sobota, 28 września 2024 15:15

Dobra gra nie wystarczyła na MKS [wideo]

Wilga Garwolin rozegrała najlepsze spotkanie w tym sezonie forBet IV ligi. Nie wystarczyło to jednak do zdobycia choćby punktu z MKS Piaseczno. GKS przegrał 0:2 (0:1). W sobotnie przedpołudnie do Garwolina przyjechała niepokonana do tej pory drużyna Piaseczna. W barwach gości od pierwszej minuty zagrał były zawodnik GKS Rafał Macioszek. W składzie gospodarzy kilka roszad. Na szpicy zobaczyliśmy Sebastiana Papiernika, za którym piłki rozdawał Grzegorz Piesio.

Już pierwsza akcja gości otworzyła wynik spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Ziemnicki, a piłkę do bramki głową skierował Ayodeji Ahmed Toriola. Trzy minuty później tylko ofiarny wślizg obrońcy Wilgi powstrzymał futbolówkę, która zmierzała do pustej bramki.

Po początkowej przewadze MKS, do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Próbowali Grzegorz Piesio i Sebastian Papiernik, ale ich strzały pewnie bronił Wladyslav Palamar. W 25. minucie piłka wpadła do bramki Wilgi, ale sędzia słusznie zauważył, że zawodnik z Piaseczna pomagał sobie ręką. W 32. minucie znakomitą sytuację na wyrównanie zmarnował Papiernik. Ofensywny zawodnik idealnie w tempo wyszedł zza linii obrony, ale ponownie górą był Palamar.

Od pierwszego gwizdka drugiej połowy Wilga nadawał ton rywalizacji. Rozpędzające ataki miejscowych brutalnie powstrzymali goście. W 61. minucie strzał z ostrego kąta obronił Dawid Wasążnik, a skuteczną dobitką popisał się Gracjan Konopski. Już 60 sekund później ponownie bohaterem MKS bramkarz. Palamar kapitalnie obronił strzał Piesia z bliskiej odległości. Po rzucie rożnym, który był ponowieniem tej akcji, po raz kolejny strzelał Papiernik. Ku rozpaczy miejscowych kibiców ponownie górą był goalkeeper z Piaseczna. Palamar na 20 minut przed końcem po raz czwarty uratował swój zespół. Tym razem nie zdołał go pokonać Tomasz Paszkowski. W końcówce wydawało się, że w polu karnym faulowany był Dominik Jarek, ale arbiter nie zareagował.

- Współczuję swoim zawodnikom. Po takim dobrym meczu i zaangażowaniu, nie udało się zdobyć nawet punktu. Dziękuję za pracę i walkę. Mam nadzieję, że ten mecz pozytywnie na nas wpłynie – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W następnej kolejce GKS zagra na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów.

Wilga Garwolin – MKS Piaseczno 0:2 (0:1)
Bramki: 4` Ayodeji Ahmed Toriola (as. Ziemnicki Kamil), 61` Gracjan Konopski
Wilga: Wasążnik, Rudzki (65` Jarek), Piotrowski, Zabiegałowski, Alot (65` Paszkowski), Kowalski, Wójcik, Khursid (70` Piętka), Grzegorczyk, Piesio, S. Papiernik.

Wojtek63 07.09.2022 18:32
GKS Bełchatów wygrał u siebie 10:0 (4:0) ze Stalą Niewiadów. Była to 8 kolejka grupy Łódź. GKS zajmuje drugie miejsce tabeli ze stratą 1 pkt. do lidera, czyli Widzewa II Łódź. ROW 1964 Rybnik wygrał u siebie 4:2 (1:2) z Kuźnią Ustroń. Była to zaległy mecz 4 kolejki grupy Śląsk II . ROW zajmuje 7 miejsce ze stratą 4 pkt. do lidera, czyli MRKS Czechowice- Dziedzice. Szombierki Bytom zremisowały u siebie 1:1 (1:0) z Rozwojem Katowice. Była to 5 kolejka grupy Śląsk I. Od 38 minuty Szombierki grały w osłabieniu po czerwonej kartce bezpośredniej (faul taktyczny). Szombierki zajmują 13 – czwartą od końca pozycję z przewagą 2 pkt. nad outsiderem grupy, czyli Wartą Zawiercie. Ruch Radzionków przegrał u siebie 1:2 (1:0) z ostatnim w tabeli Śląskiem Świętochłowice. Porażka z zespołem mającym zero zdobytych punktów stała się przyczyną zwolnienia trenera Marcina Dziewulskiego. Ruch zajmuje 8 miejsce w tabeli. Co łączy te zespoły ? A to mianowicie, że grały na najwyższym poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce. Szombierki to Mistrz Polski z sezonu 1979/80.

Wojtek63 06.09.2022 19:15
W V rundzie Okręgowego Pucharu Polski Wilga II Garwolin zmierzy się w wyjazdowym meczu z bliżej niewielu kibicom znanym i niezrzeszonym NLH Warszawa. Po moim internetowym ,,śledztwie’’ wygląda na to, że jest to reprezentacja warszawskiej Nocnej Ligi Halowej. To piłkarski odpowiednik GLH Garwolin. Reprezentacja NLH działa od 2014 roku. Link do tematu: https://nocnaligahalowa.pl/reprezentacja Tam również zdjęcia. A kto grał (a może jeszcze gra) w Reprezentacji NLH ? Oto wyjściowy skład z największego pucharowego sukcesu, czyli meczu (2018- III runda OPP) z Agape Białołęka. Było 3:4 (2:3) i nawet 2:0 w pierwszej połowie: Michał Dudek, Karol Sochocki, Mateusz Antoniak, Adam Baran, Konrad Bulik, Jakub Bednarowicz, Michał Sieńko, Jakub Birek, Arkadiusz Stępień, Bartłomiej Męczkowski, Paweł Godlewski. W obecnej edycji OPP w IV rundzie NLH Warszawa wygrała ,,u siebie’’, czyli na stadionie Wichru Kobyłka z byłym rywalem Wilgi II w A Klasie- RKS Mirków (obecnie LO) 4:1 (1:1). Wcześniej pokonała: I runda: SWPS Warszawa 10:0 II runda: GTS Grodzisk Mazowiecki 8:3 III runda: Wisła Dziecinów 5:5 k.4:3 Zestaw par pucharowych na 14.09.2022. Godz.16:30 1. Świt II Nowy Dwór Maz. (LO)- Madziar Nieporęt (LO) 2. NLH Warszawa (NZ) - Wilga II Garwolin (LO) 3.Promnik Łaskarzew (A)- KS Halinów (LO) 4. Ożarowianka Ożarów M.(LO)- KS Łomianki (LO) 5. Bóbr Tłuszcz (A)- Progres Warszawa (A) 6. Józefovia II Józefów (A)- Legionovia II Legionowo (LO) 7. Sparta II Jazgarzew (B)- Advit Wiązowna (A) 8. PRO Warszawa (B) - Dąb Wieliszew (LO) 9. Delta Warszawa (A)- Naprzód Stare Babice (LO)

Inny 06.09.2022 09:40
Obecnie Zarząd żyje czym innym. Zbierał kasę na 100-lecie Klubu.

Wojtek63 05.09.2022 18:32
W ostatnim meczu VI kolejki rozegranym w poniedziałek (05.09.2022) Escola Varsovia Warszawa przegrała u siebie z MKS Przasnysz 1:4 (0:2). W 76 minucie było już 0:4. Wygrana MKS-u sprawiła, że Wilga Garwolin nie przejęła ,,czerwonej latarni’’ od Escoli. Prawdę mówiąc… żadne to pocieszenie, gdy strata do strefy bezpiecznej po 6 kolejkach wynosi 5 pkt. Za tydzień wyjazdowy mecz w Mszczonowie. Mecz za 6 punktów z równie słabą w tym sezonie jak Wilga Mszczonowianką. Taki mecz prawdy.

Marcin 05.09.2022 18:07
Doinwestować znaczy dołożyć do zespołu zawodników , którzy wniosą nową jakość drużynie. Niestety bez pieniędzy nie będzie wzmocnień. Czy są pieniądze niech zastanowi się Zarząd.

Kibic w 05.09.2022 12:58
Moze ktos powinien zadac pytanie do Zarzadu jak doinwestowali i doposazyli druzyne Przed ta liga ? Kazdy wiedzial ze bedzie trudno

Wojtek63 05.09.2022 06:22
Oto wyniki zespołów powiatu garwolińskiego z ubiegłego weekendu: LO Siedlce Watra Mrozy - Hutnik Huta Czechy 2:2 (0:1) Wilga Miastków Kościelny- Sęp Żelechów 0:2 (0:0) Czarni Węgrów- Zryw Sobolew 3:2 (…) Orzeł Unin- ULKS Gołąbek 2:1 ( 1:0) A Klasa Warszawa Promnik Łaskarzew- Mazur II Karczew 2:1 (2:1). Orzeł Parysów- Advit Wiązowna 2:2 (0:1) Bramka na 2:2 w 90+ minucie. Czerwone kartki: Orzeł 67 przy stanie 1:2. Advit 90+ (brak info czy przed bramką, czy po bramce na 2:2) Wisła Maciejowice- Marymont 1911 Warszawa 1:2 (0:0) Bramka na 1:2 po rzucie karnym w 90+ minucie. A klasa Siedlce Płomień II Dębe- Promnik Gończyce 3:1 (…) B klasa Warszawa II Amur Wilga- PKS II Radość 2:3 (1:2). W 2 minucie było 1:0. Bramka na 2:3 w 90+ minucie. B klasa Siedlce Promnik II Gończyce wycofał się z rozgrywek po pierwszej kolejce w której i tak nie grał oddając mecz walkowerem.

Wojtek63 04.09.2022 15:48
Wilga niesamowicie dołuje i jej sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej poważna. A tym bardziej poważna, że w III lidze mocno dołują Błonianka i Pilica Białobrzegi. Oczywiście to początek sezonu i wszystko może się jeszcze zdarzyć. Oby się zdarzyło, bo jutro (05.09) po meczu Escola- MKS Przasnysz Wilga może zostać ,,czerwoną latarnią’’ IV ligi mazowieckiej. Pierwszy raz od 10 lat. Powoli klaruje się podział sił w grupie. Po sześciu kolejkach mamy już ,,pierwszą szóstkę’’ Być może dołączy do niej Oskar Przysucha, który obudził się po małym falstarcie. Niestety to obudzenie nastąpiło w meczu z Wilgą. Tymczasem w Mińsku Mazowieckim Mazovia pokonała Mazura Karczew 3:1 (0:1). Bramki: Mazovia- 55,60 (k) i 64. Mazur – 23. Sam wynik jest jak najbardziej istotny, jednak tym razem ciekawsze było sędziowskie ,,kartkowanie’’. Mecz sędziował Piotr Pałaszewski z Ostrołęki. Mazovia - żółte: 18, 20, 33, 44, 68, 85, 90+, 90+. Czerwone: 33 (trener Sasal; bezpośrednia), 68 Bondara; druga żółta. Mazur- żółte: 12 trener Tereszczyński, 21, 31, 35, 38, 45+ trener Tereszczyński, 56, 58, 59 Czerwone: 45+ trener Tereszczyński; druga żółta), 58 Okleka; druga żółta, 59 Kwśniczko; druga żółta. Razem 22 kartki w tym 5 czerwonych.

konio 04.09.2022 15:18
"Mam szacunek dla całej drużyny i trenera. Pomimo porażek panowie wkładają całe serducho w mecz.Inni zawodnicy nie chcieli by grać dla satysfakcji i reprezentować nasze miasto.Szukali by klubu gdzie można trochę zarobić( niektóre kluby w tej lidze nieźle płacą).Panowie z drużyny ,,Wilgi" wkładają całe swoje siły aby dobrze grać, ale jak wiemy potrzeba trochę szczęścia, a Dużo w tym prawdy ,niestety my mamy wolę walki i chęci inni uzbroili się na ten sezon po zęby .Dlaczego ,myślę ,że wyjaśniłeś nie ma pieniędzy na spektakularne transfery. Nie oszukujmy się, bracia Grobera to na razie materiał do ogrywania w rezerwach. Wydaje mi się ,że poziom IV ligi prezentuje Trukhan ,Kchasanow czas pokaże obaj bramki strzelili. Na razie nie mogą odpalić Papiernik i Paszkowski. Główną przyczyną porażek jest zdemolowana przez kontuzje obrona gdyby przypominam listę nieobecnych Talar, Papiernik Damian i wreszcie jakże solidny Kozikowski grali było by inaczej. Z obecnej obrony nominalnym obrońcą jest Piotrowski ,tracimy mnóstwo bramek po dośrodkowaniach bo nie ma kto wybić ,przy tej grze obronnej ofensywni pomocnicy zamiast kreować grę muszą się wracać aby ratować sytuację. Praktycznie każda czerwona kartka w trakcie meczu to pewna nasza porażka bo nie jesteśmy wstanie utrzymać korzystnego wyniku obojętnie czy do końca jest 5 czy 50 minut. Nie wiem czy w tej sytuacji jedynym wyjściem nie będzie zagęszczona obrona tzw. autobus i próba wyjścia z kontrą zagranie na Paszkowskiego bądź Trukhana, ja wiem ,że niektórzy powiedzą ,ze bzdury gadam ,tylko prawda jest taka ,że każda strata w ofensywie ,czy pomocy idzie na pod naszą bramkę i od razu jest sytuacja bramkowa. Rywale już wiedzą ,jaką mamy obronę i na to grają OMIJAJA ŚRODEK POLA i wychodzą trzema czterema zawodnikami na taką samą liczbę naszych obrońców i jest od razu zadyma pod polem karnym tak straciliśmy drugą bramkę z Piasecznem podobnie w Staroźrebach i co najmniej trzy w Przysusze. Pozdrawiam!!!!konio

ADAM 04.09.2022 12:37
Mam szacunek dla całej drużyny i trenera. Pomimo porażek panowie wkładają całe serducho w mecz.Inni zawodnicy nie chcieli by grać dla satysfakcji i reprezentować nasze miasto.Szukali by klubu gdzie można trochę zarobić( niektóre kluby w tej lidze nieźle płacą).Panowie z drużyny ,,Wilgi" wkładają całe swoje siły aby dobrze grać, ale jak wiemy potrzeba trochę szczęścia, a tego im trochę brakuje w obecnym sezonie.Kilka kontuzji też dobrze nie wpłynęło na grę tej drużyny,ale myślę ,że nadejdą lepsze dni i zaczniemy punktować. Musimy się uzbroić w cierpliwość. Wiem ,że będzie ciężko, ale myślę że się w tej lidze rozkręcimy i utrzymamy. Do boju ,,Wilga"

Wojtek63 04.09.2022 10:56
Mecz pomiędzy Wilgą II Garwolin, a Madziarem Nieporęt rozegrany w Kątach Węgierskich nie potwierdził tego, że Polak – Węgier dwa bratanki. Remisu nie było. Rewelacyjny w tym sezonie Madziar wygrał 6:3. Dwie czerwone kartki otrzymali zawodnicy Wilgi. Jedna z bramek dla Madziara padła po rzucie karnym. W innych wybranych meczach : OKS Otwock wygrał 6:3 (2:0) z Białymi Orłami Warszawa Beniaminek, czyli Talent Warszawa wygrał 1:0 (0:0 ) w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem II. KS Łomianki przegrał u siebie 0:2 (0:1) z Bugiem Wyszków. Victoria II Sulejówek wygrała u siebie 2:1 (0:1) z Dębem Wieliszew. Czyli co mamy po 4 kolejkach ? 13 miejsce w tabeli, 3 punkty (1-0-3) i najgorszą obronę w grupie, czyli 14 straconych bramek przy 7- miu strzelonych. Kąty Węgierskie, 03.09.2022. Madziar Nieporęt- Wilga II Garwolin 6:3 (3:2) Bramki: Madziar- 16, 22, 42, 48, 53, 69. Strzelcy: Smoczyński x2, Banaszek x2, Mańk, Sawicki (k) Wilga- 28 Winek, 35 Trukhan, 65 Sitarek. Czerwone kartki: Wilga x 2 (86 Sitarek i 89 Rękawek) Co ciekawe obydwaj ,,czerwoni’’ to rezerwowi. Tu kartki o niczym nie decydowały (końcówka przegranego meczu). Jednak dla zespołu jest to bomba z opóźnionym zapłonem. Szkoda. Składy: Madziar: Ptak, Bednarz, Zieliński, Mańk, Smoczyński, Skowroński, Pękała, Rogulski, Petasz, Banaszek, Kalinowki. Rezerwa: Powała, Sawicki, Wiechowski, Szczur, Banasiewicz, Kobzunenko. Wilga: Wiater- Winek, Tracz (25 Szczepek), Redka, (46 M. Rękawek) Pyra, Gac, Wojtaś (46 Sitarek), H. Grober, Zalewski, Płatek, Trukhan