piątek, 11 października 2024 12:15
Reklama

Ceetrus Polska prezentuje założenia unikatowego Projektu Góraszka

Projekt Góraszka to innowacyjny obiekt typu retailtainment o powierzchni 77 tys. mkw. GLA, który zapewni mieszkańcom południowo-wschodniej aglomeracji warszawskiej możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, rodzinnej rozrywki oraz wygodnych zakupów. Zakończenie budowy zaplanowano na 2022 rok. W ramach inwestycji planowanej przez Ceetrus Polska na działce o powierzchni 28 hektarów w miejscowości Góraszka w aglomeracji warszawskiej powstanie unikatowy, wielofunkcyjny obiekt łączący zróżnicowany tenant-mix z możliwością aktywnego spędzenia wolnego czasu i z rozrywką.

Dobrze skomunikowana lokalizacja dzięki nowoczesnym trasom szybkiego ruchu

Projekt Góraszka będzie dogodnie skomunikowany z Warszawą. Dzięki węzłowi dojazdowemu, włączonemu w projekty modernizacji drogi S17 oraz budowy południowej obwodnicy Warszawy (droga S2), dotarcie do inwestycji będzie szybkie i komfortowe. Według szacunków, w strefie zasięgu projektu Góraszka mieszka blisko 2 mln osób.

? Południowo-wschodnia część aglomeracji warszawskiej to jedyne miejsce, w którym może powstać obiekt łączący funkcje handlowe i rozrywkowe. Mieszkańcy strefy zasięgu od wielu lat oczekują na jego budowę. Ze względu na oryginalny projekt architektoniczny i założenia funkcjonalne będzie on również interesującą propozycją dla mieszkańców całej aglomeracji, w tym również Warszawy ? mówi Andre Decroix, dyrektor ds. rozwoju w Ceetrus Polska.

Potencjał handlowy dzięki unikatowym założeniom funkcjonalnym

W ramach planowanej inwestycji powstanie wielofunkcyjny kompleks o powierzchni 77 tys. mkw. GLA z możliwością rozbudowy w przyszłości. Główny inwestor zaplanował 56 tys. mkw. GLA na działalność handlową, gdzie znajdą się lokale dla około 120 sklepów. Część przeznaczona na rozrywkę i odpoczynek zajmie 21 tys. mkw. GLA, czyli około 27 procent powierzchni. Powstaną w niej ? przestronna i wygodna strefa kulinarna, strefy relaksu, wielosalowe kino, nowoczesny klub fitness i wiele innych przestrzeni, w których klienci będą mogli spędzić wolne chwile. Na terenie kompleksu w Góraszce powstaną również stacja benzynowa i restauracje typu drive-thru. Swoją obecność w inwestycji potwierdzili już strategiczni partnerzy - Leroy Merlin oraz park rozrywki Majaland.

? Projekt Góraszka to inwestycja o dużym potencjale, nie tylko ze względu na położenie, lecz także założenia funkcjonalne. Cieszymy się, że te korzyści dostrzegli pierwsi inwestorzy. Projekt prezentujemy na naszym stoisku podczas tegorocznego Shopping Center Forum & Conference. Zależy nam na tym, żeby poznać opinię potencjalnych najemców na ten temat oraz zainteresować współpracą inwestorów ? dodaje Andre Decroix.

Majaland jest inwestycją planowaną przez holenderskiego inwestora Momentum Capital oraz Plopsa Group, operatora parku rozrywki Majaland Kownaty. Wyjątkowy, rodzinny park rozrywki będzie zaprojektowany w oparciu o świat bajkowej Pszczółki Mai. Będzie to druga po Kownatach w woj. lubuskim lokalizacja Majaland w Polsce.

? Cieszymy się, że wspólnie z grupą Plopsa rozszerzamy naszą działalność w Polsce i będziemy mogli zbudować kolejny rodzinny park rozrywki w Góraszce. W zasięgu tej inwestycji będzie kilka milionów osób. Współpraca z Ceetrus zapewnia doskonałą możliwość połączenia zakupów z rozrywką. To ważny krok w budowie portfela parków rozrywki w Polsce, gdzie tego typu inwestycje są wyczekiwane ? mówi Martijn van Rheenen, założyciel holenderskiego Momentum Capital.

Zakończona faza przygotowawcza

Ceetrus Polska przeprowadził do tej pory liczne prace związane z zapewnieniem odpowiedniej infrastruktury umożliwiającej rozpoczęcie realizacji Projektu Góraszka.

? Wykonane zostały drogi dojazdowe i bezkolizyjne wiadukty. W trakcie realizacji jest budowa podwójnego, niezależnego zasilania w energię elektryczną, doprowadzenie kanalizacji, rozbudowa oczyszczalni ścieków, gazociągu i stacji uzdatniania wody. Koniec budowy dróg S2 i S17 zaplanowano na lata 2020-2021, a Ceetrus Polska zależy na tym, żeby Projekt Góraszka został ukończony w trzecim kwartale 2022 roku ? mówi Tomasz Marczewski odpowiedzialny za projekt Góraszka w Ceetrus Polska.  

Innowacyjna, oryginalna koncepcja architektoniczna

Zgodnie z założeniami, kompleks Góraszka zapewni zakupy i rozrywkę w naturalnym i harmonijnym otoczeniu. W projekcie architektonicznym pojawiają się liczne nawiązania do zielonego otoczenia obiektu i Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz rozwiązania przyjazne środowisku naturalnemu. Są wśród nich m.in. ekologiczne wykorzystanie zasobów wody oraz naturalnych źródeł energii. Klienci będą mogli korzystać z tarasu widokowego z naturalną roślinnością, miejsc wypoczynku blisko natury, łącznika prowadzącego z obiektu do lasu czy ścieżek edukacyjnych wokół obiektu. Projekt inwestycji przygotowuje pracownia architektoniczna SUD Architekt Polska sp. z o.o.

Szczegóły inwestycji znajdują się na stronie internetowej www.projektgoraszka.pl.

mat. pras.


Ceetrus Polska prezentuje założenia unikatowego Projektu Góraszka

Ceetrus Polska prezentuje założenia unikatowego Projektu Góraszka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: Na garwolińskich chodnikach pełno pijanych rowerzystów i nic się z tym nie robiData dodania komentarza: 11.10.2024, 11:16Źródło komentarza: Pijani za kółkiem i na rowerzeAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Czemu „łupi". Napisałem po prostu, że facet ma pecha i tyle.Data dodania komentarza: 11.10.2024, 09:20Źródło komentarza: Groźny wypadek w Żelechowie. Opel uderzył w mostekAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Wilga II - Okęcie 2:2 (2:0) Uzupełnienie: https://rksokecie.pl/seniorzy-liga-okregowa/9-kol-lo-amnis-energia-grupa-iData dodania komentarza: 10.10.2024, 16:04Źródło komentarza: Pewna wygrana Wilgi z Pilicą [wideo]Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Ten kawał blachy nad trybuną to nie jest dach trybuny sportowej. To wygląda jakby ktoś odciął część z prawej i część z lewej strony, a obie części sięgały wcześniej dwóch przeciwległych krańców tworząc dach z prawdziwego zdarzenia nad całą trybuną. Ten budowlany kicz i architektoniczna fuszerka (bubel) jest skandaliczną porażką projektanta i osób, które zaakceptowały ten projekt. Mając wielkie możliwości i szerokie pole do popisu przy generalnym remoncie (przebudowie) obie w/w strony spartoliły sprawę !!! O plecach tej nowej trybuny (choćby z plexi) chroniącej kibiców przed wiatrem i zacinającym (zachodnim najczęściej) deszczem też nie sposób nie wspomnieć. Ciekawe jakby ta trybuna wyglądała na wizualizacji pokazującej dach na całej długości ? Fatalnie wygląda jakby wycięty z całości ten daszek przypominający przystanek PKS-u. Być może za kolejne 80 lat, przy kolejnym remoncie garwolińska trybuna sportowa zyska dach i wygląd nie przynoszący wstydu. No i tyle z mojej strony. p.s. Tu można obejrzeć fajną trybunę: https://www.youtube.com/watch?v=YNo4ADqg3MYData dodania komentarza: 10.10.2024, 15:33Źródło komentarza: Stadion zmodernizowany. Otwarcie 18 października
Reklama
Reklama