poniedziałek, 30 września 2024 07:16

Wygrali w lidze, wygrali w pucharze

Aż 11 goli padło w meczu 1/16 okręgowego Pucharu Polski. Wilga Garwolin, podobnie jak w lidze, pokonała KS Raszyn, tym razem aż 7:4 (3:3). Dla obu zespołów dzisiejsze spotkanie było pierwsze w tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski. Trener gości do Garwolina przywiózł głównie juniorów. Z kadry na ligowy mecz, z 14 września, ponownie na Sportowej zagrał jeden zawodnik. W pierwszej jedenastce GKS też zmiany. Szanse otrzymali zmiennicy m.in. Zabiegałowski, K. Zalewski, Sobieszek.

Pierwsze 35 minut to absolutna dominacja Wilgi. Efektem dwie strzelone bramki. W 13. minucie wynik meczu otworzył Kacper Zalewski, który trafił z główki po dośrodkowaniu Damiana Papiernika. Po upływie 10 minut było 2:0. W polu karnym faulowany był Robert Kwiatkowski, a jedenastkę wykorzystał Piotr Talar.

Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla GKS będą kwestią czasu, przebudzili się goście. W odstępie 120 sekund dwa błędy w obronie wykorzystali Michał Kędroń i Jakub Pamintasu. Tuż przed przerwą asystę z rzutu rożnego przy bramce Talara zaliczył Kwiatkowski. Oba zespoły do szatni schodziły z trzema golami na koncie. Tuż przed gwizdkiem na przerwę z lewej strony w pole karne dośrodkował Szymon Kołosowski, a wślizg Pawła Pyry okazał się trafieniem samobójczym.

W przerwie w Wildze pojawiło się czterech zawodników z ławki. Wśród nich powracający do treningów Arkadiusz Zalewski. Już dwie minuty po wznowieniu gospodarze wrócili na prowadzenie. Przemysław Sobieszek znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i pewnie wykorzystał okazję. Ten sam zawodnik 25 minut później, w podobnej sytuacji, podwyższył na 5:3. Na kwadrans przed końcem trafienie zaliczył wprowadzony trzy minuty wcześniej Poul Boroski.

W 77. minucie błąd Przemysława Alota i wychodzącego z bramki Axela Gandareli wykorzystał Pamintasu. Na pięć minut przed końcem wynik meczu ustalił, po rajdzie przez połowę boiska, Karol Zawadka.

- Cieszy mnie, że wygraliśmy. Szkoda bramek straconych, które sami sobie niejako strzelamy - skomentował trener Wilgi Damian Milewski. ? Bardzo pozytywnie oceniam występ zmienników. Fakt, że przeciwnik pozwolił nam dzisiaj na dużo, ale chłopaki zagrali dobry mecz. Wybiegali ten mecz. Oni muszą być cały czas ?pod prądem?, bo liga jest długa, a nie można grać 11. ludźmi ? dodał.

Następnym przeciwnikiem Wilgi w PP będzie Huragan Wołomin. Występujący w grupie północnej IV ligi zespół jest trenowany przez Sergiusza Wiechowskiego, byłego szkoleniowca GKS. Mecz 2 października w Wołominie.

Wilga Garwolin ? KS Raszyn 7:4 (3:3)
Bramki: Kacper Zalewski 13` (as. Damian Papiernik), Piotr Talar 24` (rzut karny za faul na Robercie Kwiatkowskim), 44` (as. Robert Kwiatkowski), Przemysław Sobieszek 47`, 72` (as. Dominik Zabiegałowski), Poul Boroski 76` (as. Kacper Kowalski), Karol Zawadka 85` ? Michał Kędroń 38` (as. Jakub Pamintasu), Jakub Pamintasu 39`, samobójcza 45`
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski (46` Kołodziejek), Pyra, Rękawek (46` A. Zalewski), Talar (57` Alot), D. Papiernik, Sitarek (46` Kowalski), Zabiegałowski, K. Zalewski, Paszkowski (46` Karol Zawadka), Sobieszek (73` Boroski).