reklama

Najmłodszy radny w powiecie: Chcę rozwijać Łaskarzew

Opublikowano: 24 kwiecień 2024, 11:04 Kategoria Aktualności
wyborymateusz pawelecłaskarzew
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Z 25-letnim Mateuszem Pawelcem, nowym radnym miasta Łaskarzew, najmłodszym radnym w powiecie garwolińskim kadencji 2024-2029, rozmawia Łukasz Korycki.

 

Skąd twoja decyzja o kandydowaniu w wyborach samorządowych?

reklama


W sierpniu ubiegłego roku, jeszcze jako piłkarz Promnika Łaskarzew, wspomniałem prezesowi klubu Sebastianowi Kornackiemu, że mógłbym spróbować zostać radnym. W listopadzie otrzymałem telefon od Armina Tomali, który tworzył listę kandydatów do swojego komitetu. Długo się nie zastanawiałem. Znałem Armina jeszcze z czasów, kiedy był nauczycielem w mojej szkole podstawowej. Nie miałem wątpliwości z tą decyzją.

Hasło „samorząd” to będzie dla Ciebie zupełnie nowy temat?

Nieraz zdarzyło mi się obejrzeć obrady sesji rady miasta, gdzie podpatrywałem jak wyglądają przebieg sesji, głosowania czy procedury. Stwierdziłem, że będzie to coś nowego w moim życiu. Mieszkańcy Łaskarzewa mogli mnie kojarzyć z działalności sportowej, teraz chcę zrobić coś więcej.

Jakie stawiasz sobie cele jako radny Łaskarzewa?

Przede wszystkim to rozwój naszego miasta. Łaskarzew blado wypada na tle innych miejscowości w naszym powiecie. Mam wrażenie, że to niewykorzystany potencjał. Mam nadzieję, że z nową radą miasta i burmistrzem uda nam się rozwinąć miasto.  

Czy uważasz, że twój młody wiek to wada czy zaleta w pracy samorządowej?

Tendencja stawiania na młodzież jest zauważalna w wielu jednostkach samorządu terytorialnego. Może to przynieść wiele pozytywów. My młodzi mamy inne spojrzenie na świat niż doświadczone osoby.

Nowym burmistrzem Łaskarzewa Armin Tomala. W takim układzie łatwiej będzie wdrażać założone cele?

Zdecydowanie łatwiej będzie się pracować na rzecz miasta. Z burmistrzem Arminem Tomalą szliśmy do wyborów z takim samym programem opartym o siedem filarów rozwoju naszego miasta. To m.in. sport, kultura, służba zdrowia czy infrastruktura.

Tak jak wspomniałeś wywodzisz się ze środowiska sportowego. Co w tym zakresie jest do zrobienia w Łaskarzewie?

Poza piłką nożna w mieście nie dzieje się za wiele. Super inicjatywami są nauka gry w tenisa ziemnego oraz pływania organizowane przez Stowarzyszenie CIA. Prężnie działa taekwondo. W ostatnim czasie do Łaskarzewa, dzięki zaangażowaniu Mateusza Winka, udało się przyciągnąć kolejny Puchar Mazowsza w kolarstwie górskim. Takie inicjatywy warto wspierać. Jest potencjał do dalszego rozwoju, tym bardziej, że buduje się hala sportowa.

Czym zajmujesz się na co dzień?

Jestem elektroradiologiem w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie. Pracuję w pracowniach RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Od pewnego czasu pracuję także w pracowni Multimed w Garwolinie.

Czego życzyć ci na progu twojej przygody z samorządem?

Aby zapał do pracy trwał przez całe pięć lat.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama