Dziewczynki zostały również nagrodzone poza konkursem ? wystąpiły podczas wieczornego koncertu "Piosenki niepodległe" u boku artystów z Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro. Uczestnicy festiwalu wzięli też udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez solistów Beatę Kraskę i Dawida Biwo, których później można było zobaczyć i usłyszeć na wieczornym koncercie.
Po przesłuchaniach festiwalowych na scenie sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury zagościł doktor Michał Kalbarczyk. Poprowadził on wykład ?Garwolin i powiat garwoliński w 1918 roku?. Osoby głodne wiedzy na temat historii powiatu wzięły udział w wernisażu wystawy fotografii ?Garwolin w latach odzyskania Niepodległości?, Wystawę przygotowano ze zbiorów zdjęć portalu Garwolin.org. Można ją oglądać w holu Domu Kultury aż do listopada.
Festiwal "Jesteśmy wolni" został zwieńczony koncertem "Piosenki niepodległe", wykonanym przez artystów z Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro. Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej usłyszała utwory takie jak "Ta ostatnia niedziela", "Mury", "Warszawo ma", "Tango milonga" czy "Jedzie, jedzie na Kasztance".
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.
mat.pras.
Napisz komentarz
Komentarze