- Na pewno słyszeliście kiedyś o oberkach, mazurkach, polkach. Być może nawet kilka razy w życiu widzieliście pary tańczące te tańce, ale prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście takich utworów w mediach, nie natknęliście się na nie w Internecie i nie potrafilibyście żadnego zanucić ani podać przykładu. Tereny Powiśla Garwolińskiego obfitowały w melodie do tańca. Nazywano je powiślakami. Były kiedyś bardzo powszechne i wykonywało je wielu, wielu muzyków. Część tego dziedzictwa kulturowego przetrwała do dziś i chcielibyśmy Wam zaproponować cykl zajęć, na których dowiecie się sporo ciekawych rzeczy o przeszłości Powiśla Garwolińskiego, doświadczycie osobiście czym była i jest muzyka Powiśla Garwolińskiego oraz rozwiniecie umiejętności kreatywnego pisania, będziecie mieli okazję napisać własne teksty piosenek ? zachęcają organizatorzy.
Dla kogo przeznaczony jest projekt? Dla osób, które są ciekawe świata, lubią muzykę i chcą się czegoś ciekawego na jej temat dowiedzieć, interesuje ich przeszłość najbliższa.
Zajęcia w ramach projektu potrwają w sumie 5 dni. 5, 6 i 10 lipca warsztaty będą się odbywały w Garwolinie ? w sali konferencyjnej Pływalni Miejskiej ?Garwolanka?, a 11 i 12 lipca w starej drewnianej szkole w Strychu.
Szczegółowy program i opis warsztatów jest dostępny na www.csik.garwolin.pl
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Napisz komentarz
Komentarze