sobota, 28 września 2024 03:16

Piąte złoto dla Piątki

W Szkole Podstawowej w Rębkowie odbyły się finały powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeja dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt wygrały uczennice szkoły podstawowej w Rębkowie, pokonując wszystkie rywalki. Podopieczne Witolda Włodarczyka wygrały kolejno z SP Wilkowyje 4:1, SP Kępa Celejowska 1:0, SP Ruda Talubska 2:0 i SP Sbolew 6:0. Drugie miejsce i awans do zawodów regionalnych uzyskała także szkoła z Rudy Talubskiej (op. Zofia Lenicka), która wygrała z SP Wilkowyja 7:1, SP Kępa Celejowska 1:0 i SP Sobolew 3:0. Trzecie miejsce przypadło SP w Kępie Celejowskiej, czwarte SP w Wilkowyi, w piąte SP w Sobolewie.

W kategorii chłopców piąty złoty medal zdobyli podopieczni Bogdan Brzeźnickiego. Po zdobyciu mistrzostwa powiatu garwolińskiego w sztafetowych biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce ręcznej i koszykowej, przyszedł czas na mistrzostwo powiatu w unihokeja. Młodzi zawodnicy Piątki wygrali wszystkie mecze, zarówno w turnieju półfinałowych jak i w ścisłym finale. Trenujący pod okiem Bogdana Brzeźnickiego ograli SP Rębków 3:0, SP Rudę Talubską 5-1, SP Kępę Celejowską 7:0.

Pozostałe wyniki: SP Rębków - SP Kępa Celejowska 2:1, SP Rębków - SP Ruda Talubska 4:2, SP Ruda Talubska - SP Kępa Celejowska 1:2. Drugie miejsce zajęli zawodnicy SP w Rębkowie (op. Witold Włodarczyk), trzecie SP w Kępie Celejowskiej, a czwarte SP w Rudzie Talubskiej.

Skład mistrzów powiatu (według kolejności od lewej na zdjęciu nr 1): opiekun drużyny Bogdan Brzeźnicki, Michał Piłka, Piotr Domański, Damian Papiernik, Wojciech Jonczak i Mateusz Tudek. W dolnym rzędzie klęczą od prawej: Artur Szeląg, Szymon Szulc, Kacper Jonczak, Bartek Głodek i Jakub Głodek.