wtorek, 1 października 2024 09:14

Przełamanie Sparty w meczu z Wilgą [wideo]

Serię pięciu porażek przerwali piłkarze Sparty Jazgarzew. Na nieszczęście Wilgi, stało się to w spotkaniu przy Sportowej w Garwolinie. GKS uległ rywalom 1:3 (1:1). Wilga do dzisiejszego spotkania przystępowała bez pauzujących za kartki Kamila Zawadki i Roberta Kwiatkowskiego. Dla Sparty mecz w Garwolinie był okazją do przerwania serii pięciu kolejnych porażek. Goście ze zwycięstwa po raz ostatni cieszyli się 30 marca.

Już pierwsza akcja ofensywna przyjezdnych zakończyła się golem. Rzut wolny z bocznego sektora boiska bił Konrad Wojtkielewicz. Wszyscy spodziewali się dośrodkowania, a tymczasem uderzenie było strzałem, które od słupka trafiło do siatki zaskoczonego Daniela Fica. W kolejnych minutach Wilga chciała szybko wyrównać. Niecelne strzały zaliczyli Paweł Pyra z dystansu i Sebastian Papiernik z woleja.

W 28. minucie powinno być 0:2. Maksymilian Vogtman znalazł się sam na sam z bramkarzem Wilgi. Po walce ?w parterze? obronną ręką z akcji wyszedł Fic. Na sześć minut przed końcem starania GKS przyniosły efekt. Damian Papiernik wyrzucił piłkę z autu w pole karne. Tam do futbolówki skoczyło dwóch obrońców Sparty. Nieporozumienie gości zakończyło się asystą przy trafieniu Marka Górskiego. Napastnik przejął bezpańską piłkę, obrócił się z defensorem na plecach i zdobył ładnego gola. To pierwsze trafienie ?Górala? w barwach Wilgi, zawodnika wypożyczonego w przerwie zimowej z Wisły Maciejowice.

Po zmianie stron Wilga była częściej przy piłce, ale nie przekładało się to na zagrożenia pod bramką gości. Piłkarze z Jazgarzewa kluczowe dla losów spotkania akcje przeprowadzili między 65. a 67. minutą gry. Najpierw Marcin Sokół zagrał prostopadłą piłkę do Vogtmana i było 1:2. Później kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Konrad Rudnicki.

Wildze pozostawało ponad 20 minut, aby pokusić się choćby o remis. Najbliżej gola gospodarze byli w doliczonym czasie gry. W polu karnym faulowany był rezerwowy Szymon Rękawek. Strzał z 11. metra Pawła Pyry obronił jednak Mateusz Jaworski. Wcześniej, czerwoną kartkę zobaczył Filip Gac, co było konsekwencją dwóch żółtych kartoników.

{avsplayer videoid=71}

W środę Wilga zagra na wyjeździe z Błonianką Błonie. W Garwolinie GKS wygrał 4:2.

Wilga Garwolin ? Sparta Jazgarzew 1:3 (1:1)
Bramki: 39` Marek Górski ? 6` Konrad Wojtkielewicz, 65` Maksymilian Vogtman (as. Marcin Sokół), 67` Konrad Rudnicki
Czerwona kartka dla Wilgi: 86` Filip Gac (za drugą żółtą)
W 91` minucie Mateusz Jaworski obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Pyrę
Widzów: ok. 110
Wilga: Fic, D. Papiernik, Karol Zawadka, Gac, Pyra, Kisiel (79` Szwed), Macioszek (63` Kosobucki), Głowala, S. Papiernik (86` Migas), Górski (86` Rękawek), Gola.