Powiat na Mazowszu przoduje w liczbie Kół Gospodyń Wiejskich, których jest na naszym terenie 119. – Cieszę się, że koła odpowiedziały na nasze zaproszenie. Ziemia Garwolińska ma się czym poszczycić. Słynie z pięknych tradycji ludowych, które kultywowane są kapele ludowe, twórców ludowych, stowarzyszenia i KGW – mówiła senator Maria Koc. Podziękowania dla organizatorów złożył ze sceny starosta powiatu Mirosław Walicki oraz przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski.
Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe oraz m.in. Chór Żelechowa, Kapela Ludowa z Kacprówka, Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie, Kapela Krzysztofa Staręgi. W wieczornym bloku publiczność rozgrzały zespoły Zbóje oraz Defis. Na stoiskach prezentowały się nie tylko KGW, ale także pasjonaci historii, lokalne firmy. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych.
W trakcie festiwalu został przeprowadzony finał konkursu kulinarnego dla KGW z powiatu garwolińskiego „Garwolińskie najlepsze”. Z 49 zgłoszeń komisja wybrała w I etapie 13 potraw z nabiału. Po niedzielnej degustacji, wskazano zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęło KGW z Chęcin (gm. Górzno), drugie KGW Korytnica (gm. Trojanów), a trzecie KGW Miastków Kościelny.
Wideo z występu zespołu Zbóje (wid. KSO)
https://www.youtube.com/watch?v=p6BxTCFwKlU
Wideo z występu Defisa (wid. KSO)
https://www.youtube.com/watch?v=_aHbZxsEhzU
łk
Zobacz obszerne galerie zdjęć z festiwalu. Kliknij w linki poniżej.
Napisz komentarz
Komentarze