sobota, 28 września 2024 13:13
Reklama

Walentynkowy Konkurs Recytatorski

Z okazji zbliżających się Walentynek Centrum Sportu i Kultury zaprasza uczniów klas 7 i 8 oraz uczniów szkół średnich do udziału w konkursie recytatorskim. W tym roku patronować mu będzie postać poetki Agnieszki Osieckiej. Tytuł konkursu nawiązuje do koncertu ?Miłosna Osiecka? ? Katarzyny Żak, który odbędzie się 13 lutego w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury. Agnieszka Osiecka to jedna z bardziej popularnych polskich poetek. Była także pisarką, dziennikarką, reżyserem oraz autorką ponad 2 tysięcy piosenek, skeczów i utworów scenicznych. Jej teksty zajmują trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Piosenki Osieckiej znalazły się w repertuarze takich artystów jak: Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Skaldowie, Katarzyna Groniec, a teraz także Katarzyna Żak.

Konkurs recytatorski odbędzie się 5 lutego, w środę, w sali konferencyjnej Domu Kultury. Jego celem jest popularyzacja twórczości poetki. Uczestnicy mają za zadanie wyrecytowanie dowolnego wiersza Osieckiej o tematyce miłosnej oraz dowolnego fragmentu prozy. Tematyka miłosna utworu nie musi dotyczyć miłości między mężczyzną a kobietą. Może odnosić się do relacji między rodzicami a dziećmi, uczuć żywionych względem ojczyzny, Boga, itp. Młodzi recytatorzy będą oceniani przez jury, które weźmie pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny recytacji.

Więcej informacji o konkursie oraz bilety do kupienia na koncert Katarzyny Żak ?Miłosna Osiecka? na www.csik.garwolin.pl

mat.pras.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ewa 26.01.2020 18:12
https://kobiety-kobietom.com/wiersze/ Poezja o miłości.? A te dzieci pełnoletnie aby? A co na to Papież Franciszek? Czy to nie rozbudzi ich instynktów przedwcześnie? Czy to inicjatywa kościelna czy liberalna? Zgoda od Kurii jest? Ochrona Policyjna miejsca wydarzeń zgłoszona? Czy będą na widownię wpuszczane menzcizny wykazujące preferencje do pracy w sukniach? Agnieszka z Osiecka była przedstawicielką nieortodoksyjnej formuły, Li tylko miłości heteroseksualnej. Czy recytujący nieletni, wiersze w szczególności o aspektach do bogów miłości. Bo jakby to były moje dzieci, to wolałbym aby to było ze strony urzędników Pana B. jednak bez wzajemnej i namiętne zażyłości jak w Miętnem. Czyli zdecydowanie nie chętnie. Czy katoliccy mężczyź powinni kochać Boga w świetle stanowiska rzymskich biskupów o niedopuszczalności konsumpcji homoseksualnej miłości? Czy jurysdykcja jury wyklucza wszelkie podejrzane jurne zachowania ponad wszelką wątpliwość, w tym podglądanie młodzieży w kuluarach podczas zmiany odzieży lub garderoby przez wyposzczone celibatem rozpuszczone moralnie, szacunkiem łatwo wiernych wiernych, osoby?

Reklama
Reklama
Reklama