Przeprowadzka z Al. Legionów na ul. Lelewela 2 (tuż przed wjazdem do Szpitala Powiatowego) nastąpiła pod koniec marca. Pacjenci z niewydolnością nerek, których w naszym powiecie jest 57, mają teraz do dyspozycji dziewięć urządzeń do dializowania oraz dwa tzw. żółte, dla chorych z zakażeniem krwi. Docelowo w stacji ma znaleźć się 15 urządzeń zastępujących nerki. Jeden zabieg oczyszczania szkodliwych produktów przemiany materii trwa ok. pięciu godzin. Pacjent musi się mu poddać trzykrotnie w ciągu tygodnia. W czasie pracy urządzeń do dializy chorzy w Garwolinie będą mieli do dyspozycji telewizory oraz słuchawki. - Zależy nam, aby pacjenci, którzy spędzają na tych fotelach ponad 600 godzin rocznie mieli jak najlepsze warunki i czuli się tu jak najmniej szpitalnie, a jak najbardziej domowo ? podkreślał prezes Łukaszyk.
Zależy nam, aby pacjenci, którzy spędzają na tych fotelach ponad 600 godzin rocznie mieli jak najlepsze warunki i czuli się tu jak najmniej szpitalnie, a jak najbardziej domowo [Marek Łukaszyk]
Kierownikiem Stacji Dializ w Garwolinie jest Piotr Kędzierski. Słowa uznania na ręce nefrologa składali dzisiaj burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz starosta powiatu Marek Chciałowski. List z gratulacjami od poseł Stanisławy Prządki odczytała Halina Ziędalska.
Na piętrze nowego budynku mieści się poradnia nefrologiczna. Warto podkreślić, że pomieszczenie uzdatniania wody dla Stacji Dializ wykorzystuje najnowsze standardy filtracji w Europie.
łk
Napisz komentarz
Komentarze