sobota, 28 września 2024 15:19

Czwarty remis 2:2

Nie było przełamania w meczu 9. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin wciąż bez zwycięstwa. GKS zanotował czwarty w sezonie remis. Wczorajsze spotkanie w Raszynie rozpoczęło się od przewagi Wilgi. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przełożyło się to na klarowne sytuacje pod bramką gospodarzy. Drużyna z Raszyna dosyć niespodziewanie w 20. minucie objęła prowadzenie. Prowadzenie miejscowych padło po rzucie rożnym. Wilga szybko odpowiedziała. Z rzutu wolnego w pole karne podał Grzegorz Piesio, a akcję wykończył Sebastian Grzegorczyk. Jeszcze przed przerwą GKS powinien wyjść na prowadzenie, ale znakomitych okazji nie wykorzystali Tomasz Paszkowski i Przemysław Alot.

Druga część gry rozpoczęła się fatalnie dla podopiecznych Karola Zawadki. Już pierwsza ofensywna akcja przyniosła miejscowym prowadzenie. Długa piłka zza obrońców zaskoczyła blok defensywny GKS. Po raz kolejny Wildze udało się szybko  odpowiedzieć. Trzy minuty później było 2:2. Stały wykonawca rzutów rożnych Piesio zdecydował się uderzyć bezpośrednio z kornera. Piłka, po rękach bramkarza z Raszyna, wpadła do siatki.

- Ostatnie 20 minut spotkania to nasza zdecydowana przewaga, ale piłka jak zaczarowana nie wpadła do siatki – relacjonuje trener Wilgi Karol Zawadka. – Walczymy, gramy dalej. Wyjazdowy punkt trzeba szanować, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zwycięstwo było bardzo blisko – dodaje.

W sobotę zespół z Garwolina uda się na kolejny mecz wyjazdowy. W stolicy rywalem GKS będzie Hutnik.

KS Raszyn – Wilga Garwolin 2:2 (1:1)
Bramki dla Wilgi: 28` Sebastian Grzegorczyk (as. Grzegorz Piesio), 48` Grzegorz Piesio
Wilga: Wasążnik, Grzegorczyk, Piotrowski, Szulc, Alot (75` Trukhan), Kowalski, Piesio, Wójcik, S. Papiernik, Paszkowski, Jarek (85` Domarecki).

Wojtek63 28.09.2022 18:46
Jeśli Wilga nie wygra w Warszawie z Hutnikiem to wyrówna ,,osiągnięcie’’ z sezonu 1979/80 na czwartym poziomie rozgrywek (ówczesna realna IV liga), czyli dziesięć meczów bez zwycięstwa. Wtedy było: Podlasie Sokołów Podlaski- Wilga 4:3 Wilga- Stal Poniatowa 2:11 (1:6) Wilga- Chełmianka Chełm Lubelski 0:5 Pogoń Siedlce- Wilga 5:0 (1:0) Wilga- Hetman Zamość 0:3 (0:3) Tomasovia Tomaszów Lubelski- Wilga 1:0 Wilga- Motor II Lublin 0:2 (0:2) Wisła Puławy- Wilga 5:0 9 kolejka… brak danych. Był remis. Prawdopodobnie domowe 4:4 z Sygnałem Lublin. Unia Hrubieszów- Wilga 3:0 wo Wilga- Ruch Izbica 5:0 (2:0). Finalnie degradacja z wielkim hukiem do siedleckiej Ligi Okręgowej. Obecnie wydaje się, że Wilga nie niestety nie obroni się przed niesławnym pobiciem rekordu sprzed 42 lat. Niestety.

Wojtek63 28.09.2022 17:47
W 1/16 Okręgowego Pucharu Polski Wilga II Garwolin pokonała ligowego rywala, czyli Świt II Nowy Dwór Mazowiecki. Garwolin, 28.09.2022. godz. 16:00 Wilga II Garwolin- Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1) Bramki: Wilga: 46 (Kisiel), 87 (Płatek). Świt: 11 (k). W 90+ 3 minucie Świt nie wykorzystał rzutu karnego. Składy: Wilga: Kielak- Kęsik, Rękawek, Tracz, Redka, Kaczyński, Wojtaś, Płatek, Masny, Domarecki- Kisiel. Rezerwowi: Szwed, Traskowski, Mucha, Wiśniewski, Przybysz, Hys, Bala Tijani Ahmad. B/d o zmianach w Wildze i o przyczynie niewykorzystania rzutu karnego (obrona bramkarza, czy obok bramki). Świt: b/d Zatem kibice Wilgi Garwolin czekają teraz na dobre losowanie i klubowe derby Garwolina w ramach 1/8 OPP :-) !!!

Wojtek63 27.09.2022 19:00
Źle się dzieje w obozie odwiecznych rywali Wilgi Garwolin, czyli łukowskich Orlętach. Orlęta grają siódmy kolejny sezon w IV lidze, bo w sezonie 2016/17 przytrafiła im się LO. Wcześniej, czyli od 2001/02 IV liga z dwoma ,,turystycznymi’’ wycieczkami do III ligi- 2008/09 i 2012/13. A w tym sezonie Orlęta przegrały czwarty kolejny mecz i dwa kolejne po 0:7. Ciekawostką jest to, że Orlęta przegrały z byłymi ligowymi rywalami Wilgi : u siebie z Motorem II Lublin 1:3 (1:0) i 0:7 (0:2) w Poniatowej z tamtejszą Stalą oraz sparingpartnerami Wilgi, czyli dwa razy u siebie z Powiślakiem Końskowola 3:5 (0:3) i 0:7(0:4) ze Świdniczanką Świdnik. A propos Stali Poniatowa… w czwartoligowym sezonie 1979/80 (IV poziom rozgrywek) Wilga przegrała u siebie w II kolejce ze Stalą _2:11 (1:6). Byłem na tym meczu tak jak na każdym innym. W tym meczu bronił ,,Wańka’’. Orlęta po wyjazdowej przegranej 0:3 (0:2) z Hetmanem Zamość zajmowały miejsce 8. Pogoń Siedlce po domowej wygranej 1:0 (0:0) z Zadrzewiem Zawadówka (Chełm Lubelski) zajmowała miejsce 9. Podlasie Sokołów Podlaski po wyjazdowej porażce 2:5 (0:2) z Chełmianką zajmowało miejsce 10. Wilga była outsiderem z bilansem 0 pkt, 0-0-2, br. 5-15, bo w pierwszej kolejce przegrała 3:4 w Sokołowie Podlaskim. Ligę wygrała Wisła Puławy przed Chełmianką Chełm Lubelski i Pogonią Siedlce. Wilga z bilansem punktowym 6:46 i bramkowym 30- 96 zajęła ostatnie 14 miejsce i została zdegradowana do siedleckiej Ligi Okręgowej. Punkty Wilgi: Wilga- Ruch Izbica 5:0 (2:0), Wilga – Zadrzew Zawadówka 3:3 (1:1), Wilga- Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:1 (1:1) i jeszcze remis, ale teraz nie potrafię ustalić z kim. Miało być o łukowskich Orlętach, a skończyło się na Wildze Garwolin. Jednak losy tych zespołów są dość ściśle powiązane ,,ligowymi węzłami’’, a ja jestem kibicem Wilgi Garwolin.To dlatego.

Wojtek63 26.09.2022 17:50
Wilga Garwolin pozostaje w gronie 14 zespołów spośród 320 IV ligi polskiej, które w obecnym sezonie 2022/23 nie zaznały smaku zwycięstwa. 6 z nich to beniaminkowie (B). Cyfry rzymskie oznaczają ilość kolejnych sezonów w IV lidze. Regiony: Dln. Śląsk 4, Lubelszczyzna 2, Mazowsze- 2, Świętokrzyskie, Zachodniopomorskie, Lubuskie, Łódzkie, Małopolskie i Podkarpackie po 1 zespole w tym nieprzynoszącym chwały zestawieniu. Z tej ,,grupy śmierci’' wyrwały się: opolskie Porawie Większyce i lubelski Bug Hanna. Porawie wygrało u siebie 2:0 (1:0) ze słabą Unią Krapkowice, a Bug Hanna zdobył pierwsze 3 bramki i pierwsze 3 punkty wygrywając na wyjeździe 3:2 (2:1) ze słabiutkim Opolaninem Opole Lubelskie. Bramka na 3:2 padła w 90+ minucie. Oto tabela w której Wilga Garwolin jest najlepsza wśród najsłabszych: 1. Wilga Garwolin 4 pkt. 0-4-5, br. 13-22, XI, Mazowsze 2. Escola Warsovia Warszawa 2 pkt. 0-2-7, br. 10-26, III Mazowsze 3. Błękitni Obsza 2 pkt. 0-2-5, br. 4-20, B, Lubelskie 4. Górnik Wałbrzych 1 pkt. 0-1-5, br. 6-18, B Dolny Śląsk 5. Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1 pkt. 0-1-7, br. 8-25, B, Dolny Śląsk 6. Kryształ Werbkowice 1 pkt. 0-1-6, br.4-19, XI, Lubelskie 7. Olimp Gościno 1 pkt. 0-1-8, br. 7-26, VIII, Zachodniopomorskie 8. Orlich Suchedniów 1 pkt. 0-1-8. br. 10-30, IV, Świętokrzyskie 9. Zryw Wygoda 1 pkt. 0-1-10, br. 9-32, II, Łódzkie 10. Sparta Grębocice 0 pkt. 0-0-6, br. 5-20, VI, Dolny Śląsk 11. Kuźnia Jawor 0 pkt. 0-0-6, br. 5-24, IV, Dolny Śląsk 12. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 0 pkt. 0-0-10, br. 9-29, B, Małopolska 13. Budowlani Lubsko 0 pkt. 0-0-9, br. 6-40, B, Lubuskie 14. LKS Skołoszów 0 pkt.0-0-9, br. 8-44, B, Podkarpacie

Quebo 26.09.2022 07:29
Jeszcze więcej "piłkarzy z Miętnego" na treningach seniorów WILGI, to poziom wytrenowania jeszcze bardziej się wyrówna.

Wojtek63 26.09.2022 07:26
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie : LO Siedlce Hutnik Huta Czechy wygrał u siebie 3:1 (0:1) z MKS Małkinia i zajmuje 8 miejsce/ po 6 meczach. Orzeł Unin wygrał na wyjeździe 2:1 (1:0) z Sępem Żelechów. 1/7 Zryw Sobolew przegrał u siebie 1:5 (1:3) z Wektrą Zbuczyn. 13/6 Wilga Miastków przegrała u siebie 1:4 (1:3) z Feniksem Siennica. 14/7 Sęp Żelechów przegrał u siebie 1:2 z Orłem Unin. 4/6 A Klasa Warszawa Promnik Łaskarzew wygrał na wyjeździe 2:1 (1:0) z Advitem Wiązowna. 2/6 Orzeł Parysów wygrał na wyjeździe 2-0 (2:0) z Wisłą Maciejowice. 9/6 Wisła Maciejowice przegrała u siebie 0:2 z Orłem Parysów. 14/6 A klasa Siedlce Promnik Gończyce wygrał 4:1 (3:0) wyjazdowy mecz z GKS Dobre. 2/6 B klasa Warszawa II Amur Wilga przegrał 3:5 (0:3) wyjazdowy mecz z KS Glinianka. Od 62 minuty Amur grał w 10 po czerwonej kartce. 9/5 KS 1996 Puznówka zremisował u siebie 3:3 (…) z AszWoj Rembertów. 11/5

ADAM 25.09.2022 18:40
Jestem zniesmaczony tym co zaprezentowali zawodnicy Wilgi w meczu ze słabym i wykartkowanym zespołem z Raszyna.Jak pisałem o wcześniejszych meczach,że zawodnicy wkładają całe swoje serce i umiejętności o to aby mecz wygrać, tak w tym meczu z Raszynem to grali ociężale, a co gorsze bez wiary w zwycięstwo. Wszystko co napisał Wojtek 63 jest jak najbardziej zgodne z tym co działo się na boisku w Raszynie. Do pracy Panowie a może za dużo pracujecie i wyników nie ma z powodu przemęczenia. Trzeba pomyśleć o co tu chodzi, bo może być za późno i lokata w tabeli ????? daje dużo do myślenia aby uniknąć spadku z IV Ligi.Głowy do góry i myśleć pozytywnie.Gramy do końca.......

Wojtek63 25.09.2022 14:09
W meczu beniaminków Wilga II Garwolin pokonała u siebie 3:2 (2:0) outsidera, czyli Orły Białe Warszawa. I nie był to łatwy mecz, bo w 71 minucie z 3:0 zrobiło się 3:2 Wilga po tym meczu zajmuje 5 miejsce w tabeli ze stratą 7 punktów do lidera , a Orły ostatnie 16 z jednym zdobytym punktem. W innych wybranych spotkaniach, czyli przegrane zespołów z miejsc 2, 3, 4, 5: Vicelider Dąb Wieliszew przegrał u siebie 0:3 (0:1) z KS Łomianki grając w 10 od 65 minuty po czerwonej kartce (druga żółta) przy stanie 0:2. Świt II Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na wyjeździe 3:6 (…) z MKS Polonia Warszawa. KS Halinów przegrał u siebie 0:1 (…) z OKS Start Otwock. Rewelacyjny beniaminek i lider Talent Warszawa zremisował u siebie z Madziarem Nieporęt 1:1. Garwolin, 25.09.2022. godz. 14:00 Wilga II Garwolin- Orły Białe Warszawa 3:2 (2:0) Bramki: Wilga: 5 Masny, 20 Kaczyński, 60 Zalewski. Orły: 61 i 71 minuta gry. Składy: Wilga: Kielak- H.Grober, Winek, Pyra, Szczepek, Zalewski, Masny (53 Wojtaś), Wągrodzki (70 Kisiel), Kaczyński (46 Domarecki), Płatek (46 Blessiny Chakeredza), Trzaskowski. Orły: b/d

Wojtek63 25.09.2022 07:18
Po 9 meczach okazuje się, że o ile remis z Ząbkovią można uznać za… remis, to 3 pozostałe remisy trzeba traktować jako… porażki. Tylko 4 zdobyte punkty w tym 3 zdobyte z ligowymi słabeuszami. Albo inaczej: Wilga z ligowymi słabeuszami ( Raszyn, Przasnysz, Mszczonowianka) straciła 6 pkt ! Gdyby nie to byłoby miejsce nr 13 w tabeli i 3 zwycięstwa na koncie. Jakże inna pozycja z psychologicznego punktu widzenia. Wynik meczu w Raszynie potwierdził , że Wilga jest bardzo poważnym kandydatem do spadku, bo remisy w tej sytuacji są dla Wilgi porażkami. A sam mecz? No właśnie… sama gra Wilgi jest przyzwoita i wręcz zaprzecza zajmowanemu miejscu w tabeli. Piękne porażki i wyjazdowe remisy utrzymania jednak nie zapewnią. W zespole Wilgi bryluje zdecydowanie Grzegorz Piesio. Zresztą Piesio na czwarto ligowych boiskach to rzeczywiście ,,Profesor’’. Niestety sam Piesio meczu nie wygra. Po za tym daje się zauważyć brak ciągu na bramkę przeciwnika. A jeśli już to brak wykończenia akcji. Na tym chyba polega słabość Wilgi. Mecz minutowo: 0-15 dość zdecydowana przewaga Wilgi i gra na połowie przeciwnika. Niestety bez sytuacji bramkowych, bo w Wildze ,,strzelać na bramkę rywala zakazano’’ ? 15-30 mecz wyrównany i dwie szybkie bramki. Najpierw gospodarze a 3 minuty później Wilga. 30-45 dość zdecydowana przewaga gospodarzy bez przełożenia na sytuacje bramkowe. Cała pierwsza połowa na bardzo przyzwoitym poziomie, ale bez klarownych sytuacji bramkowych. Nic dziwnego- grały zespoły z dołu tabeli. 45-80 gra bardzo wyrównana i zacięta, ale bez klarownych sytuacji bramkowych. 80-90+3 zmasowane i skomasowane ataki Wilgi oraz ,,obrona Częstochowy’’ po stronie Raszyna. Były 4, a może nawet 5 sytuacji, w których Wilga powinna zdobyć bramkę na 3:2. Niestety te 10-13 minut super gry nie wystarczyło słabiutkiej w tym sezonie Wildze, żeby zdobyć komplet punktów ze słabym KS Raszyn. Szkoda.