Grafiki prezentowane na wystawie to natomiast klasyczny linoryt drukowany na papierze. Także one w swoim przekazie mają być przede wszystkim zabawą z formą.
Przybyłych na wernisaż gości powitała kustosz galerii – Luiza Kondej-Matusiak. Podziękowała za obecność, opowiedziała o swoich przeżyciach, które wywołały w niej prace artysty, nakreśliła kontekst historyczno twórczości Oboza. Liczną grupą odbiorców byli lokalni literaci. Grażyna Makulec podkreśliła, że twórczość zarówno literacka jak i plastyczna i wydarzenia związane z tymi dziedzinami kultury są dla wielu z nich niezwykle ważne, gdyż niektórzy amatorsko próbują w nich swoich sił.
Wystawa prezentowana jest do 12 lutego. Wstęp na nią jest bezpłatny. Centrum Sportu i Kultury i Galeria Kotłownia zapraszają do zwiedzania ekspozycji.
Andrzej Oboz urodzony w Tarnowie w 1963 roku. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w 1988 roku. W latach 1988-1993 studia na Wydziale Grafiki w PWSSP w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Drzeworytniczych u prof. Andrzeja Bartczaka, aneks w Pracowni Rzeźby u prof. Aleksandra Hałata, malarstwo w Pracowni prof. Juliusza Narzyńskiego. Wieloletni pedagog w PLSP w Nałęczowie. Działalność twórcza w zakresie grafiki artystycznej, małej formy rzeźbiarskiej, malarstwa oraz obiektów malarskich. Udział w wystawach, konkursach, plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych.
mat.pras.
fot. CSiK
Napisz komentarz
Komentarze