reklama

Policjant z Garwolina trzeci na Mazowszu

Opublikowano: 12 kwiecień 2024, 16:55 Kategoria Aktualności
garwolinpolicja
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Sierż. Piotr Popławski z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz mł.asp. Agata Sławińska z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale „Policjant Ruchu Drogowego”, który w czerwcu odbędzie się w garnizonie wielkopolskim Policji. Trzecie miejsce zajął sierż. szt. Krzysztof Majewski z KPP w Garwolinie.

Od środy (10.04) trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych.

Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach.

reklama


W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa mundurowi zmierzyli się w strzelaniu z broni służbowej, a następnie pokaz swoich umiejętności zaprezentowali podczas kierowania ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań. W kolejnym etapie eliminacji w teście musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze. Następnego dnia zawodnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dzisiaj (12.04) w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Najlepszym gratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Paweł Herbuś oraz wice przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów asp. szt. Tomasz Stopa, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski, członek Zarządu Automobilklubu Radomskiego Artur Dziwirk oraz przedstawicielka Automobilklubu Radomskiego Agnieszka Domagała.

Pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie – sierż. Piotr Popławski, drugie zajęła mł.asp. Agata Sławińska, reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Grójcu. Trzecie miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie – sierż. szt. Krzysztof Majewski. Teraz dwoje  najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim.

KPP Garwolin


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama