wtorek, 1 października 2024 21:22

Bieg na rocznicę bombardowania

To były już przedostatnie zawody w ramach tegorocznego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Za miesiąc wielki finał, podczas którego nagrodzeni zostaną najwytrwalsi biegacze. W niedzielę na Zarzeczu dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Na starcie niedzielnych zawodów stanęło 66 zawodników, w tym aż 49 młodych biegaczy startujących w biegach towarzyszących. Trzeci bieg w ramach cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej był częścią obchodów 78. rocznicy bombardowania Garwolina.

Zwycięzcą biegu głównego na dystansie około 5 km został Adrian Gasek, który wyprzedził Daniela Marciniaka (II miejsce) i Sławomira Jarząbka (III miejsce). Wśród pań najlepsza była Karolina Latuszek. Drugie miejsce zajęła Magdalena Kasprzak, a trzecie ? Hanna Wiśnicka, która jednocześnie była jedyną kobietą startującą w kategorii 50+. W tej kategorii wśród panów zwyciężył Mirosław Kajak, który wyprzedził Krzysztofa Majka.

Zacięta walka o miejsca na podium toczyła się jak zawsze w biegach dla dzieci i młodzieży. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Karolina Domańska, Bartłomiej Turek, Łucja Paziewska, Hubert Król, Ewelina Kucharska, Michał Głowala, Agata Szaniawska i Jacek Febert.

Wielki finał tegorocznego VI Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędzie się 8 października. Aby być sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej i powalczyć o nagrody, trzeba pobiec przynajmniej w 3 z 4 biegów. Ci, którzy opuścili jeden z poprzednich biegów, muszą wziąć udział w ostatnich finałowych zawodach.

Organizatorami Grand Prix Ziemi Garwolińskiej są Stowarzyszenie Truchtacz.pl i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.