poniedziałek, 25 listopada 2024 09:26
Reklama

Teatralny projekt dla dzieci w Miętnem ? trwają zapisy

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem ogłasza uzupełniający nabór do grupy teatralnej dzieci i młodzieży. Opiekunką artystyczną grupy w tegorocznej edycji Mazowieckiego Funduszu Teatralnego ?Mój Teatr? będzie aktorka Teatru Narodowego Magdalena Warzecha. Udział w projekcie jest bezpłatny. - W ubiegłym roku Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem wzięło udział w pierwszej edycji projektu Mazowiecki Fundusz Teatralny ?Mój Teatr? - programu MIK wspierającego edukacyjno-artystyczne działania teatralne. Mazowiecki Instytut Kultury również w tym roku zakwalifikował nas do kolejnej edycji  ? informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak. W 2018 roku nad grupą teatralną opiekę artystyczną sprawowała Emilia Krakowska. W ramach tej współpracy artystycznej dzieci przygotowały spektakl pt. ?Stół rodzinny?, który był wystawiony 7 grudnia na scenie ?Mała Warszawa? oraz 27 stycznia w Miętnem.

W tym roku do dworku w Miętnem przyjeżdżać będzie aktorka Teatru Narodowego w Warszawie Magdalena Warzecha. Jest ona znana nie tylko z takich seriali jak np.  "Złotopolscy", "Na dobre i na złe" czy ?Ojciec Mateusz?. Grała w filmach m.in. u Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Hoffmana i Izabeli Cywińskiej. Obecnie w kinach emitowany jest z jej udziałem film ?Zabawa, zabawa? Kingi Dębskiej ? autorki ?Moich córek krów?.

Dla uczestników grupy teatralnej ?Scena Dworek? przewidziane są cotygodniowe warsztaty teatralne, wycieczka do teatru w Warszawie, spotkania ze znanymi aktorami oraz z innymi amatorskimi grupami teatralnymi. Nauka połączona jest z zabawą. Efektem podsumowującym projekt będzie spektakl finałowy, który będzie zaprezentowany podczas przeglądu na scenie teatralnej w Warszawie.

- Harmonogram działań będziemy ustalać na bieżąco z grupą teatralną, tak aby dostosować się do ich możliwości (zajęcia w szkole, czas dojazdu itp.) ? informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.  ? Utrzymujemy skład ubiegłorocznej grupy, ale chcemy dać szansę większej ilości osób, dlatego ogłaszamy uzupełniający nabór ? dodaje.

Instruktorem teatralnym i opiekunem projektu jest profesor Jerzy Rusak - nauczyciel z 40-letnim doświadczeniem pedagogicznym. Prowadził i przygotowywał różne formy inscenizacji, przedstawień, wystaw w szkole i instytucjach kultury. Przygotowuje uczniów do konkursów literackich i recytatorskich. Prowadzi lekcje muzealne.

- Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Projekt skierowany jest dla dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży. Podczas zajęć rozwijamy warsztat aktorski wielokierunkowo. Tworzymy, gramy a przede wszystkim wspólnie działamy, bo teatr to praca zespołowa.  Uczestnicy na zajęciach zdobywają wiedzę z zakresu właściwej modulacji i siły głosu, dykcji, elementarnych zadań aktorskich  - budowania emocji, tworzenia postaci oraz otrzymują  podstawy do współtworzenia autorskiego scenariusza. Poprzez zajęcia chcemy także pomóc dzieciom i młodzieży we wzmacnianiu pozytywnego obrazu samego siebie, współpracy w grupie i odpowiedzialności za efekt końcowy ? informują organizatorzy.

Dodatkowe informacje udzielone zostaną Państwu telefonicznie tel. 504 075 886 w godzinach pracy instytucji lub mailowo [email protected] .

Zgłoszenia do 1 marca 2019

Przy zgłoszeniu trzeba zapoznać się z zapisami karty uczestnictwa/zgłoszeniem. Ponieważ projekt skierowany się do osób niepełnoletnich, konieczna jest zgoda rodziców.

Kartę/zgłoszenie (podpisany skan pierwszej strony) należy odesłać poprzez e-mail na adres [email protected] lub przesłać listownie / dostarczyć na adres Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, ul. Główna 55, 08-400 Garwolin.

Spotkanie organizacyjne z zakwalifikowanymi dziećmi i ich rodzicami odbędzie się we wtorek 5 marca 2019 o godz.  18.00 w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem

Program Mazowieckiego Funduszu Teatralnego ?Mój Teatr? ma za zadanie wspieranie codziennej pracy teatralno-edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą, pobudzenie ich wyobraźni i myślenia, inspirowanie, rozwój,  aktywizację nowych osób zainteresowanych tym działaniem, ożywienie wokół teatru społeczności lokalnych, wspieranie także już istniejących działań teatralnych, w które włączają się lokalne organizacje i grupy nieformalne.

mat.pras.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
NAJNOWSZE WIDEO
Reklama