środa, 2 października 2024 00:31

Wilga rozgromiona przez Broń 0:7

Choć porażka na boisku pretendenta do awansu była wkalkulowana, to je rozmiar już nie. Wilga Garwolin przegrała na inaugurację sezonu z Bronią Radom 0:7 (0:3). Do Radomia GKS udał się w zaledwie 13-osobowym składzie. Na dodatek w ostatnich dniach przed startem sezonu z klubem pożegnał się Michał Kępka, który zasilił kadrę rywala Wilgi Błonianki Błonie.
Od początku spotkania Wilga przyjęła taktykę defensywną, która przynosiła skutek przez dwa kwadranse. Po rzucie rożnym, piłka odbiła się od ręki zawodnika gości i sędzia wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Arkadiusz Oziewicz. Wilga mogła szybko odpowiedzieć, ale strzał z 30 metrów Kamila Zawadki był minimalnie niecelny. W 39. minucie było 2:0. Kapitalnym strzałem bez przyjęcia sprzed pola karnego popisał się Piotr Nowosielski. Daniel Fic bez szans.

Przyjezdni w 42. minucie byli bliscy trafienia kontaktowego. Lewą stroną przebił się Piotr Talar, który dośrodkował prosto na nogę Wojciecha Migasa. Mocny strzał skrzydłowego odbił Paweł Młodziński. Chwilę później Broń skontrowała Wilgę. Zakończeniem akcji było trafienia  z bliskiej odległości Zbigniewa Obłuskiego.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Już w 51. minucie defensywę gości po raz kolejny rozmontowali gospodarze. Kamil Czarnecki na 4:0. Ten sam zawodnik 10 minut później podwyższył na 5:0. W ostatnich minutach Broń dokończyła dzieła zniszczenia. Dwa gole rezerwowego Przemysława Nogaja ustaliły wynik spotkania. Wilga po 1. kolejce zamyka tabelę IV ligi.

- Po wyniku widać było, kto był lepszy. Gratuluję zwycięstwa. Broń jest faworytem do awansu i pokazała nam jak powinno grać się piłkę ? powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener bramkarzy Wilgi Robert Baczewski.

W sobotę o godz. 17 Wilga zagra w Garwolinie z MKS Piaseczno.

Broń Radom ? Wilga Garwolin 7:0 (3:0)
Wilga: Fic, Głowala, Karol Zawadka, Kwiatkowski, Talar, Wiechowski, S. Papiernik (53` D. Papiernik), Pyra, Kamil Zawadka, Migas (79` Janisiewicz), Kisiel.

Wojtek63 16.08.2017 14:59
Orlęta Łuków wygrały pierwszy mecz sezonu w bialskopodlaskiej LO. Niwa Łomazy- Orlęta Łuków 1:3 (0:1) Unia Skierniewice (IV liga Łódź) wygrała na wyjeździe z piątym zespołem ubiegłego sezonu. Zjednoczeni Bełchatów- Unia Skierniewice 0:8 (0:4) Boruta Zgierz (IV liga Łódź) przegrała w Łowiczu z rezerwami Pelikana Pelikan II Łowicz- Boruta Zgierz 3:1(0:1) Górnik Konin (III liga) przegrał w Starogardzie Gdańskim z tamtejszym KP, który kupił licencję na granie w III lidze. KP w ubiegłym sezonie zajął 2. miejsce w IV lidze z potężną stratą 18 pkt do lidera. KP Starogard Gdański- Górnik Konin 1:0 (0:0) Czarni Węgrów i Podlasie Sokołów Podlaski wygrały swoje pierwsze mecze w siedleckiej LO, natomiast Szydłowianka przegrała na wyjeździe z Iłżanką Kazanów 1:3 (0:2) Stal Poniatowa oraz Sygnał Lublin zajmują odpowiednio miejsca 9 i 11 po dwóch kolejkach lubelskiej LO. Stal zdobyła 3, a Sygnał 2 pkt. Józefovia jest liderem warszawskiej LO po zwycięstwie 6:1 (2:1) w wyjazdowym meczu z Naprzodem Stare Babice. W 24 minucie bramkę na 1:1 strzelił nie kto inny jak Marcin Makulec (wcześniej Wilga Garwolin) rozwiązując tym samym worek z bramkami. Brawo Panie Marcinie !

Wojtek63 15.08.2017 17:46
Bzura Chodaków- 10. zespół ubiegłego sezonu postanowił wycofać się z IV ligi. W związku z tym MZPN wysłał zaproszenia do gry w IV lidze do Hutnika Warszawa i Szydłowianki. Zaproszenia zostały odrzucone. Bzura nie pojechała na mecz z Huraganem, którego zawodnikiem został Mariusz Selerski (wcześniej Ursus i Wilga Garwolin). Natomiast Ożarowianka nie pojechała do Ostrołęki na na mecz z Koroną. Będzie walkower 0:3. Przyczyny nie znam. W innych grupach: Lublin: Beniaminek Ruch Ryki przegrał drugi mecz. Tym razem u siebie 1:4 z Lewartem Lubartów. Łódź Zjednoczeni Stryków wygrali u siebie w meczu 1. kolejki z Zawiszą Pajęczno 10:0. Śląsk II Concordia Knurów (13. Zespół ubiegłego sezonu) wycofała się z rozgrywek. Wychowankiem Concordii jest Jerzy Dudek. -------------------------------------------------- Victoria Sulejówek wygrała drugi mecz w III lidze. Tym razem w Ełku z MKS 1:0 (1:0) Po dwóch kolejkach Victoria ma 6 pkt !

Wojtek63 15.08.2017 16:44
...i uważam, że w przypadku Wilgi nie należy rwać włosów z głowy i tragizować, tylko właśnie teraz zrobić swoje, czyli w miarę bezboleśnie wprowadzić zmianę pokoleń w zespole. Ten sezon jest sezonem po którym większość drużyn niejako z automatu pożegna się z IV ligą. (o dzięki wam Leśne Dziadki z MZPN). Realnie rzecz biorąc miejsce w pierwszej ,,6'' jest nieosiągalne dla Wilgi, ale...jeśli tak drastycznie odmłodzona Wilga osiągnie miejsce 8-10 to będzie to znaczyło, że garwolińska piłka nożna jest w stabilnej formie.

cxz 15.08.2017 11:37