reklama

Policyjny dron latał nad centrum

Opublikowano: 07 luty 2024, 15:51 Kategoria Aktualności
policjadron
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Policjanci garwolińskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona. Dzisiaj policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w Garwolinie, obserwując zachowania kierowców i pieszych także z nieba.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadzili dzisiaj wspólne działania na terenie Garwolina . Wykorzystali przy tym policyjny bezzałogowy statek powietrzny. Dron to profesjonalne i nowoczesne urządzenie, wyposażone w precyzyjną kamerę. Rejestruje wykroczenia w miejscach, gdzie może dochodzić do szczególnie niebezpiecznych sytuacji.  

Szczególnym nadzorem zostały objęte przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami, m.in. na ulicach Staszica  i Aleja Legionów. Podczas działań zwrócono szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ujawnili kilka wykroczeń w tym zakresie, m.in. wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych.

reklama


Policjanci przypominają, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Kierowcę w samochodzie chroni karoseria, chronią go pasy bepieczeństwa i poduszki powietrzne, pieszego nie chroni nic. Pieszy w zetknięciu z rozpędzonym pojazdem jest bez szans. Większość potrąceń kończy się jego śmiercią lub ciężkimi obrażeniami ciała. Głównymi przyczynami zdarzeń z udziałem pieszego jest nieustąpienie mu pierwszeństwa przez kierującego pojazdem. Pamiętajmy! Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia jest obowiązany: zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo znajdującego się tam pieszego, czy to dopiero wchodzącego na przejście. 

KPP Garwolin

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama