sobota, 28 września 2024 15:19

Wilga uległa liderowi

Nie było niespodzianki w meczu 8. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. Wilga Garwolin uległa liderowi z Troszyna 1:2 i nadal zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Wczorajsze spotkanie można było określić mianem debiutu i powrotów. W kadrze pierwszego zespołu pierwsze spotkanie, na lewej stronie obrony, rozegrał 21-letni Szymon Szulc, pozyskany w letnim okienku transferowym z Escoli Warszawa. Po 15-miesięcznej przerwie w IV lidze wystąpił Filip Gac, który został ustawiony jako defensywny pomocnik. Do składu GKS wrócił, pauzujący na czerwoną kartkę, Andrei Trukhan.

Jak trudne zadanie czeka Wilgę pokazała pierwsza połowa. Dobrze zorganizowana drużyna z północnego Mazowsza nie pozwalała gospodarzom na wiele. W 6. minucie Kacper Kowalski wybił piłkę z własnej linii bramkowej. Po kolejnych trzech minutach padł pierwszy gol dla gości. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mariusz Wierzbowski. Kwadrans później tylko szybkie wyjście Dawida Wasążnika z bramki GKS zapobiegło utracie drugiej bramki. Do przerwy jeszcze kilka razy było groźnie w polu karnym Wilgi, ale zawodnikom z Troszyna brakowało skuteczności. Po zmianie stron lider szybko podwyższył prowadzenie. Po niespełna pięciu minutach Kamil Majkowski minął kilku rywali i wbiegł w pole karne, gdzie pewnie pokonał Wasążnika.

Dopiero po godzinie gry kibice doczekali się groźnej akcji ofensywnej gospodarzy. Piłka nawet wpadła do siatki, ale sędzia uznał, że Sebastian Papiernik był na pozycji spalonej. Zawodnicy Wilgi sygnalizowali arbitrom, że podanie odbiło się jeszcze od rywala, ale decyzja o ofsajdzie została podtrzymana.

W 70. minucie Wilga zdobyła gola kontaktowego. Rzut karny wykorzystał Grzegorz Piesio. Wcześniej, bardzo dobrze w kontrze zachował się Dominik Jarek, który był faulowany w „16” przez Dawida Kałka. Najlepszą okazję do remisu Wilga miała w 83. minucie. Jarek podał do ustawionego przed polem bramkowym Papiernika, który po obrocie oddał strzał, ale nad poprzeczką. W końcówce goście mogli pokusić się o podwyższenie wyniku, jednak ponownie dobrze zachował się Wasążnik.

Wypowiedź pomeczowa trenera Karola Zawadka.

Wilgę czekają teraz dwa kolejne mecze wyjazdowe – najpierw do Raszyna, później do stolicy na mecz z Hutnikiem.

Wilga Garwolin – KS Troszyn 1:2 (0:1)
Bramki: 70` Grzegorz Piesio (rzut karny za faul na Dominiku Jarku) – 9` Mariusz Wierzbowski (as. Jakub Tyska), 49` Kamil Majkowski
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Szulc, Grzegorczyk (70` Alot), Piesio, Wójcik (63` Jarek), Gac, Kowalski, S. Papiernik, Trukhan (55` Paszkowski).

Igoryne 28.04.2023 01:34
Ukraine

konio 21.09.2022 19:45
Miałem ,nie pisać ,ale ktoś musi dotrzymać chociaż kroku panu Wojtkowi.Powiem tak ,mam takiego czuja być może się mylę ,że w Raszynie będzie przełamanie i to takie konkretne,nie wiem ,ale mam takie przeczucie.Na razie i kibice i piłkarze czują się tak jakby weszli w ciemny tunel ktoś obiecał im ,że tam będzie jechał rower i spokojnie się wyminą a tu jedzie TIR z 40 tonami ładunku.Sytuacja jest jaka jest ,praktycznie wszyscy uczestnicy tej imprezy pod nazwą IV liga mazowiecka obkupili się niczym baby w lumpeksie ,wydali ostatnie zaskórniaki i czekają co dalej,ja też czekam ,czekam cierpliwie a ja naprawdę mam sporo znajomych kibiców w różnych klubach ,naszej IV ligi, słucham jak niektórzy zastanawiają się co będzie w grudniu ,jak trzeba będzie spełnić obietnice przedsezonowe ,a tu idzie kryzys gospodarczy i to co obiecali możni sponsorzy to sobie można będzie między bajki włożyć ,czekam na ZIMĘ PRAWDY.To taka mała dygresja...ba duża dygresja.Mecz z liderem chociaż byliśmy słabsi i przegraliśmy zasłużenie mogliśmy zremisować ,kolejny raz szmondziak w trykocie ma własne przepisy bo "przecie' wie najlepiej i nie uznaje prawidłowo strzelonej bramki,nie rozumie definicji dotyczących spalonego,ile to już punktów straconych przez "jednookich cyklopów" którzy nie widzą albo nie wiedzą co się dzieje na boisku ..ma rację Adam ,mamy zajebisty niefart bo nie podejrzewam gorszych przypadków. Sytuacja jest trudna ,nasi piłkarze mają z nerwów stalowe obręcze na nogach,to się widzi podczas gry ,trenerowi też nie zazdroszczę ,bo tak na prawdę nie popełnił jakiegoś błędu w przygotowaniach ,po prostu jak mawiał Hubert Kostka -tak krawiec kraje jak materiał staje.Ma taki skład jaki ma, zdemolowaną kontuzjami obronę i z piasku bata nie ukręci.Dlatego z góry hamuję krążące wśród niektórych kibiców gdybania a może by zmienić trenera,nic głupszego by nas nie mogło spotkać ,Moulinio jest poza zasięgiem...uf ciężko ,ale jeszcze 26 meczy przed nami ..poczekajmy.Pozdrawiam!!!!konio

Wojtek63 21.09.2022 17:04
Rywale Wilgi Garwolin punktują (niestety dla Wilgi). I tak … W zaległym meczu 5 kolejki mazowieckiej IV ligi Oskar Przysucha zremisował u siebie 1:1 z Narwią 1962 Ostrołęka. Obie bramki padły po rzutach karnych. W 90 minucie piłka po strzale rezerwowego zawodnika Narwi, który wszedł na boisko 2 minuty wcześniej trafiła w słupek bramki Oskara. Wielka radość Narwi i ,,wejście smoka’’ były bardzo blisko. Po tym meczu Oskar zajmuje 8 miejsce w tabeli (12 pkt.), a Narew 12 (8 pkt.). Przysucha, 21.09.2022. Oskar Przysucha- Narew 1962 Ostrołęka 1:1 (0:0). Bramki: Oskar – 82 (k). Narew- 48 (k). Czerwona kartka- Oskar 86 min gry (dwie żółte).

Wojtek63 20.09.2022 18:29
W VI rundzie czyli 1/16 Finału Okręgowego Pucharu Polski Wilga II Garwolin zmierzy się u siebie z ligowym rywalem, czyli Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki. Data meczu to środa 28 września . W tej rundzie zagrają również zespoły z IV ligi. Pierwszy zespół Wilgi wylosował wolny los. Spadkowicz z IV ligi, a teraz outsider V ligi, czyli Żyrardowianka wycofała się z rozgrywek. Nie będzie więc teraz garwolińskich pucharowych derbów. Może w następnej rundzie, czyli 1/8 Finału OPP (5. października). Wilga II Garwolin – Wilga I Garwolin, ależ to by były emocje !

Wojtek63 20.09.2022 17:49
Wilga Garwolin znalazła się w grupie 16 zespołów spośród 320 IV ligi polskiej, dla których początek sezonu 2022/23 jest początkiem fatalnym. Generalizując sprawę : w połowie rundy jesiennej niżej w/w zespoły pozostają bez zwycięstwa. 7 z nich to beniaminkowie (B). Cyfry rzymskie oznaczają ilość kolejnych sezonów w IV lidze. Patrząc na regiony: Dln. Śląsk i Lubelszczyzna po 4, Mazowsze- 2, Opolskie, Świętokrzyskie, Lubuskie, Zachodniopomorskie, Łódzkie i Podkarpackie po 1 zespole w tym nieprzynoszącym chwały zestawieniu. Oto tabela : 1. Wilga Garwolin 3 pkt. 0-3-5, br. 11-20, XI, Mazowsze 2. Porawie Większyce 3 pkt. 0-3-4, br. 6-15, IX, Opolskie 3. Błękitni Obsza 2 pkt. 0-2-4, br. 4-15, B, Lubelskie 4. Escola Warsovia Warszawa 2 pkt. 0-2-6, br. 9-24, III Mazowsze 5. Górnik Wałbrzych 1 pkt. 0-1-4, br. 5-13, B Dolny Śląsk 6. Zamek Kamieniec Ząbkowicki 1 pkt. 0-1-6, br. 6-19, B, Dolny Śląsk 7. Kryształ Werbkowice 1 pkt. 0-1-5, br.4-18, XI, Lubelskie 8. Orlicz Suchedniów 1 pkt. br. 9-25, IV, Świętokrzyskie 9. Olimp Gościno 1 pkt. 0-1-7, br. 7-25, VIII, Zachodniopomorskie 10. Zryw Wygoda 1 pkt. 0-1-9, br. 9-30, II, Łódzkie 11. Sparta Grębocice 0 pkt. 0-0-5, br. 4-18, VI, Dolny Śląsk 12. Kuźnia Jawor 0 pkt. 0-0-5, br. 4-19, IV, Dolny Śląsk 13. Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 0 pkt. 0-0-9, br. 7-25, B, Małopolska 14. LKS Skołoszów 0 pkt.0-0-8, br. 8-38, B, Podkarpacie 15. Budowlani Lubsko 0 pkt. 0-0-8, br. 5-37, B, Lubuskie 16. Bug Hanna 0 pkt. 0-0-6, br. 0-27, B, Lubelskie

Wojtek63 19.09.2022 05:50
Oto wyniki i miejsca w tabeli zespołów powiatu garwolińskiego po ubiegłym weekendzie : LO Siedlce Hutnik Huta Czechy przegrał 0:2 (0:2) w Łosicach z tamtejszym ŁDK. 6 miejsce w tabeli/ po 6 meczach Orzeł Unin wygrał u siebie 6:1 (2:0) z Kosovią Kosów Lacki. 1/6 Zryw Sobolew przegrał 1:2 (…) w Małkini z tamtejszym MKS. 13/5 Wilga Miastków przegrała 1:4 (0:1) w Zbuczynie z tamtejszą Wektrą. 14/6 Sęp Żelechów pauzował. 4/5 A Klasa Warszawa Promnik Łaskarzew wygrał u siebie 3:1(1:0) z Wisłą Dziecinów 4/5 Orzeł Parysów przegrał u siebie 1:2 (0:1) z Drukarzem II Warszawa 12/5 Wisła Maciejowice przegrała u siebie 0:7 (0:4) z Olimpią Warszawa. 14/5 A klasa Siedlce Promnik Gończyce wygrał u siebie 3:2 (…) z Victorią Kałuszyn 3/5 B klasa Warszawa II Amur Wilga wygrał u siebie 3:1 (…) z KS Sobienie Jeziory. 8/4 KS Puznówka zremisował na wyjeździe 1:1 (…) z Amigos Warszawa. 11/4

Marcin 18.09.2022 17:31
Bez wzmocnień nie ma szans na utrzymanie. Po pięknym sezonie 2021/22 przyszedł słaby sezon 2022/23.

Wojtek63 18.09.2022 13:39
Tymczasem grali też inni i zdobywali punkty. Między innymi Marcovia i Narew Ostrołęka. Marcovia zremisowała u siebie 2:2 (0:1) z Victorią Sulejówek. W 50 minucie było już 0:2. Narew 1963 Ostrołęka wygrała u siebie 2:0 (2:0) ze znacznie osłabionym kadrowo po ubiegłym sezonie i dość chimerycznym w tym sezonie MKS Piaseczno. Mimo wszystko to spora niespodzianka. Hutnik Warszawa wygrał u siebie 6:0 (2:0) z KS Raszyn. Hutnik to następny po Raszynie rywal Wilgi. Oba mecze będą dla Wilgi meczami wyjazdowymi. Wisła II Płock, która wcale nie chce awansu przegrała u siebie 2:3 (1:1) z Mszczonowianką, a Escola Varsovia Warszawa zremisowała u siebie 1:1 (1:1) z Oskarem Przysucha. Obie bramki padły po rzutach karnych. Oskar potrzebował ,,dobitki’ Tym sposobem mamy dwóch głównych kandydatów do awansu: KS CK Troszyn i Mazovię Mińsk Maz. oraz trzech głównych kandydatów do spadku: Wilga, Mszczonowianka i Escola. Ta ,,spadkowa trójka’’ pozostaje bez wygranej w obecnym sezonie i generalnie : Escola od 21 maja 2022 (2:1 u siebie z KS CK Troszyn w 29 kolejce na 34 ) Wilga od 11 czerwca 2022 (4:1 z Podlasiem w Sokołowie w 33 kolejce na 34) Mszczonowianka od 11 czerwca 2022 (3:1 u siebie z Naprzodem Skórzec w 33 kolejce na 34) p.s. Update po kilku godzinach: Mszczonowianka wygrała w Płocku z Wisłą II. Zatem bez wygranej pozostają dwa zespoły: Escola Warszawa i Wilga Garwolin.

Wojtek63 18.09.2022 13:37
Niestety Wilga nadal pozostaje w jesiennej zapaści i bez wygranej na koncie. Oczywiście tu był mecz z liderem i kandydatem No 1 do awansu, ale w poprzednich meczach bramki stracone przy 2:0 w 64, 75, 83 i 89 minucie odebrały Wildze 4 cenne punkty. Co prawda sytuacja w tabeli nie byłaby diametralnie lepsza, bo drugoligowa Pogoń Siedlce jest już w strefie spadkowej (ostatnie 5 meczów i tylko 1 punkt) , a w III lidze po ośmiu kolejkach ,,mazowieckie’’ bilanse wyglądają tak: Błonianka 1-1-6 i przedostatnie 17 spadkowe miejsce w tabeli. Pilica Białobrzegi 1-4-3 i 14 miejsce. Ursus Warszawa 2-4-2 i 13 miejsce. Trwająca już ponad miesiąc czarna seria Wilgi w jakiś tam sposób podcina skrzydła, ale jedno- to pierwsze ligowe zwycięstwo może okazać się momentem przełomowym. Na dzień dzisiejszy miejsca spadkowe z IV ligi to 15-18.

Wojtek63 18.09.2022 11:55
Piłkarze Wilgi II Garwolin wygrali na wyjeździe 3:2 (0:0) z faworytem meczu, czyli OKS Start Otwock. To trzeci kolejny zwycięski mecz Wilgi. Wcześniej w lidze 6:1 z Victorią II Sulejówek oraz w OPP 3:0 walkowerem z Nocną Ligą Halową Warszawa. Co prawda na boisku była porażka w rzutach karnych, ale próba oszustwa (nieuprawniony zawodnik) ze strony NLH została zweryfikowana przez MZPN. OKS wyraźnie zawodzi w tym sezonie. W ubiegłym zajął 5 miejsce jako bardzo solidny zespół. W innych meczach: Rewelacyjny beniaminek Talent Warszawa wygrał 3:1 (2:1) w Wesołej z tamtejszym KS-em i jest samodzielnym liderem. Przy stanie 3:1 Talent otrzymał dwie czerwone kartki (drugie żółte) w 71 i 82 minucie. Madziar Nieporęt wygrał u siebie 3:0 (…) z Legionovią II Legionowo Otwock, 17.09.2022. godz. 11:00 OKS Start Otwock- Wilga II Garwolin 2:3 (0:0). Bramki: OKS: 82(k) i 88 minuta gry. Wilga II- 75 Trzaskowski, 79 Kaczyński, 90 Kowalczyk. Składy: OKS: b/d Wilga II: Kielak, Pyra, Winek, Domarecki, Szczepek, Wojtaś, Masny, Piętka, Kaczyński, Kowalczyk, Płatek. Rezerwowi: Hys, Wiśniewski, F. Redka, Trzaskowski, Przybysz, Kisiel. Niestety brak informacji o zmianach w trakcie meczu. Trzaskowski wiadomo- strzelił bramkę, czyli wszedł jako rezerwowy. A co z innymi zmianami? Do tej pory było w relacjach O.K.. Teraz nie jest O.K. Temat do poprawy dla https://www.facebook.com/people/GKS-Wilga-Garwolin-II/100044708934688/?fref=tag Za co będę serdecznie wdzięczny. Pozdrawiam.

Wojtek63 18.09.2022 10:36
Mecz 7 kolejki. 17.09.2022. Mecz na szczycie. Lider Mamry Giżycko (5-0-1) gra u siebie z trzecią w tabeli Polonią Lidzbark Warmiński (4-0-2). Mecz kończy się wynikiem 1:6 (1:6). 0:6 było już w 33 minucie. Bramka na 1:6 w 34 minucie. Komentarz kibica: ,, ~kielbatron123 co tu się odkurwia? ‘’ Jak to skomentować ? Można w dwóch słowach : For Bet.

ADAM 18.09.2022 09:52
Pomimo dobrej gry zwłaszcza w drugiej połowie nie udało się wywalczyć choćby jednego punktu. Drużyna lidera to moim zdaniem najładniej ze wszystkich drużyn IV Ligi gra. Zawodnicy są wybiegani , szybcy i konsekwentni.Pomimo tego drużyna Wilgi nie poddała się bez walki. Pomimo braku zdobycia punktów to dzisiaj drużyna nie poddała się bez walki. Tak walcząca drużyna nie ma prawa spaść z IV Ligi. Są naprawdę gorzej grające drużyny , tylko mają dużego farta i zdobywają punkty. Jestem po tym meczu zbudowany postawą tej drużyny i wierzę ,że nie spadną z tej ligi. Powodzenia w dalszej części sezonu.