niedziela, 13 października 2024 22:20
Reklama

Kandydaci ?Wspólnie dla powiatu? do rady powiatu

25 września w Garwolinie odbyła się konferencja prasowa prezentująca program wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców - Wspólnie dla powiatu pod nazwą ?Wspólnie dla powiatu? na lata 2018  - 2022 oraz kandydatów do rady powiatu. Podczas konferencji prasowej kandydatka na urząd Burmistrza Garwolina Urszula Zadrożna zaprezentowała temat konferencji oraz dokonała krótkiego wstępu na temat zarejestrowanych komitetów wyborczych do rady powiatu. - Jak Państwo wiecie w powiecie są tylko trzy komitety zarejestrowały kandydatów na radnych w wyborach do rady powiatu ? powiedziała Urszula Zadrożna. Są to dwie partie polityczne PiS i PSL oraz my jako alternatywa dla tych, którzy nie chcą głosować na partie polityczne, czyli Komitet Wyborczy Wyborców ?Wspólnie dla powiatu?, który jednocześnie jest wsparciem dla kandydata na burmistrza Garwolina ? podkreśliła.

Jerzy Makulec, lider listy z okręgu nr 1, dokonał prezentacji kandydatów na radnych do powiatu we wszystkich okręgach wyborczych. Po tej prezentacji ogólne założenia do programu wyborczego do powiatu na lata 2018 - 2023 zaprezentował Norbert Wilbik.

W dalszej części konferencji prezentacji najważniejszych punktów programu wyborczego dokonali inny kandydaci. Iwona Cabaj-Wiater przedstawiła założenia do programu wyborczego odnośnie służby zdrowia. Halina Poszytek zaprezentowała założenia do programu wyborczego odnośnie oświaty. Piotr Osmólski przedstawił założenia do programu wyborczego odnośnie rozwoju infrastruktury drogowej.

- Wierzę, że nasz program znajdzie aprobatę wśród mieszkańców naszego powiatu i że wyborcy uznają wspomniane kwestie za ważne i obdarzą nas 21 października swoim zaufaniem ? mówiła Urszula Zadrożna.

Program wyborczy dla powiatu ?Wspólnie dla powiatu?:

1.       Priorytetem naszym będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych poprzez modernizację nawierzchni, budowę chodników, ścieżek rowerowych i mostów.

2.       Podejmiemy  działania  usprawniające zbiorowy transport publiczny dla mieszkańców powiatu oraz konieczność dostosowania do transportu kolejowego.

3.       Rozpoczniemy starania wokół koncepcji budowy linii kolejowej z nowym przystankiem Garwolin Miasto i utworzenie węzła przesiadkowego.

4.       Będziemy wspierać działania na rzecz budowy przeprawy łączącej powiat garwoliński z powiatem kozienickim.

5.       Zamierzamy inicjować rozszerzenie ofert edukacyjnych w szkołach branżowych i technikach, dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy.

6.       Zajmiemy się poprawą warunków pobytu i nauki dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

7.       Inicjowanie działań na rzecz utworzenia zakładu pracy chronionej.

8.       Będziemy dążyć do zwiększenia dostępności mieszkańców powiatu do specjalistycznych usług medycznych oraz zdrowotnych programów profilaktycznych.

9.       Powołamy Powiatową Radę Seniorów i będziemy współdziałać we wdrożeniu programu dla osób starszych, np. oddział dla przewlekle chorych, domy dziennego pobytu.

10.   Zamierzamy zaktywizować działania Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w tym utworzenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Garwolińskiej oraz Muzeum Ziemi Garwolińskiej.

11.   Zadbamy o szerokie wsparcie związków i organizacji rolniczych.

12.   Rozszerzymy współpracę ze służbami i organizacjami pozarządowymi, wspierając je w realizacji zadań statutowych.

 

KANDYDACI NA RADNYCH DO POWIATU:

OKRĘG WYBORCZY NR 1 - MIASTO GARWOLIN

1.       Jerzy Makulec

2.       Halina Poszytek

3.       Iwona Cabaj-Wiater

4.       Danuta Antola-Baran

5.       Mateusz Duchna

6.       Norbert Wilbik

OKRĘG WYBORCZY NR 2 - GMINA GARWOLIN, GMINA GÓRZNO, MIASTO I GMINA PILAWA

1.       Stefan Gora

2.       Janusz Wyglądała

3.       Iwona Galas

4.       Teresa Afrykańska

5.       Mariusz Szostak

6.       Agata Niksa

7.       Joanna Mucha

8.       Maria Mikulska

9.       Adam Pieniążek

 

OKRĘG WYBORCZY NR 3 - GMINA BOROWIE, GMINA MIASTKÓW KOŚCIELNY, GMINA PARYSÓW

1.       Teresa Zofia Bąk

2.       Monika Serzysko

3.       Tadeusz Robakowski

4.       Paweł Kowalski

5.       Agnieszka Zadrożna

OKRĘG WYBORCZY NR 4 - GMINA ŁASKARZEW, GMINA WILGA

1.       Agnieszka Komorowska

2.       Tadeusz Gendek

3.       Maria Kowalczyk

4.       Rafał Józwicki

5.       Agnieszka Czeplińska

OKRĘG WYBORCZY NR 5 - GMINA MACIEJOWICE, GMINA SOBOLEW

1.       Ryszard Brodziak

2.       Elżbieta Kołodziejek-Ziędalska

3.       Grzegorz Łapacz

4.       Anna Miller

5.       Andrzej Ostanek

OKRĘG WYBORCZY NR 6 - GMINA TROJANÓW I MIASTA I GMINY ŻELECHÓW

1.       Piotr Osmólski

2.       Teresa Kamola-Pszkit

3.       Anna Żaczek

4.       Stanisław Prządka

5.       Nina Braun

 

Materiał płatny

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wojtek63 02.10.2018 12:23
Pomijając obecne w sposób idiotyczny upolitycznione plany i obietnice chciałbym przedstawić temat ,,Dlaczego linia kolejowa jest 5 km od Garwolina ?''. Niestety sam nie jestem badaczem i historykiem, dlatego pozwalam sobie na wybrany cytat z opracowania Pana Siudalskiego z Rębkowa. Oto on: ,,Podczas budowy linii kolejowej nadwiślańskiej, którą dziś traktujemy jako Warszawa - Lublin, oddanej do użytku w sierpniu 1877 roku - tory kolejowe odcieły część pól od wsi Rębków a także cześć wsi, zwanej Kolonia Rębków. Jak głosi legenda tory miały przechodzić przez skraj Garwolina lecz nasyp i kolej przecięłyby pastwiska garwolskie i zebrano w mieście na łapówkę dla inżyniera aby wytyczyć kolej daleko od miasta. Prawdopodobnie inżynier dostał także łapówkę od Hordliczki aby kolej przechodziła obok jego dóbr czyli bliżej Huty Garwolińskiej. Skutkiem tych dwóch łapówek stacja kolejowa Garwolin jest w odległości 5 km od miasta! Czy to jest legenda czy prawda? Trudno powiedzieć ponieważ w tamtych czasach, w zaborze rosyjskim, było regułą prowadzenie linii kolejowych w pewnej odległości od miast a więc nie tylko Garwolin miał do drogi żelaznej daleko'' A całe opracowania jest tu: http://rebkow.siudalski.pl/files/stacja_garwolin.html Ile w tym prawdy, a ile plotki ? Zazwyczaj jest 50 na 50. Faktem jest, że Garwolin nie ma własnej stacji kolejowej i długo jej mieć nie będzie. O ile w ogóle będzie taka stacja. Ja w to wątpię..

Wojtek63 30.09.2018 16:20
Dostałem minusa. Już się poprawiam. Projekt przystanku Garwolin Miasto to wspaniały pomysł.W końcu Garwolin miałby swój właściwy dworzec PKP. Myślę, że na 150- tą rocznicę otwarcia linii kolejowej Warszawa- Lublin ( 1877) wsiądziemy do pociągu relacji Lublin- Garwolin Miasto- Warszawa Zachodnia. Nie ważne gdzie będzie przystanek Garwolin Miasto. Mogą to być ,,stare pekaesy'', może to być teren dworca PKS, albo gdzieś na Budzeniu. Ważne jest to, że partia, która zadeklarowała taki cel, zrealizuje go w imię zwykłej politycznej przyzwoitości. W to wierzę i dlatego zagłosuję właśnie na tę partię. Swój głos oddam w momencie wchodzenia do... pociągu na stacji Garwolin Miasto

Agnieszka 29.09.2018 23:14
Hmm...a to ciekawe..o konferencji dowiedziałam się z we. tekstu i tyle wiem w temacie co przeczytałam. Ale Pan/Pani zapewne był (a) na konferencji skoro wie że nie było żadnego dziennikarza. Więc dlaczego Pan(i) nie zapytał o to czy "olali?" podczas jej trwania, przecież po to jest konferencja żeby pytać!!! Odwagi zbrakło?? Wtedy by Pan(i) się dowiedział czy olali? Tylko najpierw trzeba bylo zapytać czy zostali zaproszeni wogole?? Złośliwość to już choroba społeczna!

Wojtek63 29.09.2018 17:34
,,Rozpoczniemy starania wokół koncepcji budowy linii kolejowej z nowym przystankiem Garwolin Miasto i utworzenie węzła przesiadkowego'' Pomyślałem w pierwszej chwili , że za imbecyli macie ewentualnych swoich wyborców. Jednak się myliłem. Ten punkt programu wyborczego to typowy przykład waszego totalnego idiotyzmu. Idiotyzmu tych, którzy obiecują, że z gó...na bat ukręcą''. Tylko po to, żeby pupcię na ciepłym stołku usadzić . Przecież to jest tylko koncepcja. A kiedy realizacja ? W roku 3010 ? aah3y

zb. 27.09.2018 21:24
Jaka to konferencja prasowa jak nie było żadnego dziennikarza. Olali?

Reklama
Reklama
Reklama