piątek, 11 października 2024 16:13
Reklama

W Łaskarzewie tysiąc osób nie płaci za śmieci?

Miasto Łakarzew zarządziło weryfikację danych zawartych w deklaracjach za odpady. Mieszkańcy mają czas do 15 września mają czas, żeby zgłosić się do urzędu z deklaracją lub jej aktualizacją. Później władze miasta będą prowadzić werfikację na własną rękę. Powód? Bilans na koniec 2018 roku to deklaracje złożone na 3912 osób, a zgodnie z ewidencją ludności na terenie Miasta Łaskarzew zameldowanych jest 4861 osób. Urząd Miasta Łaskarzewa poinformował, że przystępuje do weryfikacji danych zawartych w deklaracjach śmieciowych, dotyczących liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomości na terenie miasta. Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości jest zobowiązany złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na nieruchomości odpadów komunalnych. W przypadku zmiany danych, takich jak liczba osób zamieszkujących na terenie nieruchomości, właściciel jest zobowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

 

- Po wstępnej i wyrywkowej weryfikacji złożonych dotychczas deklaracji pragniemy poinformować, iż błędy w nich zawarte dotyczą głównie zaniżonej ilości osób zamieszkujących na danej nieruchomości. Ujawniono także nieruchomości, dla których mieszkańcy nie złożyli deklaracji w ogóle. Tym samym informujemy, iż do dnia 15 września 2019 r. oczekujemy na mieszkańców naszego miasta, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji oraz na mieszkańców, którzy nie zawarli w złożonych dotychczas przez siebie deklaracjach pełnej informacji o liczbie osób zamieszkujących nieruchomość - poinformowano na stronie internetowej Łaskarzewa.

Od dnia 16 września 2019 r. rozpocznie się weryfikacja złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w oparciu o dane zgromadzone w ewidencji ludności, jak również drogą przeprowadzonego wywiadu środowiskowego oraz danych pozyskanych od innych jednostek. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do danych zawartych w deklaracji Urząd Miasta Łaskarzew wezwie do udzielenia wyjaśnień oraz do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazującej stan faktyczny zgodny z rzeczywistością.

- Apelujemy do mieszkańców, aby sami zgłaszali się do Urzędu Miasta Łaskarzew w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Niewypełnienie tego obowiązku prowadzi do wydania decyzji administracyjnej w tej sprawie ze skutkiem powstania zaległości i odsetek - informuje urząd.

Deklaracje można złożyć w Urzędzie Miasta Łaskarzew, wysłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej (wymaga posiadania podpisu elektronicznego).

miastolaskarzew.pl/oprac. jd


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
MaxSegregatus 30.08.2019 14:03
Warto zapoznać się jak to jest w innych krajach ? dlaczego tam nie ma takich patologii? W krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty obywatelskie za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. JEST TO TAK ZWANY SYSTEM NATURALNEGO MONOPOLU GMINNEGO OKREŚLANY JAKO "IN HOUSE". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: ?fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach ?starej Unii? w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje?? Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to że wpuszczenie czynnika chciwości do usług komunalnych w odpadach generuje nieustający wzrost comiesięcznych opłat polskich rodzin ? nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców?

łaskażewia 29.08.2019 11:12
i co stego rze nie płacom ja jeste z łaskarzewia i nie płace i niebede płacił frajerstfo niech za mie płaci

jarek 29.08.2019 08:34
Jak to nie płacą? Na tacę się daje na cmentarnej kontenery stoją ? I tam się składa

Reklama
KOMENTUJECIE
Autor komentarza: KasiaTreść komentarza: Na garwolińskich chodnikach pełno pijanych rowerzystów i nic się z tym nie robiData dodania komentarza: 11.10.2024, 11:16Źródło komentarza: Pijani za kółkiem i na rowerzeAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Czemu „łupi". Napisałem po prostu, że facet ma pecha i tyle.Data dodania komentarza: 11.10.2024, 09:20Źródło komentarza: Groźny wypadek w Żelechowie. Opel uderzył w mostekAutor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Wilga II - Okęcie 2:2 (2:0) Uzupełnienie: https://rksokecie.pl/seniorzy-liga-okregowa/9-kol-lo-amnis-energia-grupa-iData dodania komentarza: 10.10.2024, 16:04Źródło komentarza: Pewna wygrana Wilgi z Pilicą [wideo]Autor komentarza: Wojtek63Treść komentarza: Ten kawał blachy nad trybuną to nie jest dach trybuny sportowej. To wygląda jakby ktoś odciął część z prawej i część z lewej strony, a obie części sięgały wcześniej dwóch przeciwległych krańców tworząc dach z prawdziwego zdarzenia nad całą trybuną. Ten budowlany kicz i architektoniczna fuszerka (bubel) jest skandaliczną porażką projektanta i osób, które zaakceptowały ten projekt. Mając wielkie możliwości i szerokie pole do popisu przy generalnym remoncie (przebudowie) obie w/w strony spartoliły sprawę !!! O plecach tej nowej trybuny (choćby z plexi) chroniącej kibiców przed wiatrem i zacinającym (zachodnim najczęściej) deszczem też nie sposób nie wspomnieć. Ciekawe jakby ta trybuna wyglądała na wizualizacji pokazującej dach na całej długości ? Fatalnie wygląda jakby wycięty z całości ten daszek przypominający przystanek PKS-u. Być może za kolejne 80 lat, przy kolejnym remoncie garwolińska trybuna sportowa zyska dach i wygląd nie przynoszący wstydu. No i tyle z mojej strony. p.s. Tu można obejrzeć fajną trybunę: https://www.youtube.com/watch?v=YNo4ADqg3MYData dodania komentarza: 10.10.2024, 15:33Źródło komentarza: Stadion zmodernizowany. Otwarcie 18 października
Reklama
Reklama