sobota, 28 września 2024 15:17

Wreszcie! Zwycięstwo Wilgi w IV lidze

Po 112 dniach przerwy piłkarze Wilgi Garwolin mogli ponownie cieszyć się z ligowego zwycięstwa. W 10. kolejce forBet IV ligi mazowieckiej podopieczni Karola Zawadki pokonali wyżej notowanego Hutnika Warszawa 4:2 (0:1). Dzisiejsze spotkanie przy Marymonckiej w Warszawie było od początku wyrównane. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie karnym w 34. minucie spotkania. Jednobramkowym prowadzeniem Hutnika zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron Wilga zagrała lepiej i co najważniejsze skuteczniej. Po przerwie w barwach GKS zadebiutował Gruzin Vazha Kvashilava, który już po 10 minutach nabawił się urazu i został zastąpiony przez Andreia Trukhana. Białorusin już pięć minut po wejściu na boisko wyrównał stan rywalizacji, wykorzystując idealne podanie Dominika Jarka. Wilga poszła za ciosem i w 10 minut zdobyła trzy gole. Najpierw futbolówkę przed bramkę Przemysławowi Alotowi wyłożył Grzegorz Piesio. Później, po rzucie rożnym, Filip Gac odegrał do Sebastiana Grzegorczyka i było 3:1. W 82. minucie Alot odwdzięczył się „Pigwie” równie udanym podaniem.

W końcówce Hutnik mógł w 88. minucie częściowo odrobić straty, ale Dawid Wasążnik obronił rzut karny. W doliczonym czasie gry rzut rożny przyniósł gospodarzom drugie trafienie.

Wilga Garwolin odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/2023. – Dużo rozmawialiśmy przed tym meczem. Mam nadzieję, że złapaliśmy „oddech” i teraz nasza gra będzie przynosić kolejne punkty  – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

We wtorek o godz. 16. Wilga zagra w Garwolinie pucharowy mecz z Mszczonowianką Mszczonów. Kolejnym ligowym rywalem GKS będzie Wisła II Płock. To spotkanie 8 października o godz. 13 przy Sportowej.

Hutnik Warszawa – Wilga Garwolin 2:4 (1:0)
Bramki dla Wilgi: 60` Andrei Trukhan (as. Dominik Jarek), 71` Przemysław Alot (as. Grzegorz Piesio), 77` Sebastian Grzegorczyk (as. Filip Gac), 82` Grzegorz Piesio (as. Przemysław Alot)
W 88. minucie Dawid Wasążnik obronił rzut karny.
Wilga: Wasążnik, Grzegorczyk, Piotrowski, Szulc (70` Alot), Rudzki, Piesio (90` Piętka), Gac, Kowalski (88` Zabiegałowski), S. Papiernik, Paszkowski (46` Kvashilava, 55` Trukhan), Jarek (70` Wójcik).

Wojtek63 04.10.2022 08:48
W ósmej kolejce warszawskiej LO gr. I Wilga II Garwolin wygrała na wyjeździe 4:2 (2:1) z trzecim zespołem grupy i faworytem meczu Dębem Wieliszew. Ta wygrana to duży sukces Wilgi, która jako beniaminek awansowała na 3 miejsce w tabeli. W innych wybranych meczach: Victoria II Sulejówek- Talent Warszawa 1:8 (1:3). W 22 minucie Victoria prowadziła 1:0. OKS Start Otwock- Legionovia II Legionowo 1:4 ( 0:4). W 43 i 44 minucie OKS strzelił dwie bramki samobójcze. Na 0:3 i 0:4. Madziar Nieporęt- Wicher Kobyłka 2:2 (1:1). Raczej niespodziewana strata punktów jeśli chodzi o Madziar, który gonił wynik. Było 0:1 i 1:2. Czerwone kartki: Madziar- 90+5 (bezpośrednia za niesportowe zachowanie). Wicher- 70 ( bezpośrednia prawdopodobnie za niesportowe zachowanie) Dąb Wieliszew- Wilga II Garwolin 2:4 (1:2) Bramki: Dąb: 44 i 66 minuta gry. Wilga: 22 (H. Grober), 37 (Khasanov), 80 (Wągrodzki), 90+3 (Domarecki) Składy :Dąb: Łączyński- Szczepkowski, Burza, Hugemajer, S.Koperkiewicz, Szmalz, Tkacz, Piekut, Teofilak, Stepnowski, B. Koperkiewicz. (pozycje zawodników oprócz bramkarza nieustalone) Rezerwowi: Ciejka, Zieliński, Buszko, Żaluk, Oleksy, Nowakowski, Kuczyński. Wilga II: Kielak- H.Grober, Winek, Szczepek, Redka (61 Przybysz), Kaczyński (46 Wągrodzki), Zalewski, Khasanov, Masny, Domarecki, Kisiel (46 Wojtaś). Ponadto na ławce: Trzaskowski, Bala Tijani Ahmad (Nigeria), Sing Abhimanyu (Indie), Mucha.

Wojtek63 04.10.2022 08:40
A Klasa Warszawa Orzeł Parysów wygrał u siebie 3:1 (1:1) z Olimpią Warszawa. 6/7 Wisła Maciejowice przegrała na wyjeździe 0:3 (…) z EsKadrą Warszawa. 14/6

Wojtek63 04.10.2022 08:34
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie : LO Siedlce Orzeł Unin wygrał na u siebie 6:1 (3:1) z Jastrzębiem Żeliszew zajmuje 1 miejsce/ po 8 meczach. Sęp Żelechów przegrał na wyjeździe 0:2 (0:1) z Watrą Mrozy. 9/7 Hutnik Huta Czechy przegrał na wyjdzie 2:4 (2:1) ze Zrywem Sobolem, chociaż w 27 minucie prowadził 2:0. 11/7 Zryw Sobolew wygrał u siebie 4:2 (1:2) z Hutnikiem Huta Czechy. 13/7 Wilga Miastków pauzowała. 14/7 A Klasa Warszawa Promnik Łaskarzew wygrał u siebie 7:0 (5:0) z Marymontem 1911 Warszawa. 2/6 Orzeł Parysów wygrał na wyjeździe 2-0 (2:0) z Wisłą Maciejowice. 9/6 Wisła Maciejowice przegrała u siebie 0:2 z Orłem Parysów. 14/6 A klasa Siedlce Promnik Gończyce wygrał u siebie 5:0 (…) z Wichrem Sadowne. 2/6 B klasa Warszawa II Amur Wilga wygrał u siebie 3:1 (…) z Victorią Zerzeń. 9/6. KS 1996 Puznówka wygrała na wyjeździe 4:3 (1:1) z PKS II Radość chociaż w 60 minucie przegrywała 1:3. 10/6

maniek 03.10.2022 08:32
Oglądałem, bardzo ciekawy mecz. Wilga wyraźnie lepsza, p.Piesio najlepszy gracz na boisku.

stefan niesiołowski 02.10.2022 15:10
W pełni zasłużone zwycięstwo, dobra gra i wreszcie punkty, przełamanie i lecimy po kolejne punkty

Konio 02.10.2022 09:59
Nareszcie ,wisialo to na wlosku od co najmniej kilku kolejek ,osobiscie liczylem na Raszyn ,ale coz tam chyba dokonalismy cudow nieskutecznosci,udalo sie na Marymonckiej z bardzo silnym Hutnikiem Warszawa.Ale ja pamietam mecz bodajze z osiem lat temu (pan Wojtek jako mistrz swiata statystyki,zapewne pomoze) kiedy to gralismy w jednej grupie IV ligi razem i wowczas tez jadac na pozarcie wygralismy 3:0 nie wiem czy bramki tam nie strzelil dzisiejszy trener Wilgi.Ad rem ,sytuacja w trzeciej i drugiej lidze jest taka ,ze z duzym prawdopodobienstwem spadna cztery zespoly ,ale lepiej dmuchac na zimne i zajac STUPROCENTOWO bezpieczne 13 miejsce ,nota bene obecnie zajete przez Raszyn.Do tego miejsca mamy dwa punkty straty ,czy my jestesmy slabsi od Raszyna ktory w co drugim meczu zbiera baty po 6:0 ,ale wiedzial z kim zapunktowac i na bilans bramkowy nie patrzy a interesuje go bezpieczna pozycja,no nie pomimo raszynskich wzmocnien mamy zdecydowanie lepszy zespol.Teraz ciezki mecz z rezerwami Wisly Plock i tu nie oczekujmy pojscia za ciosem ,ale remis bylby mile widziany kto wie,ale mamy Escole ,Mazura czy Marcowie i niech mi nikt nie mowi ,ze to nie nasza polka ..no i jeszcze najnogatszy IV ligowy emerycki zespol w Polsce (ponad milion zlotych budzetu)Mazovie z nia tez mozna powalczyc co pokazala Viktoria Sulejowek.Na razie gratulacje fla zespolu i trenera i oby juz bylo tylko lepiej.Bylbym zapomnial ,trzeba wspomniec o fantastycznej grze Wilgi II w warszawskiej LO mocnej przeciez lidze ,skazywana na pozarcie przed sezonem Wilga II odniosla chyba 5 zwyciestwo z rzedu i jest na razie na podium ,mlodziez pod wodza trenera Zaka dokonuje cudow walecznosci i smiem twierdzic ,ze jest najwieksza sensacja jak do tej pory warszawdkiej LO tym bardziej ,ze praktycznoe drugi zefpol nie korzysta ze wzmocnien pierwszej druzyny ,to jest naprawde ogromny sukces zespolu i trenera,oby tak dalej.Pozdrawiam!!!!konio

Kibic WG 02.10.2022 09:36
Po tym sezonie wracamy do Ligi Okręgowej, szkoda ale takie są realia.

ADAM 01.10.2022 19:58
Brawo za walkę. Skazywani na porażkę zawodnicy Wilgi nareszcie ze skutecznością odpalili i Hutnikowi kilka bramek strzelili. Szkoda ,że jeszcze tych dwóch sędziowie nie uznali , bo wynik byłby imponujący. Można, można tylko trzeba uwierzyć i będzie dobrze. Powodzenia Panowie w dalszych meczach. :-)