reklama

Ćwiczenia z podawania wody

Opublikowano: 20 maj 2024, 12:48 Kategoria Aktualności
straż pożarnaospgmina łaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Na terenie zakładu usługowo-handlowego w gminie Łaskarzew odbyły się manewry miejsko-gminne które miały na celu dokonać sprawdzenia możliwości w podawaniu wodny na daleką odległość oraz gaszenie pożaru przy użyciu sprzętu posiadanego przez jednostki z terenu miasta i gminy Łaskarzew.

Głównym zadaniem jednostek było utworzenie punktu czerpania wodny na rzece Promnik z pompy pływającej Maximus M 6/2 o wydajności 1200l/min., motopompy szlamowej PH2400 o wydajności 2400l/min. oraz basenu o pojemności 13m³, następnie  podawaniu wodny przy użyciu pompy wysokiej wydajności Victor Pumps S150 o wydajności 4500l/min. magistralą o długości 250 m do dwóch kolejnych zbiorników o pojemności 2,5tys litrów każdy.

 Cel realizacji założeń zastał wykonany i spełniony w stopniu bardzo dobrym. Podczas manewrów obecni byli: st. Kpt Sebastianowi Świąder, Marek Ziędalski Wójt Gminy Łaskarzew, Armin Tomala Burmistrz Miasta Łaskarzew. Jakub Sadkowski przygotował ćwiczenia.

reklama


W manewrach uczestniczyli strażacy: OSP Wola Łaskarzewska, OSP KSRG Łaskarzew x2, OSP Melanów  x2, OSP i MDP Izdebno x2, OSP Stary Pilczyn, OSP Dąbrowa, OSP Wola Rowska, OSP MDP w Grabinie, OSP i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Uścieniec-Krzywda.

Gmina Łaskarzew


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama