- Jelcz 043 - mimo wieku - spisał się na medal. ?Ogórek? nie przekroczył ani razu dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości, więc mogliśmy dokładnie przyjrzeć się na trasie wszystkim i wszystkiemu. Poza zabudowaniami też szybciej nie jechał ? relacjonują z przymrużeniem oka organizatorzy wydarzenia.
Na trasie wycieczki krajoznawczej po Ziemi Garwolińskiej szlakiem Tadeusza Kościuszki rolę przewodnika pełnił Paweł Ajdacki prezes PTTK Otwock. Przybliżał historie miejsc, w które zajrzeliśmy oraz ludzi związanych z tymi terenami. Pasażerowie zabytkoweho autobusu zwiedzili min. prywatne muzeum Tadeusza Barankiewicza z Woli Rębkowskiej, leśny zwierzyniec w Cyganówce, muzeum im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach. Ważnym elementem niedzielnej wyprawy było odwiedzenie miejsc pamięci: cmentarzy w Wildze i w Maciejowicach, grobów żołnierzy z I wojny światowej, a także miejsca bitwy maciejowickiej czy kopca w Krępie. Uczestnicy dotarli także do Podzamcza. Atrakcji było jeszcze wiele. ? Ale - jak informują organizatorzy ? o szczegóły pytajcie uczestników.
Podczas wyjazdu odbył się także konkurs krajoznawczy o powiecie garwolińskim, w których wyłoniono trzech laureatów spośród uczestników przejazdu. A są nimi: Zbigniew Węgrzynek, Tomasz Żurawski,Oskar Nasiłowski.
Nagrody wręczone zostaną w najbliższą niedzielę 26 listopada 2017 w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji na podsumowaniu projektu "Garwoliński Sejmik Krajoznawczy". O godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac poplenerowych "Malownicze Mazowsze", a o godz. 17.00 sesja krajoznawcza pt. "Garwolin nad Wisłą" ? informuje dyrektor PCKiP w Miętnem Beata Pasternak.
Wycieczka krajoznawcza współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany w ramach projektu pt. ?Garwoliński Sejmik Krajoznawczy?.
mat. pras.
Napisz komentarz
Komentarze