wtorek, 1 października 2024 09:17

Złota Agata!

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie, był organizatorem Mazowieckich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach na Przełaj. Impreza odbyła się 27 kwietnia w miejscowości Kamion, która już po raz trzeci na przestrzeni sześciu lat przeprowadzała  takie zawody. Do rywalizacji o medale i punkty do Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego, stanęło prawie 1000 młodych biegaczy z 42 powiatów naszego województwa, w sześciu kategoriach wiekowych. Aby wystartować w mazowieckich finałach, należało najpierw przebrnąć przez eliminacje powiatowe, a następnie regionalne, z których mogło wystąpić po 12 uczestników w każdej kategorii.

Powiatowy SZS w Garwolinie zorganizował zbiorowy wyjazd, który zaowocował całkiem przyzwoitymi wynikami naszych reprezentantów. Gwiazdą numer jeden była uczennica II klasy Gimnazjum Powiatowego w Garwolinie, Agata Szaniawska, która na trudnej 1000 metrowej trasie, nie dała żadnych szans swoim rywalką i z dużą przewagą ukończyła bieg na pierwszej pozycji. Tu należy dodać, że Agata uwielbia biegi przełajowe i był to jej już czwarty medal w igrzyskowej rywalizacji. W  2015 roku wywalczyła I miejsce w Radomiu, w 2016 II miejsce w Ostrołęce i w 2017 II miejsce w Ciechanowie.

Pozostali nasi reprezentanci też spisali się nieźle i zdobyli 4 miejsca w pierwszej dziesiątce, a wszyscy startujący zdobyli punkty dla powiatu garwolińskiego.  Ewelina Kucharska (SP w Uninie) była czwarta w biegu na 800 m klas VI, Olga Świesiulska (SP w Głoskowie) zajęła piąte miejsce w biegu na 1000 m klas VII. Startujący po kontuzji Adam Makulec (Gimnazjum Powiatowe w Garwolinie) był szósty na 1500 m klas II, a Karolina Kucharska (Gimnazjum w Uninie) uplasowała się na siódmej pozycji na 1000 m klas II.