sobota, 28 września 2024 01:25

Wilga rozjechana przez Tura

Srogą lekcję od II-ligowego Tura Turek otrzymali zawodnicy GKS Wilgi Garwolin. Wicelider warszawskiej okręgówki przegrał 0:8. Mecz rozgrywany był pod Łodzią, gdzie GKS przebywa na obozie przygotowawczym. ? Uważam, że zagraliśmy dobry mecz, mimo tak wysokiej porażki. W końcu graliśmy przeciwko zawodowcom ? komentuje wczorajszy mecz Jacek Paśnik, trener Wilgi. Do 40. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Okazje do strzelenia bramki mieli Jacek Kajtowski, Piotr Piorun i Daniel Bogusz. Tur w końcówce pierwszej połowy strzelił dwa gole. Po przerwie dołożył sześć kolejnych.

Wilga: Mariak, Dróżdż, Grązka, Korgul, Zalewski, Baranowski, Bogusz, testowany, Wachnicki, Piorun, Kajtowski oraz Kamil Zawadka, Wielgosz, Marcin Makulec. Z powodu urazów nie zagrali Mariusz Makulec i Paweł Trojanek.

W piątek Wilga zagra sparing z Andrespolią Wiśniowa Góra z łódzkiej okręgówki. Po meczu zawodnicy GKS wracają do Garwolina.

W ostatni weekend sparingi rozgrywało kilka drużyn z powiatu garwolińskiego.

Promnik Łaskarzew nie zwalnia tempa i w kolejnym meczu kontrolnym odniósł zwycięstwo. Tym razem w Otwocku, po czterech bramkach Cezarego Jóźwickiego, ŁKS pokonał ligowego rywala Mazura II Karczew 4:3.

Hokejowy wynik zanotowali zawodnicy Zrywu Sobolew, którzy pokonali Dwernickiego Stoczek Łukowski 8:6.

Orzeł Unin zremisował 1:1 z Watrą Mrozy.

Nie doszedł do skutki mecz Sępa Żelechów z Wilgą Miastków. Żelechowian zdziesiątkowały kontuzje i choroby zawodników.

W Miętnem Hutnik Huta Czechy przegrał z Sokołem Celestynów 1:3.

Nie odbyło się także spotkanie Wisły Maciejowice z Amurem Wilga. W ekspresowym tempie zorganizowano mecz Amura ze Snajperem Sośninka. W Sobolewie nieoczekiwanie wygrali wilżanie 6:3.

WG 23.02.2012 23:24
już tylko 1 jest testowany??? miało być 3 ? dlaczego tak mało rezerwowych?

Gol 23.02.2012 19:26
Dobze grali dobry trenejduzo srodków tylko co dostali w d...ę sromotnie. Po takim łupniu trener powinien sie podac do dymisji bo wstyd przyniósł Wildze i miastu

Wojtek63 23.02.2012 11:09
Konio ma rację. Ktoś, kto oczekiwał wyniku innego niż porażka i wyśmiewa ,,0:8'' z drugoligowcem, który zagrał na poważnie z amatorami jest złośliwym dyletantem. Rzeczywiście 40 minut bez utraty gola jest dobrym wynikiem. Myślę, że w tym czasie zawodnicy Wilgi nauczyli się więcej niż w czasie 4 meczów z jakimś Orłem (jak pisze Konio). W przypadku takiej konfrontacji wynik nie jest najważniejszy. Tur przeprowadził ostry trening pokazując Wildze jej niedoskonałości. Fakt, iż Wildze starczyło sił i umiejętności na 40 minut z drugoligowym zespołem, pozwala mieć nadzieję, że w meczu z Józefovią szczególnie i wszystkich pozostałych w lidze starczy tych sił na 90 minut. Sił i umiejętności przypieczętowanych zwycięskimi bramkami. Tego zawodnikom Wilgi życzę. Teraz sparing ze słabeuszem łódzkiej okręgówki - Andrespolią. Pewnie, tu też wynik nie jest najważniejszy (to tyko sparing), ale wypadałoby wygrać. Najlepiej 5:0 :-)

konio 22.02.2012 20:32
i trochę więcej niż złotówkę i będę dawał dalej,człowiecze zespól Tura gra trzy klasy rozgrywkowe wyżej dodatkowo II liga rusza lada moment a Wilga jest w obecnej chwili po siłówce ,tak podejrzewam ,bo choć trenerem nie jestem to daj Boże zdrowie żeby się wszyscy na piłce znali tak jak ja i mówię to bez fałszywej skromności. Jasne ,można dobierać sobie jak niektóre zespoły Burze Pilawa czy inne Orły i odnosić efektowne zwycięstwa tylko po co ,żeby polepszyć sobie samopoczucie?Wynik sam mówi za siebie ,że chłopaki dostali nieźle w d...ę a po takim wycisku nogi po pół godzinie są jak z waty po prostu siadają, tak jak pisze redaktor pierwszy gol padł w 40 minucie co pokazuje ,że mój nos mnie nie myli.Efekty zobaczymy za miesiąc i wtedy przyjdzie nam oceniać przygotowania a nie teraz czepiać się o przegrany wysoko ale jednak sparing.Pozdrawiam!!!!konio

. 22.02.2012 19:47
0:8 , brawo dla Wilgi , na ten klub nie dałbym ani złotówki za takie wyniki , a na balu mistrzów sportu co niektórzy z gks-u obdarowują się nagrodami tylko za co ? chyba nie za wyniki ....