niedziela, 29 września 2024 17:23

Remis Wilgi na inaugurację

Podobnie jak przed rokiem pierwszy sezonowy mecz Wilgi Garwolin zakończył się wynikiem 1:1. GKS punktami podzielił się z UKS Łady, choć spotkanie toczyło się głównie pod bramką niedoszłego spadkowicza IV ligi. Wynik wczorajszego meczu mógł już w 3. minucie otworzyć Sebastian Papiernik, który znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem, ale strzał z ostrego kąta nie znalazł drogi do bramki. Okazje mieli ponadto Michał Kępka, Łukasz Puciłowski i Daniel Bogusz. Najlepszą ?setkę? zmarnował Arkadiusz Zalewski. Skrzydłowy Wilgi nie trafił do pustej bramki z dwóch metrów.

Po przerwie nadal stroną dominującą byli goście. Niestety słabo grający gospodarze wykorzystali okazję z 60. minuty. Piłka po rzucie wolnym i rykoszecie zaskoczyła Piotra Nurzyńskiego. Remis w doliczonym czasie gry uratował wprowadzony pół godziny wcześniej Piotr Talar. Obrońca Wilgi wykorzystał zagranie z lewej strony Zalewskiego i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Mimo, że do końca meczu zostawały sekundy, przyjezdni mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Piłkę po strzale Kamila Zawadki z linii bramkowej wybił obrońca UKS. Chwilę później uderzenie głową Huberta Świdra minęło bramkę.

- W całym meczu mieliśmy bardzo dużą przewagę. Można nawet powiedzieć, że mecz toczył się na jednej połowie. Niestety szwankowała skuteczność. Z samej gry i konstruowania akcji jestem zadowolony. Gdybyśmy w pierwszej połowie strzelili chociaż jedną bramkę, wtedy mecz zakończyłby się naszą wysoką wygraną, bo rywale prezentowali się naprawdę słabo ? komentuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

W środę Wilga będzie pauzowała w terminie pierwotnie zaplanowanym na mecz z Sokołem Przytyk. 17 sierpnia o godz. 17 GKS pojedzie na boisku beniaminka. Oskar Przysucha to niespodziewany lider IV ligi po zwycięstwie 5:0 z Energią Kozienice.

UKS Łady ? Wilga Garwolin 1:1 (0:0) mecz rozgrywany w Raszynie
Bramka dla Wilgi: Piotr Talar
Wilga: Nurzyński, Trojanek (Talar), Korgul, Świder, Szczęśniak, Papiernik, Bogusz, Sitarek (Kamil Zawadka), Puciłowski (Baranowski), Zalewski, Kępka.