sobota, 28 września 2024 11:22
Reklama

Jak wybrać zawód? Jakie profesje są najbardziej potrzebne?

Rozwój nowoczesnych technologii wywiera bardzo duży wpływ na rynek pracy. W efekcie wzrasta zapotrzebowanie na profesje, które kilkanaście, a nawet jeszcze kilka lat temu w ogóle nie istniały. Warto na bieżąco analizować trendy, aby zdecydować się na zawód odpowiadający nowej rzeczywistości. Podpowiadamy, jak wybrać obecnie ścieżkę kariery, aby przyszła praca dawała dużą satysfakcję. Przedstawiamy także zawody, na które w najbliższej przyszłości będzie największe zapotrzebowanie. Jakie zawody będą w najbliższych latach najbardziej pożądane na rynku pracy? Nowoczesne technologie niemal całkowicie odmieniły rynek pracy, wykształcając zawody przyszłości, czyli profesje, których przedstawiciele będą bardzo poszukiwani i cenieni na rynku pracy. Już teraz w branży IT mówi się o tzw. rynku kandydata, co oznacza, że popyt na pracowników przewyższa ich podaż. Mając na uwadze obecne trendy, firma TEB Edukacja dostosowała kierunki kształcenia, tak, aby idealnie odpowiadały na wyzwania związane z dynamicznymi zmianami i postępem technologicznym.

Programowanie aplikacji internetowych i mobilnych, Technik programista

Programista aplikacji internetowych i mobilnych to profesja, która w ostatnim czasie niezwykle prężnie rozwija się na rynku pracy. Specjaliści, którzy tworzą oprogramowania i zabezpieczenia systemów informatycznych coraz częściej poszukiwani przez pracodawców. Są także bardzo dobrze opłacani. Jeśli więc wśród osobistych zasobów znajdujemy zacięcie informatyczne, a nowe technologie są dla nas pasjonujące, warto spróbować swoich sił w branży IT.

Administrowanie sieci komputerowych i serwerów

Rozwój nowych technologicznych rozwiązań nierozerwalnie związany jest z wnikliwym procesem analizy, optymalizacji i administracji systemów operacyjnych. Dlatego coraz bardziej potrzebni są również pracownicy specjalizujący się w montażu oraz eksploatacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych. Wykonywanie i eksploatacja sieci komputerowych to całkiem spore pole do popisu i niezwykle przyszłościowa profesja.

Specjalista ds. mediów społecznościowych, Specjalista ds. e-commerce, Grafika komputerowa

Zmiany związane z postępem technologicznym widoczne są również w świecie digital marketingu. A ponieważ Internet ma nieograniczony zasięg, reklamowanie się w sieci, sprzedawanie tam swoich produktów i usług, pozwala na docieranie do różnych grup klientów – wielu klientów. Działania w świecie online pomagają nie tylko polepszać wyniki sprzedaży, ale również budować społeczność wokół marki i kreować jej wizerunek. Wszystko to oznacza wzrost zapotrzebowania na różnego rodzaju specjalistów marketingu internetowego – specjalistów ds. mediów społecznościowych, specjalistów ds. e-commerce, grafików komputerowych itp. Jeśli więc jesteśmy kreatywni, a marketing internetowy nie jest nam obcy, warto zdecydować się na kursy zawodowe kształcące właśnie w tym kierunku.

Jak wybrać odpowiednią ścieżkę rozwoju zawodowego?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak wybrać odpowiednią ścieżkę rozwoju zawodowego, aby w przyszłości dostać dobrze płatną i satysfakcjonującą pracę. Istnieje kilka głównych zasad, których warto się trzymać. Absolutną koniecznością jest regularne monitorowanie trendów na rynku pracy. Rozwój technologiczny sprawił, że niezbędne jest także aktualizowanie wiedzy, w czym pomóc mogą szkoły policealne. Dlatego wybierając ścieżkę rozwoju lub chcąc się przebranżowić, niezbędne jest nie tylko dopasowanie kwalifikacji do potrzeb rynku, ale także zdobywanie nowych umiejętności. Takie podejście jest niezwykle pomocne w szybkim reagowaniu na zmiany i w rozwoju zawodowym.

Rynek pracy podlega ciągłym zmianom, dlatego warto być na bieżąco z raportami przedstawiającymi obecną i prognozującymi przyszłą sytuację na nim. Nigdy nie wiadomo, w którym momencie życia trzeba będzie zmienić branżę lub zdobyć nowe kwalifikacje. Dostosowanie ścieżki edukacji do wymagań rynku oraz ustawiczny rozwój znacznie zwiększają szanse na znalezienie dobrej – satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy.

Materiał partnera


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama