wtorek, 1 października 2024 15:22

Siatkarze SPS zwycięstwem otwierają rok

Pewnym wyjazdowym zwycięstwem 3:0 z Iskrą Warszawa 2018 rok rozpoczęli siatkarze SPS Bell 4CV  Garwolin. Podopieczni Macieja Antonika po raz drugi w sezonie pokonali stołeczną drużynę. Po serii porażek, tym razem drużyna z Garwolina zgarnęła całą pulę. Kluczem do zwycięstwa była pierwsza partia. Set otwarcia był bardzo wyrównany i dopiero w końcówce przewagę uzyskali goście.

W drugim secie gra gospodarzy wyglądała bardzo źle. Wykorzystali to przyjezdni, którzy dobrą postawą w przyjęciu i obronie, wypunktowali rywala 25:13. Trzecia partia toczyła się pod dyktando SPS. Iskra próbowała odrabiać straty, ale bezskutecznie.

W zespole z Warszawy cały mecz zagrał były reprezentant Polski Marcin Nowak, który co ciekawe wystąpił nie na środku siatki, a na pozycji atakującego.

- Ciężko przepracowaliśmy czas od ostatniego meczu, co było widać w tym spotkaniu. Zagraliśmy w eksperymentalnym zestawieniu z Krzysztofem Zawiszą na środku, ale ćwiczyliśmy takie rozwiązania. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Kamil Trzpil ? skomentował trener SPS Maciej Antonik.

W sobotę drużyna z Garwolina zagra kolejny raz w Warszawie, tym razem na boisku lidera MDK.

UKS Iskra Warszawa ? SPS Bell 4CV Garwolin 0:3

SPS: Grabowski, Zawisza, Wilki, Trzpil, Kisiel, Rosłaniec, Ozimek/Chruściel (libero) ? Mikulski.