sobota, 28 września 2024 15:17

Wilga II gra dalej! Zdecydowały „11”

Wilga II Garwolin awansowała do ¼ finału okręgowej Pucharu Polski. Beniaminek Ligi Okręgowej w pokonanym polu zostawił V-ligowego Drukarza Warszawa. Podopieczni Marcina Żaka bezbłędnie wykonywali rzuty karne, który musiały decydować o zwycięzcy pojedynku. Dzisiaj do Garwolina przejechała czwarta drużyna mazowieckiej V ligi. Drukarz był faworytem w starciu z beniaminkiem LO. Mimo tego, pierwsze minuty należały do miejscowych. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia miał Szymon Kaczyński. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka. W ostatnim kwadransie przewagę osiągnął Drukarz. Zakończyło się to „tylko” jednym golem dla gości, bo w dwóch innych sytuacjach bardzo dobrze zachował się Jakub Kielak w bramce GKS.

Miejscowym udało się wyrównać niedługo po zmianie stron. W polu karnym faulowany był Dawid Domarecki, a rzut karny na gola zamienił Filip Wojtaś. Gorąco zrobiło się w końcówce mecze, kiedy dwukrotnie zawodnik ze stolicy zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Arbiter nie wskazał jednak ponownie na „wapno”.

O losach awansu do najlepszej „8” decydowała seria rzutów karnych, a ta rozpoczęła się znakomicie dla Wilgi. Drugą „11” Drukarza obronił Jakub Kielak. Po stronie GKS nie pomylił się nikt. Po strzale Szymona Tracza w piątej serii, można było świętować awans. Rywalem Wilgi II w ¼ finału będzie Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, występująca w drugiej grupie LO. Mecz 12 października w Ożarowie.

- Dziękuję chłopakom za walkę. To był ciężki mecz. Wygrywamy dziewiąty mecz z rzędu i z optymizmem patrzymy na kolejne. W pucharach nie podpieramy się zawodnikami z pierwszego zespołu, grają praktycznie sami młodzieżowcy. Nie poddamy się bez walki w kolejnym meczu – skomentował trener Wilgi II Marcin Żak.

Wczoraj z pucharami, już po pierwszym meczu, pożegnała się pierwsza drużyna z Garwolina. GKS, po rzutach karnych, uległ Mszczonowiance Mszczonów.

Wilga II Garwolin – KS Drukarz Warszawa 1:1 (0:1)
Bramka dla Wilgi: 51` Filip Wojtaś (rzut karny za faul na Dawidzie Domareckim)
Wilga II: Kielak, Tracz, Redka, Trzaskowski (46` Płatek), Domarecki, Wojtaś (68` S. Rękawek), Kowalczyk, Masny, M. Rękawek, Ahmad (46` Kęsik), Kaczyński.

Wojtek63 06.10.2022 17:53
Opinie na temat wspierania się drugich zespołów zawodnikami z ,,jedynki’ są bardzo różne. Jedni twierdzą, że to żadne wsparcie, skoro zawodnik tylko trenuje z pierwszym zespołem, a w meczach gra symboliczne ,, ogony’’ Ja należę do tych, którzy twierdzą, że sam trening z pierwszym zespołem daje różnicę na boiskach ligi niższej. Takie wsparcie w postaci 2-4 zawodników z ,,jedynki’’ może zrobić wynik. Może, ale nie musi. Oczywiście jest to regulaminowa niesprawiedliwość. I z tego regulaminu różne klubu w różnym stopniu w ramach regulaminu korzystają. Wilga Garwolin również. W Wildze to tak: Rozegrano 10 czwartoligowych meczów, czyli 900 minut gry. Minuty spędzone na boisku przez zawodników z ,,dwójki’ (generalnie czytaj rezerwowych ,,jedynki’) na boiskach 4 ligi to : Kielak- 15 minut na 900 możliwych Domarecki- 15/900 Wojtaś 0/900 Kaczyński 0/900 Po za tym: Wójcik- 45/900 Piętka- 30/900 H. Grober- 20/900 M. Grober- 2 min./900 Niby nic, ale minuty spędzone z ,,jedynką’’ procentują na boiskach LO, czyli ,,dwójki’’. Zawodników i minuty liczyłem na szybko, więc mogą być minutowe zakłamania. Korekty mile widziane :-)

Kibic 06.10.2022 11:22
Gratulacje za awans, ale z tego co wiem to J.Kielak, D.Domarecki, F.Wojtaś, Sz.Kaczyński trenują z pierwszym zespołem a jeżeli nie są w kadrze meczowej pierwszego zespołu to grają w drugim zespole. Zresztą podobnie jak w lidze gra 6-8 zawodników z jedynki chyba, że Trener M.Żak ma jakieś inne dane.

ADAM 05.10.2022 18:03
Gratulacje za awans. Na papierku nie byliśmy faworytem, jednak ambicja i wola walki przyniosła sukces.Jeszcze raz gratulacje dla zawodników oraz trenera.

Wojtek63 05.10.2022 17:45
A moja dzisiejsza notka ? Oto ona: Wilga II Garwolin awansowała do ¼ Okręgowego Pucharu Polski wygrywając u siebie z Drukarzem Warszawa (V liga). Po remisie w regulaminowym czasie gry o zwycięstwie Wilgi zadecydowała seria rzutów karnych. Garwolin, 05.10.2022. godz. 16:00 Wilga II Garwolin- Drukarz Warszawa 1:1 (0:1) Bramki: Wilga II- 51(k)- Wojtaś. Drukarz- 33. Rzuty karne: 0:1, 1:1, 1:1- broni Kielak, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4 (Tracz). Skład Wilgi: Kielak- Trzaskowski (46 Płatek), M. Rękawek, Tracz, Redka, Kaczyński, Wojtaś ( 68 S. Rękawek) , Kowalczyk, Masny, Domarecki, Bala Tijani Ahmad (46 Kęsik) Rezerwa: Przybysz, Kisiel, Kęsik, Blessing, Makulec, S. Rękawek, Płatek, S. Wiśniewski. Drukarz: Skonieczny- Gniadzik, Wełpa, Kania, Grzymała- Kozłowski, Deisadze, Krupa, Komorski, Owramko, Żurawski, Pronobis. Rezerwa: Baloge, Klepacki, Molenda, Żurawski, Krakowiak. W ¼ Finału OPP Wilga II Garwolin zagra z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, czyli czwartym zespołem warszawskiej LO gr. II. Bilans Ożarowianki po 7 meczach to : 18 pkt. (6-0-1) ,br. 34-10. Strata do lidera i vice lidera to 4 pkt, ale lider, czyli Znicz II Pruszków rozegrał 1 mecz więcej. I to właśnie ze Zniczem II Ożarowianka przegrała u siebie w IV kolejce 0:3. Poza tym było: 8:1(w) z KS Blizne, 2:1 (d) z Gromem Warszawa, 9:0 (w) z Promykiem Nowa Sucha, 3:2 (d) z LKS Osuchów, 7:1 (w) ze Spartą Jazgarzew i 5:2 (d) z Rysiem Laski. Co by nie pisać wygląda na to, że Ożarowianka to bardzo solidny zespół. W LO gra drugi kolejny sezon po katastrofalnym spadku z IV ligi (4-1-21), br. 21-95 po sezonie 2020/21. Wcześniej 8 sezonów w IV lidze.

Wojtek63 05.10.2022 17:44
Co prawda moja notka jest częściowym powieleniem oficjalnego info ze strony Wirtualnego Garwolina, ale... posyłam. Notki nie zmieniam. Przygotowanie takiego (wydawałoby się banalnego) artykułu to bite 60 minut. Tę informację po raz kolejny polecam tym, którzy czekają na gotowe materiały, notki i informacje o swoich ukochanych powiatowych klubach, a od siebie ,,WIELKIE NIC'' Zasranego krótkiego maila, albo pomeczowego sprawozdania lub komentarza nie chce się napisać. To mnie boli i mi dokucza.