sobota, 28 września 2024 17:21

Podwójne granie Wilgi

Zwycięstwem 4:1 z V-ligowym Milanem Milanówek oraz remisem 5:5 z Orłem Unin (LO) zakończyły się sobotnie sparingi Wilgi Garwolin. Oba mecze kontrolne (nr 3 i 4) zostały rozegrane w Uninie. Najpierw GKS mierzył się z niedawnym ligowym rywalem. Zwycięstwo 4:1 z Milanem Milanówek przyszło dosyć łatwo. Dublet ustrzelił Dominik Jarek, który tym razem wystawiony był bliżej linii napadu. Gole dołożyli także Grzegorz Piesio oraz Sebastian Papiernik.

W drugim sobotnim sparingu Wilga zremisowała z miejscowym Orłem 5:5. Spotkanie miało dwa oblicze, bo po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzili 4:1. Skutecznością błysnął Przemysław Alot, zdobywca aż czterech bramek. Na listę strzelców wpisał się także Jakub Wągrodzki.

- Cieszę się, że każdy zawodnik otrzymał niemal 90 minut do zaprezentowania się w tych sparingach. Nadal każdy ma takie same szanse na kadrę meczową, ale powoli trzeba będzie wybierać zawodników na poszczególne pozycje – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W barwach Wilgi zagrali bracia bliźniacy. 18-letni Mateusz i Hubert to młodsi bracia Piotra Grobera, który prawdopodobnie odejdzie ze Sportowej do klubu wyższej ligi. Bliźniacy występowali ostatnio w Delcie Warszawa. To odpowiedni 3. i 4. transfer Wilgi w letnim okienku, ale nie ostatni. Z grona kilku testowanych przy Sportowej zostanie najpewniej trzech piłkarzy – dwóch środkowych pomocników oraz napastnik. Dwóch z nich do zawodnicy zagraniczni.

W tym tygodniu Wilgę czekają dwa wyjazdowe sparingi. W środę z LKS Promna (V liga), a w sobotę z KS Warka (LO).

Wilga Garwolin – Milan Milanówek 4:1 (2:0)
Bramki dla Wilgi: Grzegorz Piesio, Dominik Jarek 2, Sebastian Papiernik
Wilga: Wasążnik, Rudzki, M. Grober, D. Papiernik, S. Papiernik, Kowalski, Piesio, testowany, Grzegorczyk, Paszkowski, Jarek oraz Domarecki.
Orzeł Unin - Wilga Garwolin 5:5 (4:1)
Bramki dla Wilgi: Przemysław Alot 4, Jakub Wągrodzki
Wilga: Kielak, Szczepek, Winek, testowany, H. Grober, Wągrodzki, Zalewski, testowany, Alot, testowany, testowany oraz Kaczyński.