- Zdobyliśmy doświadczenie przy pracy z młodymi uzdolnionymi ludźmi, przy realizacji musicalu Metro. Wykształciliśmy ich. Ukształtowała się przy tym kadra wspaniałych artystów pedagogów. Trzeba było to wykorzystać. I tak powstał pomysł utworzenia Studia Artystycznego Metro ? mówi Janusz Józefowicz, twórca Studia Artystycznego Metra i Letnich Warsztatów Artystycznych.
Program kształcenia nie zmienia się od lat. Są to zajęcia z tańca, aktorskie, wokalne i akrobatyki.
- Co roku przyjeżdżam, żeby zobaczyć, co się dzieje na warsztatach. Podobnie jak obecny od lat Janusz Józefowicz. Każdego roku pojawia się gdzieś na horyzoncie jakaś iskierka, jakaś indywidualność w wieku lat ośmiu, dziesięciu czy dwunastu i dlatego warto tu zaglądać. Skądś te talenty trzeba wydłubywać. Każda taka wizyta, zarówno moja jak i Janusza Józefowicza ma taką cichą intencję. A nóż w tym gronie znajdziemy Kasię Groniec, Edytę Górniak, Roberta Janowskiego czy kogokolwiek z tego powszechnie znanego towarzystwa ? przyznaje Janusz Stokłosa.
W dwóch tegorocznych turnusach warsztatów weźmie udział blisko 200 uczestników z kraju i za granicy. Będą to już 25. warsztaty. Pierwsze odbyły się w 1994 roku w Ojcówku. Następne to: Popowo 1995, Ojcówek 1996, Popowo/Ojcówek 1997, Rawa Mazowiecka 1998, Ciechanów 1999-2000, Rawa Mazowiecka 2001-2003 i Miętne 2004-2018.
Szefową warsztatów w Miętnem jest Danusia Fidusiewicz. Kadrę stanowią doświadczeni artyści pedagodzy od lat związani z warszawskimi teatrami, głównie ze sceną Teatru Studio Buffo w Warszawie. To absolwenci akademii teatralnych, szkół baletowych, studiów piosenki i jazzu oraz akademii wychowania fizycznego. W tym roku zajęcia wokalne poprowadzą: Maria Seibert i Mariola Napieralska, taniec i hip hop: Beata Urbańska, Iwona Runowska, Dorota Dmochowska, Daria Jakubik i Piotr Tolak. Podstawy aktorstwa będą przekazywać i nauczać: Adam Fidusiewicz i Marcin Chochlew. Akrobatykę poprowadzą wielokrotne mistrzynie i reprezentantki Polski w gimnastyce sportowej i akrobatycznej Barbara Grzęda i Beata ?Wisienka? Gonciarz i Danusia Fidusiewicz. Zajęcia z dykcji i praca nad słowem prowadzić będzie Katarzyna Nowatkiewicz. Oprócz asystowaniu w zajęciach wokalnych Aleksandra Granecka sprawuje opiekę nad najmłodszymi uczestnikami warsztatów i prowadzi zajęcia rekreacyjna ? zabawowe oraz podstaw języka francuskiego i piosenek w tym języku.
Dokumentację filmową wykona Jakub Józefowicz zaś przygotowanie, organizacja i realizacja warsztatów Sabina Tyburek i Wojciech Andrasz.
Podsumowaniem warsztatów będą otwarte dla publiczności jubileuszowe pokazy artystyczne w wykonaniu wszystkich uczestników, które odbędą się w piątek 6 lipca (pierwszy turnus) i w czwartek 19 lipca (drugi turnus) o godzinie 19.30 w sali Centrum Sportu i Rekreacji w Garwolinie.
Patronat medialny nad warsztatami: Telewizja Polska Program 3 Warszawa, portal WirtualnyGarwolin.pl.
mat. pras.
Napisz komentarz
Komentarze