Koszt modernizacji świetlicy to około 400 tys. złotych. Pieniądze pochodziły głównie ze środków własnych gminy. Wyposażenie zostało zakupione ze funduszy pozyskanych z Lokalnej Grupy Działania w ramach małych projektów. - Ten dzień jest szczególny dla mieszkańców wsi Mierżączka. Po kilku latach doczekali się remontu świetlicy. Chce w tym miejscu podziękować radzie sołeckiej na czele z sołtysem za zaangażowanie w tę inwestycję, ale także chce podziękować radzie gminy na czele z przewodniczącym za to, że podjęli taką decyzję w takich wyjątkowych okolicznościach, bo wieś Mierżączka od kilku lat nie ma radnego. Myślę, że jest to wyjątek nie tylko w pracy samorządu, ale także parlamentu. Rzadko się zdarza, żeby tam, gdzie nie ma radnego, żeby coś się robiło ? mówił Waldemar Sabak, wójt gminy Górzno. - Myślę, że ten obiekt oddany będzie służył do tego, żeby odbudować więzi rodzinne, sąsiedzkie, koleżeńskie. Tego bym sobie życzył, żeby ten obiekt służył dzieciom, młodzieży i dorosłym ? przekonywał włodarz.
Wójt podkreślał, że mieszkańcom ten obiekt się należał, bo od wielu lat Mierżączka jest ważnym punktem na mapie kulturalnej nie tylko gminy Górzno, ale także całego powiatu. Dowodem na to było wręczenie statuetek ufundowanych przez wójta gminy i przewodniczącego rady Krzysztofa Skwarka dla osób zasłużonych dla rozwoju miejscowości Mierżączka. Wyróżnienia otrzymali: Andrzej Stoń, Stanisław Gałązka, Waldemar Zaręba, Bogusław Zając, Marek Pasternak, Wanda Zając, Natalia Laska, Jolanta Mućko i Jan Pasternak.
W uroczystym otwarciu świetlicy wzięli udział między innymi: posłowie Stanisława Prządka i Grzegorz Woźniak, skarbnik powiatu garwolińskiego Józef Zając, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Dariusz Sadkowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Janusz Krawczyk, radny powiatowy Henryk Zając, proboszcz parafii w Uninie ks. Janusz Sałaj.
jd
Napisz komentarz
Komentarze