wtorek, 1 października 2024 19:18

Rekordowe zainteresowanie zawodami na Garwolance

Na Garwolance odbyły się VI Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. Kolejne zawody na Pływalni Miejskiej w Garwolinie przyniosły kolejną rekordową liczbę startujących zawodników, których w niedzielę rywalizowało aż 240. Jest to na pewno dowód na wciąż rosnące zainteresowanie tą dyscypliną  w naszym mieście jak również na fakt, że organizacyjnie zawody w Garwolinie stoją na co raz wyższym poziomie. Organizatorem zawodów był UKS Delfin Garwolin a współorganizatorem Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Fundatorem nagród był Urząd Miasta Garwolin, a zawody otworzył sam Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

UKS Delfin Garwolin reprezentowało 47 zawodników, którzy łącznie zdobyli 36 medali. Złote medale zdobyli: Julia Karczmarczyk ( 100m zmienny ), Maja Skupińska ( 50m motyl ), Siwek Stanisław ( 50m dowolny i 100m zmienny ), Katarzyna Gałązka ( 50m klasyk ), Emilia Frąckiewicz ( 100m zmienny ), Alicja Więckowska ( 50m motyl i 50m grzbiet ), Kacper Kot ( 50m grzbiet ), Adam Kenig ( 50m dowolny i 50m motyl ) oraz Mateusz Szczypek ( 50m klasyk i 100m zmienny ). Srebrnymi medalistami zostali: Mikulska Izabela ( 50m grzbiet ), Jagoda Jonak ( 50m klasyk ), Julia Karczmarczyk ( 50m dowolny ), Bartłomiej Lakus ( 50m motyl ), Jan Wojciechowski ( 100m zmienny ), Katarzyna Gałązka ( 100m zmienny ), Emilia Frąckiewicz ( 50m grzbiet ), Joanna Maciąg ( 50m motyl i 50m dowolny ), Kacper Kot ( 50m dowolny ) oraz Maciej Matejko ( 50m motyl ). Brązowe medale wywalczyli: Barbara Siwek ( 50m dowolny i 50m grzbiet ), Jagoda Jonak ( 50m motyl ), Maja Skupińska ( 50m dowolny ), Bartłomiej Lakus ( 50m grzbiet ), Jan Wojciechowski ( 50m klasyk ), Wiktoria Frąckiewicz ( 50m motyl ), Przemysław Sekuła ( 50m klasyk ) oraz Natalia Wojciechowska ( 50m klasyk ).

Na sam koniec zawodów zostały rozegrane sztafety 4 x 50m dowolny ( mix ), w których z wielką przewagą zwyciężyła sztafeta Delfina w składzie: Mateusz Szczypek, Emilia Frąckiewicz, Alicja Więckowska i Kacper Kot. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar. Już po zawodach, nadal pod okiem sędziów, został przeprowadzony test Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej dla 11 i 12 latków.

Udział w teście jest warunkiem umożliwiającym start w następnym roku w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12 i 13 letnich. Podczas całego dnia zmagań  zawodnicy Delfina ustanowili 13 rekordów powiatu garwolińskiego, w tym 3 z nich to rekordy w kategorii Seniorów, a są to wyniki: Alicji Więckowskiej ( 50m grzbiet ? 35:77 ), Emilii Frąckiewicz ( 100m zmienny ? 1:16:90 ) oraz Kacpra Kota ( 50m grzbiet ? 31.37 ). Dodatkowo zostało ustanowione rekordy w następujących kategoriach wiekowych: 11 lat ? Jagoda Jonak ( 50m klasyk ? 41:78 i 200m zmienny ? 3:13:67 ), Julia Karczmarczyk ( 50m dowolny ? 33:68 i 100m zmienny ? 1:25:41 ), 12 lat ?Siwek Stanisław ( 50m dowolny ? 31:20, 100m zmienny ? 1:20:53, 200m zmienny ? 2:57:90 i 800m dowolny ? 12:33:53 ), 15 lat ? Kacper Kot ( 50m dowolny ? 26:63 ) oraz Młodzieżowców ( 19 ? 23 lat ) ? Mateusz Szczypek ( 50m klasyk ? 33:47 ). Odnotowane zostały również 3 nowe rekordy Garwolanki, a to za sprawą  Adama Keniga ( 50m motyl ? 27:81 ) oraz Stanisława Siwka ( 200m zmienny - 2:57:90 i 800m dowolny ? 12:33:53 ).