz zmieniła się nieco kolejność w tabeli, ale… Co za różnica, kto będzie kompanem Wilgi w ,,ToD’’ (Towarzystwo objęte Degradacją). No i tu mamy prawdopodobnie CZWARTE ,,niestety’’, które wynikło z pisanego tekstu: Prawdopodobnie 11 kolejny czwarto ligowy sezon Wilgi Garwolin zakończy się degradacją do nowej V ligi. A tymczasem w IV lidze w kolejce 11: Mszczonowianka po drugim kolejnym zwycięstwie zajmuje 12 miejsce w tabeli. Marcovia po przegranej 2:4 (2:3) w Mszczonowie zajmuje miejsce 13. MKS Przasnysz po wygranej 2:1 (1:1) z Oskarem w Przysusze zajmuje miejsce 14. Bramki dla MKS: 18 (k) na 1:0 i 90 + na 2:1. KS Raszyn po domowym remisie 2:2 (0:1) z Narwią Ostrołęka zajmuje miejsce 15. W 55 minucie było 2:0 dla Narwi. Obie bramki dla Raszyna padły po rzutach karnych w 86 i 88 minucie przy stanie 0:2 i 1:2.. Świt Staroźreby po kolejnej czwartej porażce (tym razem u siebie z Mazovią M. M.) zajmuje raczej niespodziewanie spadkowe miejsce 16. Moja 10- cio letnia obserwacja IV ligi polskiej podpowiada mi, że w obecnym sezonie w Świcie Staroźreby zaciął się klubowy … bankomat. Tak naprawdę to się nie zaciął. W Świcie po trzech czwarto ligowych sezonach pieniądze się skończyły. No i pralka wreszcie odpocznie :-)

Wojtek63 08.10.2022 20:40
1.Niestety piękne porażki utrzymania nie dadzą. 2.Niestety rywale zaczęli systematycznie punktować. 3.Niestety cały katastrofalny blok obronny Wilgi zaczyna się już na linii bramkowej. Ad.1 Tak jak pisałem wcześniej gra Wilgi wygląda bardzo przyzwoicie. Wydaje się, że brakuje tej przysłowiowej kropki na ,,i’’, czyli odwagi, a jeśli już to precyzji skutecznego, zakończonego zdobyciem bramki strzału. Ze statystyk wynika, że ,,atak’’ ma się dobrze. 20 zdobytych bramek w 11 meczach. To daje średnią 1.81 bramki zdobytej na mecz. I tylko jeden mecz bez zdobytej bramki. (0:2 z MKS Piaseczno) Dla porównania w sezonie 2020/21 Wilga zdobyła 25 bramek w pierwszych 11 meczach. Jeden mecz bez zdobytych bramek (0:0 z Mazovią Mińsk Maz.), a w rekordowym sezonie 2021/22 Wilga zdobyła aż 29 bramek w 11 meczach. I w każdym meczu zdobywała bramki.