wtorek, 1 października 2024 17:24

Robert Głowala z nagrodą zarządu powiatu

1200 zł nagrody od zarządu powiatu otrzymał Robert Głowala. Dla lekkoatlety Wilgi Garwolin to zakończenie najlepszego w karierze roku, w którym zdobywał medale mistrzostw Polski oraz reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się wczoraj w urzędzie gminy Garwolin, gdzie siedzibę ma wydział edukacji starostwa. ? Poprzez takie osiągnięcia buduje się powiat garwoliński ? zaznaczał starosta Marek Chciałowski, który wręczył lekkoatlecie nagrodę zarządu powiatu. Sportowiec otrzymał również koszulkę z herbem powiatu.

1200 zł jednorazowego wsparcia student Politechniki Łódzkiej przeznaczy na kontynuację ciężkich treningów. Rok 2017 był wyjątkowy udany dla 25-latka pochodzącego z Rudy Talubskiej (gm. Garwolin).

Robert sezon rozpoczął od zdobycia Akademickiego Wicemistrza Polski na dystansie 9 km. W Mistrzostwach Polski Seniorów na 10 km lekkoatletyka był siódmy. W czerwcowych Biegu Avon Kontra Przemoc w Garwolinie, po raz drugi w karierze, zawodnik Wilgi Garwolin, zajął trzecie miejsce. W Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce, rozgrywanych w Białymstoku, Robert Głowala zajął czwarte miejsce. Piątą pozycję średniodystansowiec osiągnął podczas Mistrzostw Polski PZLA w biegu ulicznym na 10 km (Gdańsk).

W Siedlcach podopieczny Stanisława Buszty sięgnął po historyczny, pierwszy medal MP Seniorów, organizowanych przez PZLA. Na dystansie 5 km Robert był trzeci. Niedługo później w Pile lekkoatletyka zdobył brązowy medal MP Seniorów w Półmaratonie.

Pod koniec listopada Robert Głowala wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach na przełaj. Start był jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Europy. 25-latek po raz kolejny zapisał się w historii sportu powiatu garwolińskiego. W połowie grudnia wystąpił, jako pierwszy lekkoatleta z powiatu, w Przełajowych Mistrzostwach Europy Seniorów.

Robert Głowala jest posiadaczem rekordów powiatu na wszystkich dystansach od 2 km do półmaratonu.