poniedziałek, 30 września 2024 07:18

Piotr Grudzień z medalem Mistrzostw Europy

Pochodzący z Zygmuntów (gm. Łaskarzew) Piotr Grudzień został brązowym medalistą Mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Czterokrotny medalista igrzysk olimpijskich po raz pierwszy w karierze stanął na podium czempionatu Starego Kontynentu w turnieju indywidualnym. ME są rozgrywane w szwedzkim Helsingborgu. 28-letni Piotr Grudzień w turnieju indywidualnym zajął drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. W trzech pojedynkach zanotował dwie wygrane 3:0 oraz porażkę 1:3 z reprezentantem gospodarzy Emilem Anderssonem.

W 1/8 finału tenisista pochodzący z Zygmuntów pokonał Aarona MC Kibbina z Wielkiej Brytanii 3:1. W kolejnej fazie zawodnik Startu Zielona Góra wygrał z Węgrem Andrasem Csonka 3:1. W półfinale czterokrotny medalista igrzyska olimpijskich musiał uznać wyższość Viktora Didukha (0:3). Ukrainiec został później mistrzem Europy. Dla Piotra Grudnia brąz ME (mecz o trzecie miejsce nie jest rozgrywany) to życiowy sukces. Nigdy bowiem wcześniej nie stawał na podium tej imprezy w turnieju indywidualnym.

Tenisista do tej pory zdobył dwa krążki czempionatu Starego Kontynentu. Były to złoto i brąz w turnieju drużynowym. Okazja do kolejnego medalu w ?drużynówce? wkrótce. Jutro biało-czerwoni rozpoczynają zmagania od grupowych pojedynków z Wielką Brytania, Norwegią i Rumunią.