niedziela, 13 października 2024 18:23

Biegowa niedziela w Pilawie po raz trzeci [wideo]

Ponad 220 zawodników stanęło na starcie dwóch biegów, które odbyły się dzisiaj w Pilawie. Trasy II Przemilaka 5-Milowego oraz III Pilawskiego Półmaratonu Trialowego zostały wytyczone przez okoliczne lasy. Uczestnikom zagwarantowano kilka podbiegów, które urozmaiciły trasę biegów. W Pilawie wystartowało ponad 200 zawodników.

Po godzinie 11 z placu targowego w Pilawie ruszyli uczestnicy III Półmaratonu Trailowego. Pół godziny  później spod Dworku w Łucznicy wystartował II Przemilak 5-Milowy.

Najszybciej trasę ok. 8 kilometrów przebiegł Kamil Mateńka (32:23) z Ryk (Pacman Running Team). Drugi był Piotr Sadowski z Łaskarzewa (32:24), a trzeci Dominik Baran z Unin-Kolonii (32:25). Wśród kobiet najszybsza była, podobnie jak rok temu, Joanna Saganek (Stopka Pilawa) z czasem 39:05, która wyprzedziła Annę Bogusz (Stopka Pilawa) – 41:11 oraz Emilię Mazek (Stopka Pilawa) – 41:25. Na mecie zameldowały się 104 osoby.

Najszybciej wymagającą trasę ponad 21 km pokonał Mariusz Gac (Stopka Pilawa) -  01:31:39. Drugi był Krzysztof Pyza (Victus Rębków) z czasem 01:31:58, a trzeci Łukasz Zalewski (Stopka Pilawa) – 01:35:07. Najlepszą kobietą została Beata Czajka z Woli Rębkowskiej (01:46:17). Druga była Małgorzata Książek ze Starogrodu (01:51:36), a trzecia Karolina Kamaszewska z Garwolina (02:00:56). Do mety dobiegło 97 zawodników.

Tradycyjnie organizator – Stopka Pilawa – zagwarantował zawodnikom ciepłą strawę, a w tym roku nawet saunę.